Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Het wordt dringen om tickets op 1500 en 1000 meter op 4e dag OKT

Het wordt dringen om tickets op 1500 en 1000 meter op 4e dag OKT

HEERENVEEN (ANP) - De specialisten op de middellange afstanden strijden op de vierde dag van het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) om de tickets voor de Olympische Spelen in China. Bij de vrouwen probeert Ireen Wüst vanaf 18.20 uur zich op ‘haar’ 1500 meter voor de vijfde keer te kwalificeren. Bij de mannen moet olympisch kampioen Kjeld Nuis daarna een ticket op de 1000 meter zien te bemachtigen. Maar er is veel concurrentie.

Wüst haalde op vier opeenvolgende Spelen een medaille op de 1500 meter. Er was brons in Turijn 2006, goud in Vancouver 2010 en Pyeongchang 2018 en zilver in Sotsji in 2014. Voor de startbewijzen moet ze afrekenen met Antoinette de Jong en mogelijk ook Jutta Leerdam, die in de sterke 1500 meter op de NK afstanden naar brons reed. Voor Jorien ter Mors, de olympisch kampioene van Sotsji op de 1500 meter, is het de laatste kans om zich te plaatsen voor Beijing.

Nuis moet op de 1000 meter afrekenen met wereldkampioen en Nederlands kampioen Kai Verbij, Thomas Krol, Hein Otterspeer en de verrassing op de 500 meter, Merijn Scheperkamp. De kilometer staat bij de heren hoog in de selectievolgorde, waardoor de nummers 1 en 2 automatisch verzekerd zijn van een olympisch ticket en de nummer drie mogelijk ook.

Meer uit Sport

Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

2 uur geleden
Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

4 uur geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

4 uur geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

7 uur geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

8 uur geleden
Zuid-Korea wil in 2028 met een race terugkeren in Formule 1

INCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.

8 uur geleden
Judoka Van Lieshout haalt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.

8 uur geleden