Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Het was voor mij niet weggelegd even trainer van Ajax te worden'

'Het was voor mij niet weggelegd even trainer van Ajax te worden'

WAALWIJK (ANP) - De weg naar handhaving is nog lang, maar RKC Waalwijk mag er wel steeds meer op hopen. Na de late zege op FC Emmen (1-0) hopen de Brabanders zondag in de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een volgende belangrijke stap te zetten. "Drie jaar geleden eindigde RKC nog als derde van onderen in de eerste divisie, laten we dat niet vergeten. We komen van ver. We zijn als club echt stappen aan het zetten", zegt Fred Grim, die als trainer van de Waalwijkers de nodige complimenten ontvangt.

Waar clubs in nood er vaak voor kiezen om te overleven door fysiek te voetballen en de lange bal te spelen, probeert RKC het op een wat andere wijze. "De manier waarop je als trainer wil voetballen, moet hand in hand gaan met het spelersmateriaal dat je hebt. Ik denk dat we het materiaal hebben om onze voetbalfilosofie uit te voeren", aldus Grim. "Ik houd er niet van als spelers de bal blind naar voren schieten. Ik wil verzorgd voetbal spelen, vanuit de keeper, vanuit de opbouw. Wij functioneren het best tegen teams die ook willen voetballen. Met tegenstanders die gesloten en compact voetballen, hebben we wel eens moeite."

RKC pakte dit seizoen op die manier 19 punten. Dat zijn al 4 punten meer dan vorig seizoen, toen de competitie vanwege het coronavirus werd stilgelegd. Volgens verdediger Melle Meulensteen is de selectie nu meer in balans. "Ervaren spelers als Kostas Lamprou, Vurnon Anita en Ola John hebben al van alles meegemaakt in het voetbal", zegt hij. Meulensteen omschrijft de 55-jarige Grim als een positieve trainer. "Het glas is half vol in plaats van half leeg. Hij geeft je vertrouwen en vindt het niet erg als je fouten maakt. Als je het maar niet op de verkeerde momenten doet."

'Natuurlijk streelt me dat'

De naam van Grim dook dit seizoen op toen er een vacature ontstond bij FC Utrecht en AZ. De oud-doelman vindt het mooi dat hij met zulke clubs in verband wordt gebracht. "Natuurlijk streelt me dat. Ik ben mijn hele leven lang sportman. Je hebt gewoon ambitie. Ik heb hier kei en keihard voor gewerkt en alle stappen in het trainersvak doorlopen, van onder tot boven. Het was niet zo dat het voor mij even weggelegd was om trainer van Ajax te worden. Ik heb veel geïnvesteerd en veel gelaten. Met hard werken kun je veel bereiken, dat houd ik mijn spelers ook voor."

Grim moet lachen om het vooroordeel dat keepers geen goede trainers kunnen zijn. "Ik heb me als doelman altijd in het spelletje verdiept en was altijd met het team bezig. Ik ben ooit begonnen als keeperstrainer, maar dat vond ik te klein voor mezelf."

Voor de oud-Ajacied, die nog een contract in Waalwijk heeft tot de zomer van 2022, is het nu het belangrijkste zich met RKC te handhaven. De clubleiding liet eerder al weten Grim niet tegen te houden als er een mooie aanbieding komt. Grim: "Waar mijn plafond ligt? Poe, moeilijk. Het moet ook maar precies net passen en uitkomen. En je moet ook een beetje geluk hebben soms. Kijk naar René Hake, een maatje van me. Zo teken je een contract bij Jong FC Utrecht en zo ben je ineens hoofdtrainer. Dat gun ik hem van harte."

Meer uit Voetbal

WK-debutant Wieffer had Oranje al even uit zijn hoofd gezet

ROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.

1 uur geleden
Teleurgestelde Koeman: we gingen steeds slordiger spelen

ROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."

4 uur geleden
De Jong heeft nog steeds 'heel veel vertrouwen' in goed WK

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.

8 uur geleden
Rechtsback Dumfries medisch gekeurd door Real Madrid

ROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.

8 uur geleden
Van Dijk: hopelijk komt scherpte snel terug bij Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."

9 uur geleden
Arnaldi naar halve finale Roland Garros na opgave Berrettini

PARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.

10 uur geleden
Oranje verliest voorlaatste oefenduel voor WK van Algerije (0-1)

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.

10 uur geleden