Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Het Witte Huis wil vaart maken met heropening economie'

'Het Witte Huis wil vaart maken met heropening economie'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump dringt er bij bedrijven op aan om hun deuren weer te openen om daarmee de economie van de Verenigde Staten een impuls te geven. Kevin Hassett, een economisch adviseur van president Donald Trump, zei maandag dat het Witte Huis gegevens heeft waaruit blijkt dat essentiële bedrijven de afgelopen vier weken weer zijn opgestart waarbij de gevreesde verspreiding van het coronavirus uitbleef.

Volgens Hassett is het waarschijnlijk ook veilig om niet-essentiële bedrijven te heropenen, zei hij tegen nieuwszender CNBC. "Het lijkt erop dat mensen hebben uitgezocht hoe ze weer aan het werk kunnen gaan en hoe ze dat veilig kunnen doen", aldus de adviseur. "We zullen uitzoeken welke maatregelen we moeten uitvoeren om veilig te kunnen opereren." Het Witte Huis weigerde de gegevens te verstrekken waarop Hassett zich zei te baseren.

Handelsadviseur van het Witte Huis, Peter Navarro, bevestigde in een interview met CNN hetgeen Hassett had gezegd. Hij zei dat de prestaties van lucht- en ruimtevaartbedrijven en andere "essentiële industrieën" aantonen dat het land klaar is om weer aan het werk te gaan, maar dan wel met inachtneming van richtlijnen voor sociale afstand en persoonlijke hygiëne.

Grote uitdaging

Ondernemers ervan overtuigen dat ze hun bedrijven weer moeten openen en klanten dat ze weer naar de winkels kunnen, is een grote uitdaging voor Trump. De president wordt geconfronteerd met een publiek dat sceptisch blijft ondanks de grote economische schade die het virus, dat al bijna 1 miljoen Amerikanen heeft besmet, veroorzaakt. De afgelopen twee weken zijn juist uitbraken van het virus gemeld in vleesverwerkingsfabrieken, distributiecentra en magazijnen in het hele land die open waren gebleven.

De president en Amerikaanse winkeliers zullen later op maandag naar verwachting een ruimere beschikbaarheid van coronatests aankondigen. Volgens ondernemersvertegenwoordigers is het van groot belang dat de testcapaciteit in de VS wordt uitgebreid voordat de huidige maatregelen versoepeld kunnen worden.

Volgens zeven op de tien Amerikanen is het indammen van de verspreiding van het virus topprioriteit, zelfs als daarmee de economie op korte termijn wordt geschaad. Dit komt naar voren uit een peiling gepubliceerd door CBS News en YouGov. Zo'n 30 procent van de ondervraagden vindt het weer aan het werk krijgen mensen voorrang moet krijgen, ook als dit betekent dat meer mensen mogelijk worden blootgesteld aan het coronavirus.

Meer uit Financieel

Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

7 uur geleden
Reders: situatie Hormuz lijkt weer net als eerder deze week

ROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.

8 uur geleden
Tanken iets goedkoper na nieuws van vrijdag over opening Hormuz

EINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.

11 uur geleden
Philips waarschuwt ziekenhuizen voor gebruik vernevelaars

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.

12 uur geleden
Cao-overleg rijksambtenaren hervat na periode van stakingen

UTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.

14 uur geleden
Forse winsten Wall Street na nieuws heropening Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.

1 dag geleden
IMF-hoofd: moeilijke weg naar economische stabiliteit Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.

1 dag geleden