Hezbollah belooft steun aan Assad in strijd met rebellen
BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese beweging Hezbollah zal het Syrische regeringsleger van Bashar al Assad bijstaan in de strijd met de rebellen. Dat beloofde Hezbollahleider Naim Qassem in een televisietoespraak.
Volgens Qassem vechten Assads troepen tegen "terroristische groepen" die het regime in Syrië omver willen werpen. "Het gaat ze niet lukken om hun doelen te bereiken, ondanks wat ze in de afgelopen dagen hebben bereikt. En wij als Hezbollah zullen aan de zijde van Syrië staan."
In Libanon ging vorige week juist een staakt-het-vuren in tussen Israël en Hezbollah, nadat die elkaar meer dan een jaar lang hadden beschoten. Waarnemers suggereerden dat de verzwakte positie van Hezbollah een van de redenen zou kunnen zijn dat de rebellen juist nu een nieuw offensief zijn begonnen. Hezbollah is net als het Syrische regime pro-Iraans en was de laatste jaren een belangrijke militaire bondgenoot.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
21 minuten geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
1 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
1 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
2 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
7 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
8 uur geleden