Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Het is recordlaat tropisch en de warmste Prinsjesdag ooit

Het is recordlaat tropisch en de warmste Prinsjesdag ooit

AMSTERDAM (ANP) - Deze dinsdag 15 september, Prinsjesdag 2020, is een aantal warmterecords gesneuveld. Het werd de warmste Prinsjesdag ooit, het werd nog nooit eerder zo laat in het jaar zo warm. Er was sprake van een recordlate tropische dag en eerder op de dag was het officieel al de warmste 15 september.

Om 14.20 uur steeg de temperatuur in De Bilt naar 30,2 graden. Daarmee werd het officieel de recordlate tropische dag. Het vorige record was 14 september 2016. Het werd toen in De Bilt 31,4 graden.

Eerder dinsdag was het officieel al de warmste 15 september en dat was het negende datum-warmterecord voor de maximumtemperatuur van 2020. In januari hadden we één warmterecord en ook in februari werd een datum-warmterecord genoteerd. April was goed voor drie records en ook tijdens de laatste hittegolf kwam het driemaal tot een datum-warmterecord.

Met 30,3 graden in de omgeving van Den Haag, meetpunt Voorschoten/Valkenburg, werd het ook de warmste Prinsjesdag ooit. Het vorige record was 28,7 graden en werd gemeten op 19 september 1961. In 1963 werd het op 17 september 24,8 graden.

De komende dagen neemt de hitte af. De temperatuur stijgt morgen naar 23-28 graden, vanaf donderdag liggen de maxima tussen 20 en 25 graden. Het weerbeeld laat veel zonneschijn zien en het blijft droog.

Meer uit Binnenland

Situatie op station Rotterdam Blaak onder controle

ROTTERDAM (ANP) - De situatie op station Rotterdam Blaak is onder controle, nadat eerder op de avond brand was uitgebroken in een passagierstrein. De veiligheidsregio meldt dat hulpdiensten het station en de trein hebben gecontroleerd en dat er geen rook meer hangt.

5 uur geleden
Station Rotterdam Blaak ontruimd om brand in trein

ROTTERDAM (ANP) - In een trein bij station Rotterdam Blaak is zondag brand uitgebroken. Het station is ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Meerdere eenheden zijn ter plaatse gekomen.

7 uur geleden
Drie aanhoudingen bij demonstraties in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij twee demonstraties in Utrecht zijn zondagmiddag in totaal drie aanhoudingen verricht. Dat bevestigt de politie na berichtgeving door RTV Utrecht.

9 uur geleden
Tienduizenden mensen lopen in Den Haag mars voor het klimaat

DEN HAAG (ANP) - Enkele tienduizenden mensen lopen zondag een mars door Den Haag voor het klimaat. De actie begon op het Malieveld en eindigt na een mars door het centrum van de stad in de buurt van Den Haag Centraal. De organisatie schat dat er zo'n 45.000 mensen meedoen.

10 uur geleden
Rijkswaterstaat waarschuwt voor drukke avondspits door wintertijd

RIJSWIJK (ANP) - Weggebruikers moeten vanaf maandag rekening houden met een extra drukke avondspits. Rijkswaterstaat waarschuwt dat de ingang van de wintertijd "het ritme van weggebruikers verstoort" omdat het eerder donker wordt. Dit kan leiden tot verminderde alertheid bij automobilisten en vertragingen.

10 uur geleden
Politie fouilleert groep van 30 demonstranten in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De politie heeft in het centrum van Utrecht een groep van zo'n dertig demonstranten gefouilleerd. De locatie geldt als veiligheidsrisicogebied, ingesteld uit angst voor wanordelijkheden tijdens aangekondigde demonstraties.

11 uur geleden
Veel politie in centrum van Utrecht voor demonstraties

UTRECHT (ANP) - Er is zondag veel politie aanwezig in en rondom het Centraal Station in Utrecht. Een deel van de stad, waaronder het centrum, geldt als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Sharon Dijksma nam dat besluit uit "vrees voor wanordelijkheden" bij aangekondigde demonstraties.

12 uur geleden