Het is inderdaad rustiger op straat sinds de avondlockdown
DEN HAAG (ANP) - Mensen vertonen zich duidelijk minder op straat sinds de avondlockdown afgelopen zondag is ingegaan. Na 17.00 uur is praktisch alles gesloten en na die tijd gingen Nederlanders afgelopen maandag, dinsdag en woensdag ook minder naar buiten dan een week eerder. Dat meldt Dat.Mobility op basis van gegevens uit het Nederlands Verplaatsingspanel.
In de eerste drie dagen van deze week begaf gemiddeld 34 procent van de Nederlanders zich tussen 17.00 en 24.00 uur buiten de deur. Een week eerder was dat nog bijna 39 procent. Mensen stapten vooral minder op de fiets. De onderzoekers hebben hiervoor de bewegingen van een panel van 10.000 mensen gemeten met een app.
Sander van der Drift van Dat.Mobility vermoedt dat mensen minder op pad zijn vanwege de avondlockdown. Het kan ook meetellen dat mensen door het weer van de afgelopen dagen meer thuis zijn gebleven. "De afgelopen week hebben we een paar goede regendagen gehad."
Openbaar vervoer
Ook vóór 17.00 uur was het op maandag, dinsdag en woensdag rustiger dan een week eerder, al is het verschil wel kleiner.
Het openbaar vervoer is deze week ook minder gebruikt vanaf het einde van de middag, zo laten cijfers van ov-chipkaartbedrijf Translink zien. Tussen 17.00 en 24.00 uur checkten mensen ruim een tiende minder in bij treinen, bussen, metro's en trams vergeleken met een week eerder.
Het kabinet heeft zondag een nieuw pakket aan coronamaatregelen ingevoerd omdat het aantal positieve tests en ziekenhuisopnames de afgelopen weken snel is toegenomen. Daardoor moeten onder meer de horeca, theaters, sportscholen dicht om 17.00 uur. Alleen noodzakelijke winkels zoals de supermarkt en drogist blijven langer open.
Meer uit Binnenland
ZANDVOORT (ANP) - David Moolenburgh, de burgemeester van Zandvoort, heeft op de ochtend van de voorlopig laatste Dutch Grand Prix een dubbel gevoel. "Ik denk dat het een hele mooie dag wordt, maar wel met een verdrietig randje." Dat de koning er ook bij zal zijn zondag, noemt hij bijzonder.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het is zondagochtend op station Haarlem alweer vroeg druk in de treinen richting Zandvoort, ziet een ANP-verslaggever. In de badplaats gaat de laatste dag van de voorlopig laatste Dutch Grand Prix van start. De NS hanteert net als de afgelopen dagen een speciale dienstregeling met elke vijf minuten een trein tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort.
3 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Maarten van der Weijden stelt de overhandiging van een cheque aan het Prinses Máxima Centrum tot nader order uit. De 45-jarige zwemmer wil eerst aansterken, nadat hij zijn zwemtocht voor het goede doel vrijdag moest beëindigen wegens ziekte.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Opnieuw zijn door de regen van de afgelopen week wat droogtemaatregelen afgeschaald.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - Op zaterdagochtend hebben tussen 07.00 tot 09.00 uur al ruim 17.000 racefans de trein naar Zandvoort genomen, meldt de NS. Daar vindt dit weekend de voorlopig laatste Dutch Grand Prix plaats. De NS hanteert een speciale dienstregeling met elke vijf minuten een trein tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - Het is druk in de treinen richting Zandvoort op zaterdagochtend. Dat ziet een ANP-verslaggever. In de badplaats gaat de tweede dag van de Dutch Grand Prix van start. De NS hanteert een speciale dienstregeling met elke vijf minuten een trein tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort.
1 dag geledenHOUTEN (ANP) - Volgende week vrijdag is in Nederland een groot deel van een gedeeltelijke maansverduistering te zien, waarbij de maan voor ongeveer 93 procent in de kernschaduw van de aarde komt. De eclips begint om 03.23 uur en bereikt om 06.14 uur het maximum, maar kort daarna zakt de maan onder de horizon. Dat meldt Weeronline.
1 dag geleden