'Het was voor mij niet weggelegd even trainer van Ajax te worden'
WAALWIJK (ANP) - De weg naar handhaving is nog lang, maar RKC Waalwijk mag er wel steeds meer op hopen. Na de late zege op FC Emmen (1-0) hopen de Brabanders zondag in de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een volgende belangrijke stap te zetten. "Drie jaar geleden eindigde RKC nog als derde van onderen in de eerste divisie, laten we dat niet vergeten. We komen van ver. We zijn als club echt stappen aan het zetten", zegt Fred Grim, die als trainer van de Waalwijkers de nodige complimenten ontvangt.
Waar clubs in nood er vaak voor kiezen om te overleven door fysiek te voetballen en de lange bal te spelen, probeert RKC het op een wat andere wijze. "De manier waarop je als trainer wil voetballen, moet hand in hand gaan met het spelersmateriaal dat je hebt. Ik denk dat we het materiaal hebben om onze voetbalfilosofie uit te voeren", aldus Grim. "Ik houd er niet van als spelers de bal blind naar voren schieten. Ik wil verzorgd voetbal spelen, vanuit de keeper, vanuit de opbouw. Wij functioneren het best tegen teams die ook willen voetballen. Met tegenstanders die gesloten en compact voetballen, hebben we wel eens moeite."
RKC pakte dit seizoen op die manier 19 punten. Dat zijn al 4 punten meer dan vorig seizoen, toen de competitie vanwege het coronavirus werd stilgelegd. Volgens verdediger Melle Meulensteen is de selectie nu meer in balans. "Ervaren spelers als Kostas Lamprou, Vurnon Anita en Ola John hebben al van alles meegemaakt in het voetbal", zegt hij. Meulensteen omschrijft de 55-jarige Grim als een positieve trainer. "Het glas is half vol in plaats van half leeg. Hij geeft je vertrouwen en vindt het niet erg als je fouten maakt. Als je het maar niet op de verkeerde momenten doet."
'Natuurlijk streelt me dat'
De naam van Grim dook dit seizoen op toen er een vacature ontstond bij FC Utrecht en AZ. De oud-doelman vindt het mooi dat hij met zulke clubs in verband wordt gebracht. "Natuurlijk streelt me dat. Ik ben mijn hele leven lang sportman. Je hebt gewoon ambitie. Ik heb hier kei en keihard voor gewerkt en alle stappen in het trainersvak doorlopen, van onder tot boven. Het was niet zo dat het voor mij even weggelegd was om trainer van Ajax te worden. Ik heb veel geïnvesteerd en veel gelaten. Met hard werken kun je veel bereiken, dat houd ik mijn spelers ook voor."
Grim moet lachen om het vooroordeel dat keepers geen goede trainers kunnen zijn. "Ik heb me als doelman altijd in het spelletje verdiept en was altijd met het team bezig. Ik ben ooit begonnen als keeperstrainer, maar dat vond ik te klein voor mezelf."
Voor de oud-Ajacied, die nog een contract in Waalwijk heeft tot de zomer van 2022, is het nu het belangrijkste zich met RKC te handhaven. De clubleiding liet eerder al weten Grim niet tegen te houden als er een mooie aanbieding komt. Grim: "Waar mijn plafond ligt? Poe, moeilijk. Het moet ook maar precies net passen en uitkomen. En je moet ook een beetje geluk hebben soms. Kijk naar René Hake, een maatje van me. Zo teken je een contract bij Jong FC Utrecht en zo ben je ineens hoofdtrainer. Dat gun ik hem van harte."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
7 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
9 uur geleden