Het was 'nu of nooit' voor coach Amorim bij Manchester United
LISSABON (ANP/AFP) - Coach Rúben Amorim kreeg van Manchester United te horen dat het nu of nooit was, als hij coach van de Engelse topclub wilde worden. Dat vertelde de Portugese trainer na de zege van zijn ploeg Sporting vrijdagavond laat, nadat het nieuws over zijn aanstelling in Manchester eerder op de dag bekend was geworden.
"Het enige verzoek dat ik had was of het aan het einde van het seizoen kon, maar ik kreeg te horen dat het nu of nooit was", zei Amorim tegen de media. "Ik had drie dagen om te beslissen en dat heb ik gedaan. Als ik het aanbod nu zou afslaan, zou het er over zes maanden niet meer zijn. Ik wilde geen spijt hebben van die beslissing."
Manchester United benoemde de 39-jarige Portugees vrijdag tot nieuwe hoofdtrainer. Hij is de opvolger van Erik ten Hag die afgelopen maandag werd ontslagen na een reeks slechte resultaten.
Amorim blijft nog tot aan de interlandperiode aan als coach van Sporting, dat vrijdag met 5-1 won van Estrela Amadora met vier treffers van Viktor Gyökeres. Hij speelt dinsdag met de club in de Champions League thuis tegen Manchester City. Zijn laatste wedstrijd met Sporting is op 10 november tegen Sporting Braga. Tot die tijd leidt Ruud van Nistelrooij de selectie van de Engelse club.
Meer uit Voetbal
PUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
47 minuten geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
11 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
13 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
18 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
18 uur geleden