
Het regent alsnog onderscheidingen op uitgestelde lintjesregen
DEN HAAG (ANP) - Ruim twee maanden na Koningsdag krijgen duizenden Nederlanders alsnog een onderscheiding. De traditionele lintjesregen, waarbij de mensen naar hun gemeentehuis werden gelokt, ging dit jaar niet door vanwege het coronavirus.
De gedecoreerden waren op de laatste werkdag voor Koningsdag al wel op de hoogte gebracht dat ze een lintje zouden ontvangen. Ze krijgen hun onderscheiding vrijdag niet opgespeld vanwege de 1,5 meterregel. In plaats daarvan ontvangen ze een etui met hun medaille in de Orde van Oranje-Nassau of in de Orde van de Nederlandse Leeuw.
In totaal worden 3060 mensen geëerd. Verreweg de meesten krijgen een lintje omdat ze zich al jaren als vrijwilliger inzetten in hun dorp of stad. Daarnaast zijn er onderscheidingen voor mensen met bijzondere prestaties in politiek, sport, cultuur, het leger of het bedrijfsleven.
De jongste gedecoreerde van dit jaar is de 34-jarige zanger en presentator Jan Smit uit Volendam. Anderen die een lintje krijgen, zijn acteur Hans Kesting, politici Hilbrand Nawijn en Steven van Eijck, dansschoolhoudster Lucia Marthas, zanger Dirk Scheele, radio-dj Ad Roland, directeur Tineke Ceelen van Stichting Vluchteling en Baba Sylla die het goede doel Orange Babies oprichtte.
De coronacrisis speelt geen rol bij de toekenning van de onderscheidingen van dit jaar. De beslissing of iemand een lintje krijgt, wordt al ruim van tevoren genomen. Iedereen mag een ander voordragen. Daarna moeten de burgemeester, de commissaris van de Koning, het Kapittel voor de Civiele Orden en de verantwoordelijk minister naar elk voorstel kijken. Pas als de minister positief heeft geadviseerd, mag koning Willem-Alexander tekenen voor de onderscheiding.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Wie deze zomer met de elektrische auto op vakantie gaat, moet alert zijn op hoge laadkosten bij langzame laders. Vooral bij laadpalen bij hotels, restaurants en vakantieparken kan de rekening flink oplopen, waarschuwt de ANWB.
40 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Vakantiegangers richting delen van Spanje, Frankrijk, Italië en de Alpenlanden gaan tropisch weer tegemoet, meldt Weeronline. "Het is op dit moment relatief koel en wisselvallig in veel delen van Europa, maar vanaf komend weekend keert op veel plaatsen de hitte terug", aldus de weerdienst.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Boerenorganisaties hebben een stikstofplan gepresenteerd waarbij ze pleiten voor bijna een halvering van de uitstoot. Daarbij zijn in bepaalde gevallen verplichte maatregelen ook geen taboe, staat in een gezamenlijk voorstel met onder meer provincies en gemeenten.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In een week tijd heeft VluchtelingenWerk Nederland meer dan vijfhonderd vragen binnengekregen van asielzoekers over hun positie nadat de Tweede Kamer heeft ingestemd met nieuwe asielwetten. Het nieuws heeft "grote impact" op de vreemdelingen en zorgt voor veel onzekerheid, ziet de hulporganisatie.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag drie aanhoudingen verricht in een onderzoek naar fraude rond zorgdiploma's. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie na berichtgeving door Nieuwsuur. De drie worden verdacht van het verkopen van vervalste certificaten. De verdenkingen tegen hen zijn valsheid in geschrifte, deelname aan een criminele organisatie en oplichting.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland onderzoekt of bij Hoek van Holland een terminal kan worden gebouwd voor de overslag van onder meer groente, fruit en bloemen via het water en het spoor. De Provinciale Staten hebben hiervoor 150.000 euro uitgetrokken. Twee keer per dag vaart tussen Hoek van Holland en de Engelse havenstad Harwich een boot met vrachtwagens.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie heeft de afgelopen twee dagen met raketartillerie geoefend vanaf de Afsluitdijk, laat het departement weten in een persbericht. De raketten werden afgevuurd vanaf de Breezanddijk, midden op de Afsluitdijk. De test was een succes: alle zestien 'validatieschoten' kwamen neer in het doelgebied en het systeem werkt veilig.
11 uur geleden