Het sneeuwt in groot deel van het land, code geel van kracht
DE BILT (ANP) - Op de meeste plaatsen in ons land sneeuwt het op dit moment, meldt het KNMI zondagmorgen. In het hele land is code geel van kracht om gladheid door sneeuwval en mogelijk beperkt zicht. In het noordoosten is het eerst nog droog, maar ook daar gaat het de komende uren sneeuwen.
Door de sneeuwval worden wegen glad en daarvan kan het verkeer hinder ondervinden. Mogelijk leidt dat ook tot vertragingen op de weg. In de loop van de ochtend gaat de sneeuw over in regen. Dat gebeurt het eerst in het zuidwesten, aan het begin van de middag ook in het noordoosten. De gladheid verdwijnt dan weer.
Volgens het KNMI valt op de meeste plaatsen tussen de 1 en 3 centimeter sneeuw. In een brede zone over het midden van het land kan 3 tot 5 centimeter vallen. Strooiwagens zijn vanaf gisteravond de weg opgegaan en hebben sinds 19.00 uur meer dan 4 miljoen kilo zout gestrooid, meldt Rijkswaterstaat die verantwoordelijk is voor de snelwegen. Gemeenten en provincies hebben de hoofdpaden en doorgaande wegen voorzien van een laagje zout.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De militaire kamer van de rechtbank heeft maandag een 32-jarige militair uit Spijkenisse, werkzaam bij de Koninklijke Marechaussee (KMar), veroordeeld tot twee jaar cel, waarvan tien maanden voorwaardelijk. Volgens de rechtbank heeft de man jarenlang ongeautoriseerd vertrouwelijke informatie in politiesystemen opgezocht. Een deel daarvan speelde hij door naar twee medeverdachten, die hem beloonden met cocaïne en geld.
17 minuten geledenAALSMEER (ANP) - Een grote brand in een loods aan de Aalsmeerderweg in Aalsmeer veroorzaakt maandag een rookpluim die in de wijde omgeving te zien is. Er is veel materieel van de brandweer opgeroepen.
34 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft een taakstraf van 120 uur opgelegd aan een voormalig taxichauffeur voor het veroorzaken van een dodelijk ongeluk in het Noord-Hollandse Zwaagdijk-Oost. Daarbij kwamen de passagiers van de taxi, een echtpaar van 87 en 88 jaar uit Hoogkarspel, om het leven.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De politie heeft maandag twee mannen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli. Daarbij kwam een 18-jarige man uit Rotterdam om het leven. De twee verdachten zijn een man van 19 uit Amsterdam en een man van 21 uit Hoorn.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Het aantal overnachtingen in de nachtopvanglocaties voor asielzoekers is gestegen tot boven de 10.000. Dat komt naar voren uit de cijfers van het Rode Kruis, dat de nachtopvang verzorgt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In meer dan tweehonderd gemeenten mogen mensen tijdens de komende jaarwisseling geen vuurwerk afsteken. In het landelijke vuurwerkverbod staat dat gemeenten ontheffingen kunnen verstrekken aan verenigingen, maar de meeste gemeenten hebben besloten dat ze daar geen gebruik van willen maken.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tienermeiden hebben vorig jaar vaker een zwangerschap afgebroken dan in de jaren daarvoor. In de jongste leeftijdsgroep is de toename relatief het grootst, zo maken cijfers van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) duidelijk.
2 uur geleden