Hezbollah belooft steun aan Assad in strijd met rebellen
BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese beweging Hezbollah zal het Syrische regeringsleger van Bashar al Assad bijstaan in de strijd met de rebellen. Dat beloofde Hezbollahleider Naim Qassem in een televisietoespraak.
Volgens Qassem vechten Assads troepen tegen "terroristische groepen" die het regime in Syrië omver willen werpen. "Het gaat ze niet lukken om hun doelen te bereiken, ondanks wat ze in de afgelopen dagen hebben bereikt. En wij als Hezbollah zullen aan de zijde van Syrië staan."
In Libanon ging vorige week juist een staakt-het-vuren in tussen Israël en Hezbollah, nadat die elkaar meer dan een jaar lang hadden beschoten. Waarnemers suggereerden dat de verzwakte positie van Hezbollah een van de redenen zou kunnen zijn dat de rebellen juist nu een nieuw offensief zijn begonnen. Hezbollah is net als het Syrische regime pro-Iraans en was de laatste jaren een belangrijke militaire bondgenoot.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.
5 uur geleden