Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Het spookt niet meer in het hoofd van schaatskampioene Ter Mors

Het spookt niet meer in het hoofd van schaatskampioene Ter Mors

GRONINGEN (ANP) - Drievoudig olympisch schaatskampioene Jorien ter Mors (30) reed vorig seizoen vol twijfels haar nationale en internationale wedstrijden. Moest ze stoppen, vanwege haar mentale en fysieke problemen, of toch nog doorgaan richting de Winterspelen van Peking 2022? Haar sterke vechtersmentaliteit hield haar overeind.

"Het was geen gemakkelijke periode, maar ik wilde doorzetten", zegt de kopvrouw van Team IKO tijdens de digitale ploegpresentatie. "Je weet dat er uiteindelijk wel weer betere tijden aankomen en dat het ook met mijn knie weer beter zou gaan. Daar doe je het dan voor. Maar ik heb het ook vooral voor de Olympische Spelen gedaan. Daar liggen nog steeds mijn hoofddoelen."

Ter Mors begon vorig jaar nog wel heel bemoedigend aan haar eerste seizoen na haar knieoperatie in oktober 2018. Ze won als vanouds de 500, 1000 en 1500 meter tijdens de wereldbekerkwalificatie in Thialf. Daarna viel ze echter ver terug. De veelzijdige Twentse schaatsster, die stopte met shorttrack na het olympisch brons in 2018 (aflossing), werd in december ziek in Kazachstan en had het privé zwaar na een verbroken relatie. Bovendien speelde haar rechterknie weer op. Door die opeenstapeling van problemen zag Ter Mors het schaatsleven soms even niet meer zitten.

Hernieuwde ambitie

"Het traject met mijn knie kostte me sowieso mentaal heel veel energie. Ik was continu bezig geweest met revalideren, vechten voor die knie, om beter te worden. Dan raak je uitgeput en als je er dan ook nog privé een klap overheen krijgt, wordt het extra moeilijk. Toen was het schaatsen bijna klaar voor mij. Er spookten allerlei dingen door mijn hoofd. Wat wil je nog? Wat wil je nog bereiken, wat valt er nog te winnen en is dat nog haalbaar? Dat zat continu in mijn achterhoofd. Je bent en blijft tenslotte een mens, het houdt een keer op."

Op inzet en karakter maakte Ter Mors haar rammelende seizoen toch nog moedig af met een zevende plaats bij de WK sprint in Hamar. Daarna stapte ze, naar eigen zeggen, een nieuwe wereld in dankzij haar volledig meewerkende rechterknie, en een nieuwe relatie. "Ik kan weer hele trainingsschema's draaien en dat is me sinds de Winterspelen van 2018 niet meer gelukt. Ik moest in de afgelopen jaren de frequentie en de intensiteit steeds terugschroeven, omdat die knie een belemmering vormde. Maar nu bereik ik weer mijn grenzen op basis van mijn trainingsarbeid. Ik heb in de afgelopen zomer veel meer kunnen doen dan in de laatste jaren."

Bij de NK afstanden, die over anderhalve week in Thialf beginnen, start Ter Mors met een hernieuwde ambitie en conditie. "Ik ben benieuwd waar ik nu sta. Ik kijk dit seizoen verder nog niet te veel vooruit. Dat lijkt me niet zo verstandig in deze coronatijden."

Meer uit Sport

Tennisster Rybakina in drie sets naar halve finales Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.

24 minuten geleden
Marathon Londen mikt met tweedaagse op 100.000 deelnemers

LONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.

3 uur geleden
Kunstschaatsster Wories uitgeschakeld na korte kür op WK

PRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.

4 uur geleden
Skiër McGrath wint wereldbekerklassement slalom, dagzege Haugan

HAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.

7 uur geleden
Boksster Heijnen (26) beëindigt carrière 'eerder dan gepland'

ROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.

7 uur geleden
München wil WK atletiek in 2029 of 2031

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.

8 uur geleden
Verstappen kijkt na moeizame start uit naar geliefde GP van Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen kijkt ondanks zijn moeizame start aan het Formule 1-seizoen uit naar de Grote Prijs van Japan komend weekend, die hij vanwege de snelle bochten "een van zijn favorieten" noemt. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull begon het seizoen deze week in Australië met een zesde plek en viel een kleine twee weken geleden uit in China.

11 uur geleden