Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hevige regenbuien in Beijing, zeker twee doden

Hevige regenbuien in Beijing, zeker twee doden

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - Het noodweer in de Chinese hoofdstad Beijing heeft twee mensen het leven gekost. Vanwege de zware regenbuien hebben de autoriteiten er de hoogste waarschuwing afgegeven voor overstromingen en aardverschuivingen. Zeker 31.000 inwoners van de miljoenenstad zijn geëvacueerd.

China heeft sinds vrijdag te maken met de inmiddels afgezwakte storm Doksuri. Doksuri was voor het Oost-Aziatische land een van de zwaarste stormen in jaren en veroorzaakte in het weekend vele overstromingen in de zuidelijke provincie Fujian.

In Beijing staan door overstromingen honderden wegen blank en zijn ook metrostations overstroomd. Ook gaan er vluchten niet door en ligt het werk op duizenden bouwplaatsen stil. Tussen zaterdagnacht en maandagmiddag viel in Beijing gemiddeld 170,9 millimeter regen, aldus het lokale meteorologische bureau. Dat is bijna evenveel als het gemiddelde van de hele maand juli.

Ook de nabijgelegen stad Tianjin en de aangrenzende provincie Hebei hebben last van het slechte weer. Het aantal evacués in de stad Baoding (Hebei) ligt op bijna 55.000.

Meer uit Buitenland

Oekraïense aanval beschadigt olieraffinaderij Russische Jaroslavl

JAROSLAVL (ANP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval is een olieraffinaderij beschadigd in de Russische stad Jaroslavl. De brand die door de aanval uitbrak, is geblust, aldus de regionale gouverneur Michail Jevrajev op Telegram.

50 minuten geleden
WMO waarschuwt voor grillig watersysteem met opdrogende reserves

GENÈVE (ANP) - Het wereldwijde watersysteem wordt steeds grilliger en onvoorspelbaarder. Daarvoor waarschuwt de World Meteorological Organization (WMO) in een nieuw rapport. Volgens de VN-organisatie schommelt het systeem tussen uitersten van te veel en te weinig water en heeft dat grote gevolgen voor de wereldbevolking en de economie.

2 uur geleden
Amerikaans Congres keurt wet goed voor hardere sancties Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een omvangrijk sanctie- en tarievenpakket aangenomen om de economische druk op Rusland op te voeren en zo de geldstromen voor de oorlog in Oekraïne af te knijpen. Het wetsvoorstel wordt nu naar president Donald Trump gestuurd om te worden ondertekend.

2 uur geleden
Kunstenaar Peter Max op 88-jarige leeftijd overleden

NEW YORK (ANP/RTR) - Popartkunstenaar Peter Max is maandag op 88-jarige leeftijd overleden in een ziekenhuis in Manhattan. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie woensdag bekendgemaakt. Max werd bekend door zijn dromerige, felgekleurde werken die het decor vormden voor de Amerikaanse hippiebeweging in de jaren 60.

4 uur geleden
OpenAI meldt nieuwe AI-veiligheidsincidenten

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft een aantal niet eerder bekendgemaakte incidenten gedeeld waarin zijn kunstmatige-intelligentiesystemen zich misdroegen. Ook onthulde het bedrijf een nieuw kader voor hoe het dergelijke voorvallen in de toekomst wil bijhouden en openbaar maken.

4 uur geleden
VS weigeren Palestijns leider Abbas opnieuw visum VN-vergadering

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de Palestijnse president Mahmoud Abbas een inreisvisum geweigerd om volgende week de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York bij te wonen, zo meldde een ingewijde aan persbureau AFP.

6 uur geleden
Gewonden en schade in Odesa en Kyiv na Russische aanval

KYIV (ANP/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben in de nacht van woensdag op donderdag gebouwen beschadigd in de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Door brokstukken ontstond schade aan onder meer magazijnen en een plek nabij een benzinestation in Kyiv, dat tegenwoordig een frequent doelwit is van Russische aanvallen, meldde burgemeester Vitali Klytsjko op Telegram.

6 uur geleden