Het is 'Super Sunday' in de eredivise
AMSTERDAM (ANP) - Het is 'Super Sunday'. Ajax en AZ, de nummers een en twee van de ranglijst, ontmoeten elkaar vanaf 20.00 uur in Amsterdam. Nummer drie Feyenoord begint om 14.30 uur aan een uitduel met nummer vier PSV.
Ajax verdedigt een voorsprong van 3 punten op AZ. Grote vraag is of Hakim Ziyech voldoende fit is om voor de thuisploeg te spelen. Ajax verloor de afgelopen maanden veel punten, mede door een overvolle ziekenboeg. AZ pakt van alle clubs in de eredivisie tot nu toe de meeste punten in uitwedstrijden. Het elftal van Arne Slot won al bij PSV (0-4) en Feyenoord (0-3).
PSV wil na drie gewonnen competitiewedstrijden op rij de ongeslagen reeks van Feyenoord beëindigen. De club uit Rotterdam verloor onder trainer Dick Advocaat nog niet in de eredivisie Tien duels werden gewonnen, twee eindigden er onbeslist. Feyenoord heeft een punt meer dan PSV en ook nog een inhaalwedstrijd tegen AZ te goed.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP/DPA) - Bondscoach Jorge Jesus van Portugal betreurt het dat Cristiano Ronaldo niet meer voor het nationale elftal zal uitkomen. "Het is zijn beslissing en ik moet dat accepteren, maar ik had hem graag erbij gehouden. Ik heb hem ook gevraagd beschikbaar te blijven, maar er is geen weg meer terug", vertelde Jesus op de Portugese zender Canal 11.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit beschouwt zijn afgelopen blessure als een "leermoment". Dat zei de 20-jarige aanvallende middenvelder donderdagavond na zijn rentree bij AZ in de met 2-1 verloren Europa League-wedstrijd tegen Juventus. "Ik ben eigenlijk iets te snel weer begonnen", bekende Smit.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ miste volgens trainer Leeroy Echteld volwassenheid in de eerste helft van het Europa League-duel tegen Juventus. Bij rust stonden de Alkmaarders met 2-0 achter, na een sterke tweede helft kwam AZ terug tot 2-1. "Wat je merkt is dat zij echt als een volwassen ploeg op het veld staan", zei Echteld na de wedstrijd.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Peer Koopmeiners was donderdagavond na de 2-1-nederlaag tegen Juventus nog niet in staat geweest om zijn broer Teun te feliciteren. Dat zei de jongste van de broers Koopmeiners na de Europa League-wedstrijd in Alkmaar. "Ik heb hem heel kort even gezien net, maar een felicitatie mag wachten tot morgen", zei een balende Koopmeiners.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Europa League verloren van Juventus, mede dankzij een doelpunt van oud-AZ-speler en Oranje-international Teun Koopmeiners. In Alkmaar werd het na een spannende slotfase 2-1 voor de bezoekers uit Italië. AZ blijft na vier speelronden in de Europa League steken op 6 punten. Juventus is met 10 punten nog ongeslagen.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.
12 uur geledenHERNING (ANP) - Tolu Arokodare leeft na twee doelpunten en een ruime overwinning van Ajax op Midtjylland in de Conference League (1-6) met vertrouwen toe naar de topper van zondag tegen FC Twente in de Eredivisie. Dat zei de Nigeriaanse spits, die de laatste vier wedstrijden op rij scoorde, in Herning tegen Ziggo Sport.
12 uur geleden