Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Het is weer even druk op de weg en in het ov als voor de vorst

Het is weer even druk op de weg en in het ov als voor de vorst

DEN HAAG (ANP) - Op de wegen en in het openbaar vervoer is het weer even druk als voor de vorstperiode. Door de voorjaarsvakantie valt nog niet te zeggen of Nederlanders weer meer naar hun werk gaan nu ouders basisschoolkinderen niet hoeven te ondersteunen met thuisonderwijs. Dat blijkt uit cijfers van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), ov-chipkaartbedrijf Translink en Google.

Op drukke verkeerspunten reden vorige week op werkdagen gemiddeld 283 auto's per uur voorbij. Dat is duidelijk meer dan de 233 auto's die werden geteld in de vorstweek die daaraan vooraf ging. Vergeleken met de week voor de vorst reden er ongeveer evenveel auto's voorbij. Dat baseert het NDW op metingen op 200 verkeerspunten verspreid over het land, voornamelijk op snelwegen.

Toen de scholen in december werden gesloten, merkte zorgminister Hugo de Jonge op dat ouders op deze manier werden gedwongen meer thuis te werken. Aan deze cijfers valt niet te zien dat de heropening van de basisscholen op maandag 8 februari effect heeft gehad op de drukte op de weg, bijvoorbeeld omdat sommige ouders weer naar kantoor gingen. Dat zegt een onderzoeker van het NDW. In die week was het door de vorst sowieso rustiger op de weg. En vorige week is moeilijk met andere weken te vergelijken omdat regio Zuid al voorjaarsvakantie had.

Kantoren

Op de kantoren lijkt het in ieder geval weer even druk als voor de vorst, blijkt uit locatiegegevens van smartphonegebruikers die Google bijhoudt. Vorige week maandag was het nog uitzonderlijk rustig op kantoor, toen het KNMI code rood had afgekondigd vanwege ijzel. Maar dinsdag was het weer ongeveer even druk op de kantoren als voor de vriesperiode. Dat is nog steeds 38 procent rustiger dan voor de coronacrisis.

In het openbaar vervoer is iets vergelijkbaars te zien. Vorige week checkten Nederlanders op weekdagen gemiddeld ongeveer 1,5 miljoen keer in bij een trein, bus, metro, tram of veerpont, wat vergelijkbaar is met de week voor de vorst.

Meer uit Binnenland

Pianist en componist Jan Huydts (89) overleden

HILVERSUM (ANP) - Pianist, componist en jazzpedagoog Jan Huydts is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zondag aan het ANP gemeld. Hij overleed vrijdag in zijn woonplaats Hilversum.

1 uur geleden
Weeronline: maart veel zachter dan normaal

HOUTEN (ANP) - Maart begint met zacht lenteweer. Overdag stijgt de temperatuur deze maand naar 11 tot 16 graden, al kan het in de nachten fris zijn, met regionaal nog kans op lichte vorst. Pas tegen het einde van de maand keert een "normaal weertype" terug, meldt Weeronline.

2 uur geleden
Kosten gehandicaptenparkeerkaart lopen nog steeds flink uiteen

DEN HAAG (ANP) - De kosten voor een gehandicaptenparkeerkaart (GPK) lopen per gemeente flink uiteen. In de duurste gemeente kost de kaart 333 euro, terwijl het in zestien gemeenten gratis is. Dat blijkt uit een analyse en uitvraag van het ANP bij 338 Nederlandse gemeenten. Tussen 2024 en 2026 was de inflatie 6,7 procent. De kosten zijn in 123 gemeenten meer gestegen dan de inflatie over twee jaar.

2 uur geleden
KLM-vlucht van Dubai naar Nederland gaat ook zondag niet door

DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.

14 uur geleden
Reisadvies voor nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordaniƫ, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.

15 uur geleden
Gedetineerde PI Heerhugowaard stak bewaarster met bordscherf

HEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.

16 uur geleden
Ook zondagochtend extra NOS Journaals over Iran

HILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.

16 uur geleden