Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Het spookt niet meer in het hoofd van schaatskampioene Ter Mors

Het spookt niet meer in het hoofd van schaatskampioene Ter Mors

GRONINGEN (ANP) - Drievoudig olympisch schaatskampioene Jorien ter Mors (30) reed vorig seizoen vol twijfels haar nationale en internationale wedstrijden. Moest ze stoppen, vanwege haar mentale en fysieke problemen, of toch nog doorgaan richting de Winterspelen van Peking 2022? Haar sterke vechtersmentaliteit hield haar overeind.

"Het was geen gemakkelijke periode, maar ik wilde doorzetten", zegt de kopvrouw van Team IKO tijdens de digitale ploegpresentatie. "Je weet dat er uiteindelijk wel weer betere tijden aankomen en dat het ook met mijn knie weer beter zou gaan. Daar doe je het dan voor. Maar ik heb het ook vooral voor de Olympische Spelen gedaan. Daar liggen nog steeds mijn hoofddoelen."

Ter Mors begon vorig jaar nog wel heel bemoedigend aan haar eerste seizoen na haar knieoperatie in oktober 2018. Ze won als vanouds de 500, 1000 en 1500 meter tijdens de wereldbekerkwalificatie in Thialf. Daarna viel ze echter ver terug. De veelzijdige Twentse schaatsster, die stopte met shorttrack na het olympisch brons in 2018 (aflossing), werd in december ziek in Kazachstan en had het privé zwaar na een verbroken relatie. Bovendien speelde haar rechterknie weer op. Door die opeenstapeling van problemen zag Ter Mors het schaatsleven soms even niet meer zitten.

Hernieuwde ambitie

"Het traject met mijn knie kostte me sowieso mentaal heel veel energie. Ik was continu bezig geweest met revalideren, vechten voor die knie, om beter te worden. Dan raak je uitgeput en als je er dan ook nog privé een klap overheen krijgt, wordt het extra moeilijk. Toen was het schaatsen bijna klaar voor mij. Er spookten allerlei dingen door mijn hoofd. Wat wil je nog? Wat wil je nog bereiken, wat valt er nog te winnen en is dat nog haalbaar? Dat zat continu in mijn achterhoofd. Je bent en blijft tenslotte een mens, het houdt een keer op."

Op inzet en karakter maakte Ter Mors haar rammelende seizoen toch nog moedig af met een zevende plaats bij de WK sprint in Hamar. Daarna stapte ze, naar eigen zeggen, een nieuwe wereld in dankzij haar volledig meewerkende rechterknie, en een nieuwe relatie. "Ik kan weer hele trainingsschema's draaien en dat is me sinds de Winterspelen van 2018 niet meer gelukt. Ik moest in de afgelopen jaren de frequentie en de intensiteit steeds terugschroeven, omdat die knie een belemmering vormde. Maar nu bereik ik weer mijn grenzen op basis van mijn trainingsarbeid. Ik heb in de afgelopen zomer veel meer kunnen doen dan in de laatste jaren."

Bij de NK afstanden, die over anderhalve week in Thialf beginnen, start Ter Mors met een hernieuwde ambitie en conditie. "Ik ben benieuwd waar ik nu sta. Ik kijk dit seizoen verder nog niet te veel vooruit. Dat lijkt me niet zo verstandig in deze coronatijden."

Meer uit Sport

Minister Sterk huldigt medaillewinnaars Paralympics

DEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."

28 minuten geleden
Sprintploegen zonder Broeders-Bol naar WK estafette in Botswana

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.

2 uur geleden
Honkballers Venezuela in finale van World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.

7 uur geleden
Lamens strandt in kwalificaties tennistoernooi Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.

18 uur geleden
Sinner wint finale Indian Wells van Medvedev

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.

1 dag geleden
Paralympische Spelen in Cortina beëindigd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.

1 dag geleden
Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

1 dag geleden