Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Het wordt flink warm deze week, zelfs kans op temperatuurrecords

Het wordt flink warm deze week, zelfs kans op temperatuurrecords

AMSTERDAM (ANP) - Het wordt flink warm aan het begin van deze week en er is zelfs een kans dat warmterecords sneuvelen. Dinsdag wordt waarschijnlijk de warmste 15 september ooit gemeten, zo verwacht Weeronline.

Als het in De Bilt 30 graden of meer wordt, is dit bovendien een recordlate officiële tropische dag. Tropische dagen in september zijn behoorlijk uitzonderlijk, aldus het weerbureau. In Limburg en het oosten van Brabant wordt het gemiddeld eens in de vijf jaar 30 graden of meer in september. In De Bilt is dit pas in vier jaren voorgekomen: 1949, 1991, 2013 en 2016.

Dinsdag kan ook de warmste Prinsjesdag ooit worden. Voor Prinsjesdag zijn de waarnemingen op KNMI-meetpunt Voorschoten/Valkenburg bij Den Haag leidend. De warmste Prinsjesdag tot dusver was in 1961. Het werd toen 28,7 graden en dit was ook de enige keer dat de temperatuur in de regio Den Haag steeg naar zomerse waarden tijdens Prinsjesdag. De kans dat ook deze waarde morgen overschreden wordt is groot.

Geen records

Overigens wordt het deze maandag ook warm, maar waarschijnlijk gaan er geen records aan, aldus Weeronline. In de middag is het al uitzonderlijk warm voor half september. Het wordt tussen de 23 en 25 graden op de Wadden, 27 tot 28 graden in de Randstad en 31 graden in het zuidoosten. Warmterecords levert dit zeer waarschijnlijk echter niet op, want deze records staan zeer scherp. Op 14 september 2016 werd het in De Bilt namelijk 31,4 graden en in Deelen bij Arnhem zelfs 32,7 graden.

14 september is ook de laatste dag in het jaar waarop het in De Bilt ooit tropisch warm werd. Als het dinsdag 30,0 graden of meer wordt is ook dit record gebroken.

Meer uit Binnenland

Verbond van Verzekeraars: verzekerde windschade in de miljoenen

DEN HAAG (ANP) - De verzekerde schade door de harde windstoten die maandag grote delen van het land troffen, loopt volgens het Verbond van Verzekeraars in de miljoenen euro's. Het gaat om schade aan woningen, auto's en opstal, zoals schuttingen of tuinhuisjes door omgewaaide bomen of afgewaaide dakpannen.

46 minuten geleden
Organisaties: onvermijdelijk dat VN-commissie genocide Gaza noemt

AMSTERDAM (ANP) - Het was onvermijdelijk dat ook de VN-onderzoekscommissie zou concluderen dat Israël genocide pleegt in Gaza, zegt Thomas van Gool van vredesorganisatie PAX. Oxfam Novib hoopt dat Nederland de genocide in Gaza eindelijk zal erkennen en in actie komt.

1 uur geleden
Joost Klein en Armin van Buuren naar festival Coachella in 2026

INDIO (ANP) - De Nederlandse acts Joost, zoals Joost Klein ook wel wordt genoemd, en Armin van Buuren staan op het affiche voor de komende editie van het Amerikaanse festival Coachella. Dat blijkt uit de line-up die het festival heeft gepubliceerd. Het festival vindt volgend jaar plaats van 10 tot en met 12 april en van 17 tot en met 19 april.

2 uur geleden
Van Zanen hoopt dat Prinsjesdag weer vertrouwen geeft in politiek

DEN HAAG (ANP) - De Haagse burgemeester Jan van Zanen hoopt dat Prinsjesdag een stimulans is voor mensen om weer wat meer vertrouwen te krijgen in de politiek. Uit een prinsjesdagonderzoek van Ipsos I&O in opdracht van de NOS blijkt dat een groot deel van de kiezers weinig vertrouwen heeft in de landelijke politiek. Van Zanen denkt dat Prinsjesdag juist een "stimulans is om het feest van de democratie te vieren."

2 uur geleden
Vlucht met 84 Syrische terugkeerders vertrokken naar Damascus

ROTTERDAM (ANP) - Vanaf Rotterdam The Hague Airport (RTHA) is een vliegtuig richting de Syrische hoofdstad Damascus vertrokken met aan boord 84 volwassenen en kinderen met de Syrische nationaliteit die de afgelopen jaren in Nederland verbleven. Dat meldt het ministerie van Asiel en Migratie.

2 uur geleden
Eerste herfststorm door windkracht 9 in IJmuiden

DEN HAAG (ANP) - In IJmuiden is maandagavond een uur lang windkracht 9 gemeten. Daarmee is de eerste herfststorm volgens Weeronline een feit. Het is de derde storm van het jaar; op nieuwjaarsdag en 6 januari kwam het ook tot een storm.

4 uur geleden
Minder treinen tussen Utrecht en Den Haag om defecte bovenleiding

UTRECHT (ANP) - Tussen Gouda Goverwelle en Den Haag Centraal rijden dinsdag de hele ochtend veel minder treinen door een defecte bovenleiding, meldt de NS. ProRail laat weten dat er maandagmiddag een stuk plastic in de bovenleiding is gewaaid. De bedoeling was om dat er in de nacht uit te halen, maar door de sterke wind lukte het niet om op deze hoogte te werken.

6 uur geleden