Het wordt dringen om tickets op 1500 en 1000 meter op 4e dag OKT
HEERENVEEN (ANP) - De specialisten op de middellange afstanden strijden op de vierde dag van het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) om de tickets voor de Olympische Spelen in China. Bij de vrouwen probeert Ireen Wüst vanaf 18.20 uur zich op ‘haar’ 1500 meter voor de vijfde keer te kwalificeren. Bij de mannen moet olympisch kampioen Kjeld Nuis daarna een ticket op de 1000 meter zien te bemachtigen. Maar er is veel concurrentie.
Wüst haalde op vier opeenvolgende Spelen een medaille op de 1500 meter. Er was brons in Turijn 2006, goud in Vancouver 2010 en Pyeongchang 2018 en zilver in Sotsji in 2014. Voor de startbewijzen moet ze afrekenen met Antoinette de Jong en mogelijk ook Jutta Leerdam, die in de sterke 1500 meter op de NK afstanden naar brons reed. Voor Jorien ter Mors, de olympisch kampioene van Sotsji op de 1500 meter, is het de laatste kans om zich te plaatsen voor Beijing.
Nuis moet op de 1000 meter afrekenen met wereldkampioen en Nederlands kampioen Kai Verbij, Thomas Krol, Hein Otterspeer en de verrassing op de 500 meter, Merijn Scheperkamp. De kilometer staat bij de heren hoog in de selectievolgorde, waardoor de nummers 1 en 2 automatisch verzekerd zijn van een olympisch ticket en de nummer drie mogelijk ook.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Het uitvoerend comité van het IOC heeft ijsstadion Thialf in Heerenveen goedgekeurd als schaatslocatie voor de Olympische Winterspelen van 2030, die plaatsvinden in de Franse Alpen. Dat heeft de olympische organisatie maandag bekendgemaakt.
3 uur geledenWOERDEN (ANP) - Organisaties van sportevenementen worstelen door de aanhoudende hitte met de vraag of de geplande wedstrijden deze week kunnen doorgaan. Bij de Singelloop in Woerden gaat de hardloopwedstrijd maandagavond over 5 en 10 kilometer wel door, maar zijn de onderdelen voor kinderen afgelast, laat een woordvoerder weten. De jongste deelnemers zouden starten in de vroege avond, een warm moment.
10 uur geledenBONN (ANP/DPA) - De Italiaanse atleet Alex Schwazer is in april bij de open Duitse nationale wegkampioenschappen positief getest op het bloeddopingmiddel epo. Het Duitse nationale antidopingagentschap (NADA) is een procedure tegen de olympisch kampioen snelwandelen van 2008 gestart. Hij is tevens voorlopig geschorst.
10 uur geledenASSEN (ANP) - Het TT Circuit Assen neemt voor de aankomende TT van 26 tot en met 28 juni extra maatregelen vanwege de verwachte warmte. Bezoekers mogen eigen flessen meenemen mits deze niet van glas zijn, laat de organisatie weten. Ook zijn er verspreid over het terrein waterpunten en toiletgebouwen waar bezoekers hun fles gratis kunnen vullen.
11 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Golfer Wyndham Clark heeft voor de tweede keer de US Open gewonnen. De 32-jarige Amerikaan hield in de laatste ronde op de bij New York gelegen Shinnecock Hills Golf Club net genoeg over van zijn ruime voorsprong, die hij al sinds de eerste ronde in handen had. Zo werd Clark de negende winnaar ooit die van begin tot eind leidde.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt over ruim een week op Wimbledon na bijna vier jaar haar rentree in het enkelspel. De 23-voudig grandslamkampioen heeft van de organisatie een wildcard gekregen, na eerder ook al met haar zus Venus via deze weg te zijn toegelaten tot het dubbelspel in Londen.
1 dag geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede week in de Nations League afgesloten met de vierde zege. De ploeg van bondscoach Felix Kozlowski versloeg in Bangkok gastland Thailand in drie sets: 25-23 25-22 25-15.
1 dag geleden