Het wordt geen goedkoop WK voor fans van Oranje in Qatar
DOHA (ANP) - Een grote klok op Al Corniche, de lange boulevard van Doha langs de Perzische golf, telt geduldig af richting het WK. Nog 232 dagen en dan is de aftrap van het allereerste duel van de mondiale eindronde tussen Oranje en Senegal in het Al Thumama Stadium, met een maximale capaciteit van 40.000 fans.
Aanvankelijk werd aangenomen dat gastland Qatar op 21 november zoals gebruikelijk het WK zou aftrappen. Maar de FIFA heeft anders besloten. Oranje komt op de openingsdag al om 11 uur Nederlandse tijd in actie. Het tweede duel van poule A tussen Qatar en Ecuador volgt vanaf 17.00 uur.
Op Al Corniche ligt tijdens het WK de fanzone. Supporters van de 32 deelnemende ploegen zijn daar welkom voor een feestje. Ze kunnen er ook voor ruim 6 euro een biertje kopen. Dat is vrij uniek in Qatar, waar alcoholische dranken alleen in de duurste hotels verkrijgbaar zijn. Een biertje kost daar al snel 10 euro, maar meestal meer.
Fandorpen in de woestijn
Het wordt geen goedkoop WK, beseffen ze ook bij de KNVB. "Alleen de vlucht is al duur", weet bondsvoorzitter Just Spee. "En dan de hotels nog en een beetje eten en drinken", vult secretaris-generaal Gijs de Jong van de nationale voetbalbond aan. In en rondom Doha zijn nu zo'n 84.000 hotelkamers. Er wordt nog zoveel gebouwd dat het lijkt alsof er ieder uur een nieuwe kamer wordt opgeleverd.
Toch zoekt de regering van Qatar nog steeds naar mogelijkheden om de naar schatting 1,2 miljoen bezoekers tijdens het WK een slaapplaats aan te bieden. "Ze denken aan fandorpen met bedoeïenententen in de woestijn", weet De Jong. "Er liggen tijdens het WK permanent cruiseschepen voor de kust waar fans terecht kunnen. Ook zal er veel gevlogen worden tussen Doha en het nabijgelegen Dubai, waar veel hotels staan."
8 procent van de kaarten voor supporters Oranje
De KNVB mag voor iedere groepswedstrijd 8 procent van de beschikbare kaarten over supporters van het Nederlands elftal verdelen. "Dat is vergelijkbaar met de situatie tijdens de WK's van Zuid-Afrika en Brazilië", verwijst De Jong naar de laatste twee mondiale eindronden waar het Nederlands elftal aan deelnam .
"We willen dat er ook veel wordt georganiseerd voor de supporters van Oranje die niet naar Qatar gaan", zegt directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen. "Ook daar gaan we het de komende tijd over hebben. Want we willen natuurlijk dat het WK voor zoveel mogelijk Nederlanders een feestje wordt."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
30 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
59 minuten geledenJEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
15 uur geledenBAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.
15 uur geledenZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.
19 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
21 uur geledenSEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
22 uur geleden