Het spookt niet meer in het hoofd van schaatskampioene Ter Mors
GRONINGEN (ANP) - Drievoudig olympisch schaatskampioene Jorien ter Mors (30) reed vorig seizoen vol twijfels haar nationale en internationale wedstrijden. Moest ze stoppen, vanwege haar mentale en fysieke problemen, of toch nog doorgaan richting de Winterspelen van Peking 2022? Haar sterke vechtersmentaliteit hield haar overeind.
"Het was geen gemakkelijke periode, maar ik wilde doorzetten", zegt de kopvrouw van Team IKO tijdens de digitale ploegpresentatie. "Je weet dat er uiteindelijk wel weer betere tijden aankomen en dat het ook met mijn knie weer beter zou gaan. Daar doe je het dan voor. Maar ik heb het ook vooral voor de Olympische Spelen gedaan. Daar liggen nog steeds mijn hoofddoelen."
Ter Mors begon vorig jaar nog wel heel bemoedigend aan haar eerste seizoen na haar knieoperatie in oktober 2018. Ze won als vanouds de 500, 1000 en 1500 meter tijdens de wereldbekerkwalificatie in Thialf. Daarna viel ze echter ver terug. De veelzijdige Twentse schaatsster, die stopte met shorttrack na het olympisch brons in 2018 (aflossing), werd in december ziek in Kazachstan en had het privé zwaar na een verbroken relatie. Bovendien speelde haar rechterknie weer op. Door die opeenstapeling van problemen zag Ter Mors het schaatsleven soms even niet meer zitten.
Hernieuwde ambitie
"Het traject met mijn knie kostte me sowieso mentaal heel veel energie. Ik was continu bezig geweest met revalideren, vechten voor die knie, om beter te worden. Dan raak je uitgeput en als je er dan ook nog privé een klap overheen krijgt, wordt het extra moeilijk. Toen was het schaatsen bijna klaar voor mij. Er spookten allerlei dingen door mijn hoofd. Wat wil je nog? Wat wil je nog bereiken, wat valt er nog te winnen en is dat nog haalbaar? Dat zat continu in mijn achterhoofd. Je bent en blijft tenslotte een mens, het houdt een keer op."
Op inzet en karakter maakte Ter Mors haar rammelende seizoen toch nog moedig af met een zevende plaats bij de WK sprint in Hamar. Daarna stapte ze, naar eigen zeggen, een nieuwe wereld in dankzij haar volledig meewerkende rechterknie, en een nieuwe relatie. "Ik kan weer hele trainingsschema's draaien en dat is me sinds de Winterspelen van 2018 niet meer gelukt. Ik moest in de afgelopen jaren de frequentie en de intensiteit steeds terugschroeven, omdat die knie een belemmering vormde. Maar nu bereik ik weer mijn grenzen op basis van mijn trainingsarbeid. Ik heb in de afgelopen zomer veel meer kunnen doen dan in de laatste jaren."
Bij de NK afstanden, die over anderhalve week in Thialf beginnen, start Ter Mors met een hernieuwde ambitie en conditie. "Ik ben benieuwd waar ik nu sta. Ik kijk dit seizoen verder nog niet te veel vooruit. Dat lijkt me niet zo verstandig in deze coronatijden."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is op basis van haar prestaties bij de Nederlandse kampioenschappen opgenomen in de trajectselectie voor de EK. Dat meldt turnbond KNGU. Turnsters in die selectie doen op 11 en 25 juli mee aan de EK-kwalificaties, waarna de vijfkoppige selectie voor het titeltoernooi bekend wordt.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - De Britse wielrenner Chris Froome heeft zijn carrière definitief beëindigd. De viervoudig winnaar van de Tour de France zat sinds eind vorig jaar zonder ploeg.
3 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft zich met een overtuigende zege op Oostenrijk geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in Los Angeles Stadium met 3-0, dankzij twee doelpunten van Mikel Oyarzabal en een van Pedro Porro. De score had veel hoger uit kunnen vallen voor het oppermachtig spelende Spanje. Het was de vijfde wedstrijd op rij op een WK dat Spanje geen tegentreffer incasseerde.
7 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Gianni Infantino heeft gezegd dat de halftime-show bij de finale van het WK voetbal "de meest onvergetelijke show ooit" zal worden. Dat zei de FIFA-voorzitter tegen televisiezender Fox na afloop van de zestiende finale tussen Spanje en Oostenrijk in Inglewood. Volgens Infantino wordt er in de komende dagen nog een speciaal iemand aangekondigd die in de pauze van de eindstrijd op 19 juli in East Rutherford ook in actie zal komen.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - De deelnemers aan de Tour de France zijn voor de Sagrada Família in Barcelona gepresenteerd aan duizenden wielerfans. Tijdens de anderhalf uur durende presentatie kwamen alle renners langs, met de ploeg UAE Team Emirates van viervoudig winnaar en titelverdediger Tadej Pogačar als laatste.
15 uur geledenFRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Duitse media stellen dat Julian Nagelsmann alsnog wordt ontslagen als bondscoach van het Duitse voetbalelftal. Bild meldt dat hem al is geadviseerd om de eer aan zichzelf te houden en op te stappen.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - Tadej Pogačar denkt niet alleen aan tweevoudig winnaar Jonas Vingegaard als concurrent in de jacht op zijn vijfde eindzege in de Tour de France. "Er zijn er nog wel wat meer die voor de overwinning kunnen gaan. Maar de concurrentie met Jonas is de afgelopen jaren inderdaad boeiend geweest. Ik hoop dat dat nog lang zo doorgaat, want we stuwen elkaar steeds weer naar een hoger niveau", zei de 27-jarige Sloveen van UAE Team Emirates tijdens een persconferentie in Barcelona.
16 uur geleden