Het is 'Super Sunday' in de eredivise
AMSTERDAM (ANP) - Het is 'Super Sunday'. Ajax en AZ, de nummers een en twee van de ranglijst, ontmoeten elkaar vanaf 20.00 uur in Amsterdam. Nummer drie Feyenoord begint om 14.30 uur aan een uitduel met nummer vier PSV.
Ajax verdedigt een voorsprong van 3 punten op AZ. Grote vraag is of Hakim Ziyech voldoende fit is om voor de thuisploeg te spelen. Ajax verloor de afgelopen maanden veel punten, mede door een overvolle ziekenboeg. AZ pakt van alle clubs in de eredivisie tot nu toe de meeste punten in uitwedstrijden. Het elftal van Arne Slot won al bij PSV (0-4) en Feyenoord (0-3).
PSV wil na drie gewonnen competitiewedstrijden op rij de ongeslagen reeks van Feyenoord beëindigen. De club uit Rotterdam verloor onder trainer Dick Advocaat nog niet in de eredivisie Tien duels werden gewonnen, twee eindigden er onbeslist. Feyenoord heeft een punt meer dan PSV en ook nog een inhaalwedstrijd tegen AZ te goed.
Meer uit Voetbal
PRAAG/DORTMUND (ANP) - Arsenal heeft de derde zege geboekt in de leaguefase van de Champions League. De Engelse kampioen was met 2-1 te sterk bij Slavia Praag. Arsenal staat derde met 10 punten uit vier wedstrijden.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Dirk Kuijt heeft woensdag in Istanbul zijn laatste wedstrijd als coach van Fenerbahçe met 3-2 gewonnen van Liverpool FC. De 46-jarige oud-voetballer was interim-coach nadat İsmail Kartal vertrok als hoofdtrainer. Fener heeft inmiddels Emre Belözoğlu aangesteld als nieuwe hoofdtrainer.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Ricardo Pepi begint ook in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge in het hoofdtoernooi van de Champions League op de reservebank. De Amerikaanse spits keerde onlangs terug van een blessure en viel zaterdag in het competitieduel met Willem II (7-0-winst) in. PSV-trainer Peter Bosz houdt tegen Brugge echter vast aan het koppel Sven Mijnans als aanvallende middenvelder en Guus Til als spits. Beide spelers mogen onderling van die twee posities wisselen tijdens het duel.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld heeft Kees Smit terug in de selectie voor de wedstrijd in de Europa League tegen Juventus. De 20-jarige middenvelder is hersteld van de blessure die hij ruim drie weken geleden bij Jong Oranje opliep, maar kan nog niet starten, zo zei de coach.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoe groot de schade aan het dak van De Kuip is nadat er dinsdagavond vuurwerk van buiten het stadion op werd geschoten. Een woordvoerder van de Rotterdamse club laat weten dat het extra onderzoek vergt om dit precies vast te stellen.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente-coach John van den Brom kan donderdag in het duel met Pafos FC in de Conference League weer beschikken over Daouda Weidmann. De middenvelder was in de wedstrijd tegen Excelsior geschorst.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Julian Brandt komt donderdag niet met Ajax in actie in Denemarken tegen FC Midtjylland. Dat heeft de Amsterdamse club op de eigen website bekendgemaakt. De 30-jarige Duitser raakte zaterdag geblesseerd in het duel met AZ en behoort niet tot de selectie van coach Míchel Sánchez voor de wedstrijd in de Conference League. Ook Sofyan Amrabat moet vanwege een blessure de wedstrijd missen.
10 uur geleden