Hezbollah belooft steun aan Assad in strijd met rebellen
BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese beweging Hezbollah zal het Syrische regeringsleger van Bashar al Assad bijstaan in de strijd met de rebellen. Dat beloofde Hezbollahleider Naim Qassem in een televisietoespraak.
Volgens Qassem vechten Assads troepen tegen "terroristische groepen" die het regime in Syrië omver willen werpen. "Het gaat ze niet lukken om hun doelen te bereiken, ondanks wat ze in de afgelopen dagen hebben bereikt. En wij als Hezbollah zullen aan de zijde van Syrië staan."
In Libanon ging vorige week juist een staakt-het-vuren in tussen Israël en Hezbollah, nadat die elkaar meer dan een jaar lang hadden beschoten. Waarnemers suggereerden dat de verzwakte positie van Hezbollah een van de redenen zou kunnen zijn dat de rebellen juist nu een nieuw offensief zijn begonnen. Hezbollah is net als het Syrische regime pro-Iraans en was de laatste jaren een belangrijke militaire bondgenoot.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
6 minuten geledenWENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de zware Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot zeker zestien, onder wie twee kinderen. Rusland bestookt Oekraïne al twee dagen lang met honderden drones en tientallen raketten, met Kyiv als voornaamste doelwit. Voor vrijdag is een dag van rouw afgekondigd in de hoofdstad.
2 uur geledenAMMAN (ANP/AFP) - De strijdende partijen in Jemen gaan zeker 1600 gevangenen uitwisselen. De door Iran gesteunde Houthi-rebellen en de door Saudi-Arabië gesteunde internationaal erkende regering kwamen dat overeen op een door de VN georganiseerde bijeenkomst in Jordanië.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft op X kritiek geuit op "een van de langste en meest meedogenloze droneaanvallen tegen Oekraïne" door Rusland. "Terwijl Rusland diplomatieke inspanningen openlijk tart, blijven wij Oekraïne versterken."
9 uur geledenROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft kritiek geuit op Europese landen die meer geld uitgeven aan hun krijgsmacht. Hij zei tegen universiteitsstudenten in Rome dat de wereld "door oorlogen verminkt" raakt. Hij zei ook dat de term 'defensiebestedingen' eigenlijk niet goed is.
10 uur geleden