Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Het wordt geen goedkoop WK voor fans van Oranje in Qatar

Het wordt geen goedkoop WK voor fans van Oranje in Qatar

DOHA (ANP) - Een grote klok op Al Corniche, de lange boulevard van Doha langs de Perzische golf, telt geduldig af richting het WK. Nog 232 dagen en dan is de aftrap van het allereerste duel van de mondiale eindronde tussen Oranje en Senegal in het Al Thumama Stadium, met een maximale capaciteit van 40.000 fans.

Aanvankelijk werd aangenomen dat gastland Qatar op 21 november zoals gebruikelijk het WK zou aftrappen. Maar de FIFA heeft anders besloten. Oranje komt op de openingsdag al om 11 uur Nederlandse tijd in actie. Het tweede duel van poule A tussen Qatar en Ecuador volgt vanaf 17.00 uur.

Op Al Corniche ligt tijdens het WK de fanzone. Supporters van de 32 deelnemende ploegen zijn daar welkom voor een feestje. Ze kunnen er ook voor ruim 6 euro een biertje kopen. Dat is vrij uniek in Qatar, waar alcoholische dranken alleen in de duurste hotels verkrijgbaar zijn. Een biertje kost daar al snel 10 euro, maar meestal meer.

Fandorpen in de woestijn

Het wordt geen goedkoop WK, beseffen ze ook bij de KNVB. "Alleen de vlucht is al duur", weet bondsvoorzitter Just Spee. "En dan de hotels nog en een beetje eten en drinken", vult secretaris-generaal Gijs de Jong van de nationale voetbalbond aan. In en rondom Doha zijn nu zo'n 84.000 hotelkamers. Er wordt nog zoveel gebouwd dat het lijkt alsof er ieder uur een nieuwe kamer wordt opgeleverd.

Toch zoekt de regering van Qatar nog steeds naar mogelijkheden om de naar schatting 1,2 miljoen bezoekers tijdens het WK een slaapplaats aan te bieden. "Ze denken aan fandorpen met bedoeïenententen in de woestijn", weet De Jong. "Er liggen tijdens het WK permanent cruiseschepen voor de kust waar fans terecht kunnen. Ook zal er veel gevlogen worden tussen Doha en het nabijgelegen Dubai, waar veel hotels staan."

8 procent van de kaarten voor supporters Oranje

De KNVB mag voor iedere groepswedstrijd 8 procent van de beschikbare kaarten over supporters van het Nederlands elftal verdelen. "Dat is vergelijkbaar met de situatie tijdens de WK's van Zuid-Afrika en Brazilië", verwijst De Jong naar de laatste twee mondiale eindronden waar het Nederlands elftal aan deelnam .

"We willen dat er ook veel wordt georganiseerd voor de supporters van Oranje die niet naar Qatar gaan", zegt directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen. "Ook daar gaan we het de komende tijd over hebben. Want we willen natuurlijk dat het WK voor zoveel mogelijk Nederlanders een feestje wordt."

Meer uit Voetbal

Taylor in eerste thuisduel met Lazio hard onderuit tegen Como

ROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.

1 uur geleden
Ajax-trainer Grim verwacht open duel met 'gevaarlijk' Villarreal

VILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.

4 uur geleden
Marokko klimt naar achtste plek FIFA-ranglijst, Senegal twaalfde

ZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.

5 uur geleden
PEC Zwolle verlengt contract Mbayo en verhuurt hem aan Lavallois

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.

5 uur geleden
Marokkaan Díaz diepbedroefd na missen strafschop in finale

RABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.

6 uur geleden
Manchester City neemt verdediger Guéhi over van Crystal Palace

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.

7 uur geleden
Marokkaanse voetbalbond klaagt Senegal aan bij CAF en FIFA

RABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.

7 uur geleden