Het wordt dringen om tickets op 1500 en 1000 meter op 4e dag OKT
HEERENVEEN (ANP) - De specialisten op de middellange afstanden strijden op de vierde dag van het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) om de tickets voor de Olympische Spelen in China. Bij de vrouwen probeert Ireen Wüst vanaf 18.20 uur zich op ‘haar’ 1500 meter voor de vijfde keer te kwalificeren. Bij de mannen moet olympisch kampioen Kjeld Nuis daarna een ticket op de 1000 meter zien te bemachtigen. Maar er is veel concurrentie.
Wüst haalde op vier opeenvolgende Spelen een medaille op de 1500 meter. Er was brons in Turijn 2006, goud in Vancouver 2010 en Pyeongchang 2018 en zilver in Sotsji in 2014. Voor de startbewijzen moet ze afrekenen met Antoinette de Jong en mogelijk ook Jutta Leerdam, die in de sterke 1500 meter op de NK afstanden naar brons reed. Voor Jorien ter Mors, de olympisch kampioene van Sotsji op de 1500 meter, is het de laatste kans om zich te plaatsen voor Beijing.
Nuis moet op de 1000 meter afrekenen met wereldkampioen en Nederlands kampioen Kai Verbij, Thomas Krol, Hein Otterspeer en de verrassing op de 500 meter, Merijn Scheperkamp. De kilometer staat bij de heren hoog in de selectievolgorde, waardoor de nummers 1 en 2 automatisch verzekerd zijn van een olympisch ticket en de nummer drie mogelijk ook.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - De Ethiopische atleet Tadese Takele heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn titel op de stadsmarathon van Tokio geprolongeerd. Hij klopte twee Keniaanse atleten op de streep en eindigde in een tijd van 2 uur, 3 minuten en 37 seconden. Daarmee was hij 14 seconden langzamer dan een jaar geleden. De overwinningen in Tokio waren de eerste twee grote marathonzeges in zijn carrière.
8 minuten geledenARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
16 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
18 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.
18 uur geleden