Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Het wordt dringen om tickets op 1500 en 1000 meter op 4e dag OKT

Het wordt dringen om tickets op 1500 en 1000 meter op 4e dag OKT

HEERENVEEN (ANP) - De specialisten op de middellange afstanden strijden op de vierde dag van het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) om de tickets voor de Olympische Spelen in China. Bij de vrouwen probeert Ireen Wüst vanaf 18.20 uur zich op ‘haar’ 1500 meter voor de vijfde keer te kwalificeren. Bij de mannen moet olympisch kampioen Kjeld Nuis daarna een ticket op de 1000 meter zien te bemachtigen. Maar er is veel concurrentie.

Wüst haalde op vier opeenvolgende Spelen een medaille op de 1500 meter. Er was brons in Turijn 2006, goud in Vancouver 2010 en Pyeongchang 2018 en zilver in Sotsji in 2014. Voor de startbewijzen moet ze afrekenen met Antoinette de Jong en mogelijk ook Jutta Leerdam, die in de sterke 1500 meter op de NK afstanden naar brons reed. Voor Jorien ter Mors, de olympisch kampioene van Sotsji op de 1500 meter, is het de laatste kans om zich te plaatsen voor Beijing.

Nuis moet op de 1000 meter afrekenen met wereldkampioen en Nederlands kampioen Kai Verbij, Thomas Krol, Hein Otterspeer en de verrassing op de 500 meter, Merijn Scheperkamp. De kilometer staat bij de heren hoog in de selectievolgorde, waardoor de nummers 1 en 2 automatisch verzekerd zijn van een olympisch ticket en de nummer drie mogelijk ook.

Meer uit Sport

Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

2 uur geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

4 uur geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

16 uur geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

17 uur geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

21 uur geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

22 uur geleden
Bond: loopevenementen verantwoordelijk bij uitvoering richtlijnen

ARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.

1 dag geleden