Het verhaal van Nederland door grens van 2 miljoen kijkers
HILVERSUM (ANP) - Naar de tweede aflevering van het geschiedenisprogramma Het verhaal van Nederland hebben woensdagavond 2.021.000 mensen gekeken. De serie waarin acteur Daan Schuurmans de kijker meeneemt op een historische reis door het verleden van Nederland trok daarmee zo'n 400.000 meer kijkers dan vorige week, blijkt uit de kijkcijfers van Stichting Kijkonderzoek (SKO).
Het Verhaal van Nederland blijkt een schot in de roos van omroep NTR. De geschiedenisserie neemt de tweede plaats in in de kijkcijfer top 25 van woensdag. Alleen het NOS Journaal van 20.00 uur wist met 2.093.000 iets meer kijkers te trekken. In de reeks, die in totaal uit tien afleveringen bestaat, wordt wekelijks een onderwerp uit de Nederlandse geschiedenis behandeld. Waar het in de eerste aflevering ging over de jagers en verzamelaars, was gisteren de komst van de Romeinen te zien. Volgende week gaat het over de Friezen en Franken.
Verder waren de uitzendingen rond de Olympische Spelen in Beijing woensdag in trek. De wedstrijden in het shorttrack trokken rond het middaguur gemiddeld zo'n 1,3 miljoen kijkers naar NPO 1. Studio Peking was om 21.30 uur de best bekeken talkshow van de avond. Er keken 1.116.000 mensen. Het best bekeken programma op RTL 4 was het Half Acht Nieuws (1.258.000). Voor SBS6 was dat VI Vandaag met 913.000 kijkers.
Meer uit Binnenland
LAUWERSOOG (ANP) - Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) gaat zijn faillissementsaanvraag met een week uitstellen. Dat maakte het bestuur van het WEC op vrijdag bekend. Het centrum wil in die tijd meer mogelijkheden onderzoeken om te blijven bestaan.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) moet in staat blijven om onafhankelijk, zonder druk of intimidatie, recht te spreken. Dat heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas vrijdag gezegd na een bezoek aan het ICC in Den Haag. De EU gaat de komende zes maanden benutten voor een dialoog met de VS om te voorkomen dat de Amerikaanse president Donald Trump daadwerkelijk sancties tegen het hele hof oplegt, zei Kallas .
15 uur geledenKAPEL-AVEZAATH (ANP) - In de Gelderse plaats Kapel Avezaath heeft de politie op dinsdag 20 oktober 700 kilo vuurwerk in beslag genomen. Het vuurwerk lag in een bedrijfspand, waar ook twee vuurwapens werden gevonden. Ook werd 18 kilo vuurwerk gevonden in een woning in dezelfde plaats.
15 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een kapperszaak aan de Westhavenkade in Vlaardingen blijft nog vier weken langer dicht op last van de gemeente. Locoburgemeester Rens de Ron heeft daartoe besloten "vanwege zorgen over de openbare orde en veiligheid".
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijdagmiddagspits in Nederland verloopt drukker dan normaal. Rond 16.45 uur stond er volgens de ANWB 777 kilometer file. Rijkswaterstaat spreekt van een "forse spits". Volgens een woordvoerster is het de derde drukste vrijdagmiddagspits dit jaar.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Tientallen Nederlandse kerken hebben zich inmiddels aangemeld om statushouders onderdak te bieden. Zo kunnen al ruim honderd erkende vluchtelingen de asielzoekerscentra verlaten, meldt Actie Onderdak.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanwege de verwachtingen van stormachtig weer dit weekend zijn er meerdere evenementen afgelast. Ook passen rederijen hun veerdienstregelingen aan.
16 uur geleden