Het wordt geen goedkoop WK voor fans van Oranje in Qatar
DOHA (ANP) - Een grote klok op Al Corniche, de lange boulevard van Doha langs de Perzische golf, telt geduldig af richting het WK. Nog 232 dagen en dan is de aftrap van het allereerste duel van de mondiale eindronde tussen Oranje en Senegal in het Al Thumama Stadium, met een maximale capaciteit van 40.000 fans.
Aanvankelijk werd aangenomen dat gastland Qatar op 21 november zoals gebruikelijk het WK zou aftrappen. Maar de FIFA heeft anders besloten. Oranje komt op de openingsdag al om 11 uur Nederlandse tijd in actie. Het tweede duel van poule A tussen Qatar en Ecuador volgt vanaf 17.00 uur.
Op Al Corniche ligt tijdens het WK de fanzone. Supporters van de 32 deelnemende ploegen zijn daar welkom voor een feestje. Ze kunnen er ook voor ruim 6 euro een biertje kopen. Dat is vrij uniek in Qatar, waar alcoholische dranken alleen in de duurste hotels verkrijgbaar zijn. Een biertje kost daar al snel 10 euro, maar meestal meer.
Fandorpen in de woestijn
Het wordt geen goedkoop WK, beseffen ze ook bij de KNVB. "Alleen de vlucht is al duur", weet bondsvoorzitter Just Spee. "En dan de hotels nog en een beetje eten en drinken", vult secretaris-generaal Gijs de Jong van de nationale voetbalbond aan. In en rondom Doha zijn nu zo'n 84.000 hotelkamers. Er wordt nog zoveel gebouwd dat het lijkt alsof er ieder uur een nieuwe kamer wordt opgeleverd.
Toch zoekt de regering van Qatar nog steeds naar mogelijkheden om de naar schatting 1,2 miljoen bezoekers tijdens het WK een slaapplaats aan te bieden. "Ze denken aan fandorpen met bedoeïenententen in de woestijn", weet De Jong. "Er liggen tijdens het WK permanent cruiseschepen voor de kust waar fans terecht kunnen. Ook zal er veel gevlogen worden tussen Doha en het nabijgelegen Dubai, waar veel hotels staan."
8 procent van de kaarten voor supporters Oranje
De KNVB mag voor iedere groepswedstrijd 8 procent van de beschikbare kaarten over supporters van het Nederlands elftal verdelen. "Dat is vergelijkbaar met de situatie tijdens de WK's van Zuid-Afrika en Brazilië", verwijst De Jong naar de laatste twee mondiale eindronden waar het Nederlands elftal aan deelnam .
"We willen dat er ook veel wordt georganiseerd voor de supporters van Oranje die niet naar Qatar gaan", zegt directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen. "Ook daar gaan we het de komende tijd over hebben. Want we willen natuurlijk dat het WK voor zoveel mogelijk Nederlanders een feestje wordt."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
13 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
14 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
14 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
15 uur geleden