Hezbollah belooft steun aan Assad in strijd met rebellen
BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese beweging Hezbollah zal het Syrische regeringsleger van Bashar al Assad bijstaan in de strijd met de rebellen. Dat beloofde Hezbollahleider Naim Qassem in een televisietoespraak.
Volgens Qassem vechten Assads troepen tegen "terroristische groepen" die het regime in Syrië omver willen werpen. "Het gaat ze niet lukken om hun doelen te bereiken, ondanks wat ze in de afgelopen dagen hebben bereikt. En wij als Hezbollah zullen aan de zijde van Syrië staan."
In Libanon ging vorige week juist een staakt-het-vuren in tussen Israël en Hezbollah, nadat die elkaar meer dan een jaar lang hadden beschoten. Waarnemers suggereerden dat de verzwakte positie van Hezbollah een van de redenen zou kunnen zijn dat de rebellen juist nu een nieuw offensief zijn begonnen. Hezbollah is net als het Syrische regime pro-Iraans en was de laatste jaren een belangrijke militaire bondgenoot.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/RTR) - De Iraanse leider Ali Khamenei is dood en zijn lichaam is gevonden. Dat zegt een hoge Israëlische functionaris tegen persbureau Reuters. Iran heeft de dood van Khamenei nog niet bevestigd.
12 minuten geledenJERUZALEM/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zaterdag gezegd dat er veel aanwijzingen zijn dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei "er niet meer is", zonder diens dood expliciet te bevestigen.
28 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Als onderdeel van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn dertig bommen op het wooncomplex van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei gegooid. Dat zegt Amit Segal, een vertrouweling van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, tegen de Israëlische omroep Channel 12. Het lot van Khamenei is nog altijd niet duidelijk.
29 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Aanhangers van het Iraanse regime zijn zaterdag op motoren de straat opgegaan in hoofdstad Teheran. Ze zwaaiden met de Iraanse vlag en er was muziek, melden journalisten van AFP.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn zeker 201 mensen om het leven gekomen. Dat melden Iraanse media op basis van hulporganisatie de Rode Halve Maan. Zeker 747 mensen zouden gewond zijn geraakt bij de aanvallen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europa veroordeelt de "onrechtvaardige Iraanse aanvallen" waaronder die op de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) "ten zeerste", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. "Deze aanvallen vormen een flagrante schending van de soevereiniteit van de VAE en een duidelijke schending van het internationaal recht", voegt ze eraan toe.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft bekendgemaakt dat het ongeveer tweehonderd gevechtsvliegtuigen heeft ingezet bij de aanvallen op Iran. Daarmee zouden vrijwel gelijktijdig honderden militaire doelen zijn bestookt.
2 uur geleden