Het was 'nu of nooit' voor coach Amorim bij Manchester United
LISSABON (ANP/AFP) - Coach Rúben Amorim kreeg van Manchester United te horen dat het nu of nooit was, als hij coach van de Engelse topclub wilde worden. Dat vertelde de Portugese trainer na de zege van zijn ploeg Sporting vrijdagavond laat, nadat het nieuws over zijn aanstelling in Manchester eerder op de dag bekend was geworden.
"Het enige verzoek dat ik had was of het aan het einde van het seizoen kon, maar ik kreeg te horen dat het nu of nooit was", zei Amorim tegen de media. "Ik had drie dagen om te beslissen en dat heb ik gedaan. Als ik het aanbod nu zou afslaan, zou het er over zes maanden niet meer zijn. Ik wilde geen spijt hebben van die beslissing."
Manchester United benoemde de 39-jarige Portugees vrijdag tot nieuwe hoofdtrainer. Hij is de opvolger van Erik ten Hag die afgelopen maandag werd ontslagen na een reeks slechte resultaten.
Amorim blijft nog tot aan de interlandperiode aan als coach van Sporting, dat vrijdag met 5-1 won van Estrela Amadora met vier treffers van Viktor Gyökeres. Hij speelt dinsdag met de club in de Champions League thuis tegen Manchester City. Zijn laatste wedstrijd met Sporting is op 10 november tegen Sporting Braga. Tot die tijd leidt Ruud van Nistelrooij de selectie van de Engelse club.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.
2 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
6 uur geleden