
Hevige regenbuien in Beijing, zeker twee doden
BEIJING (ANP/RTR/AFP) - Het noodweer in de Chinese hoofdstad Beijing heeft twee mensen het leven gekost. Vanwege de zware regenbuien hebben de autoriteiten er de hoogste waarschuwing afgegeven voor overstromingen en aardverschuivingen. Zeker 31.000 inwoners van de miljoenenstad zijn geëvacueerd.
China heeft sinds vrijdag te maken met de inmiddels afgezwakte storm Doksuri. Doksuri was voor het Oost-Aziatische land een van de zwaarste stormen in jaren en veroorzaakte in het weekend vele overstromingen in de zuidelijke provincie Fujian.
In Beijing staan door overstromingen honderden wegen blank en zijn ook metrostations overstroomd. Ook gaan er vluchten niet door en ligt het werk op duizenden bouwplaatsen stil. Tussen zaterdagnacht en maandagmiddag viel in Beijing gemiddeld 170,9 millimeter regen, aldus het lokale meteorologische bureau. Dat is bijna evenveel als het gemiddelde van de hele maand juli.
Ook de nabijgelegen stad Tianjin en de aangrenzende provincie Hebei hebben last van het slechte weer. Het aantal evacués in de stad Baoding (Hebei) ligt op bijna 55.000.
Meer uit Buitenland
DHARAMSHALA (ANP/RTR) - De dalai lama hoopt naar eigen zeggen nog zeker veertig jaar te leven. Deze week zette de spiritueel leider van de Tibetaanse boeddhisten uiteen wat er gebeurt als hij overlijdt, in aanloop naar zijn 90ste verjaardag, zondag. Dat was niet omdat hij snel denkt te overlijden, verzekerde hij honderden toehoorders.
14 minuten geledenPARIJS (ANP/DPA) - Voor het eerst in ruim honderd jaar kunnen Parijzenaars en toeristen weer zwemmen in de Seine. Zwemmen in de rivier was sinds 1923 verboden vanwege vervuiling, maar dankzij een investering van meer dan een miljard euro in schoner water is het nu weer toegestaan.
1 uur geledenSARAJEVO (ANP/AFP/DPA) - Een rechtbank in Bosnië en Herzegovina heeft vrijdag het arrestatiebevel tegen de Bosnisch-Servische leider Milorad Dodik ingetrokken. Dodik, president van de deelstaat Republika Srpska, meldde zich vrijwillig bij het openbaar ministerie voor verhoor.
2 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR/AFP) - Na de plotselinge overstroming van de Guadalupe-rivier in de Amerikaanse staat Texas zijn al 24 doden geteld. Dat hebben de lokale autoriteiten vrijdag bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdagavond tijdens een viering van Onafhankelijkheidsdag zijn omvangrijke uitgavenwet bekrachtigd, heeft het Witte Huis bekendgemaakt. De wet, bekend als One Big Beautiful Bill, was eerder al door de Senaat en het Huis van Afgevaardigden aangenomen.
7 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Bij overstromingen in de Amerikaanse staat Texas zijn zeker dertien mensen om het leven gekomen, melden lokale autoriteiten. Er zijn ook mensen vermist, onder wie kinderen die op kamp waren.
10 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP/DPA) - Hamas zegt klaar te zijn om "onmiddellijk" onderhandelingen te starten over een voorstel voor een staakt-het-vuren met Israël in Gaza. Eerder vrijdag had de beweging overleg gevoerd met andere Palestijnse facties over het door Qatarese en Egyptische bemiddelaars opgestelde voorstel.
11 uur geleden