Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Het is aanhaken of voorlopig afhaken voor Ajax in Bergamo

Het is aanhaken of voorlopig afhaken voor Ajax in Bergamo

BERGAMO (ANP) - Al in de tweede groepswedstrijd van de Champions League moet Ajax voorkomen dat de achtste finales van het toernooi uit zicht raken. Bij een nederlaag dinsdagavond tegen Atalanta in Bergamo groeit de achterstand op de Italianen naar zes punten. Zie dat nog maar eens in vier duels goed te maken.

Ajax deed zichzelf vorige week tekort tegen Liverpool (0-1) en Atalanta was veel te sterk voor het Deense FC Midtjylland (0-4), dat nu op audiëntie mag bij de kampioen van Engeland. Trainer Erik ten Hag en zijn spelers gruwelen bij het idee dat ze dinsdagavond zes punten achterstaan op voornaamste concurrenten voor de twee hoogste plaatsen in de poule.

Directeur voetbalzaken Marc Overmars liet zich onlangs ontvallen dat Ajax misschien maar moet accepteren dat het dit seizoen het verschil met de Europese top niet verder kan dichten. Ajax is zwaar geraakt door de coronacrisis, nog meer dan clubs uit competities met hoge bedragen aan televisiegelden. Ajax is erg afhankelijk van inkomsten van betalende toeschouwers. En die zijn er voorlopig niet. Overmars zag daarom af van de komst van een dure spits, die zich vorige week tegen Liverpool had kunnen bewijzen.

'Eerst voetballen'

Ten Hag wilde tijdens zijn afsluitende persconferentie voor het duel met Atalanta niet eens praten over een situatie na twee groepswedstrijden waarin Atalanta en Liverpool zes punten zouden hebben en Ajax en FC Midtjylland nul. "Mogen wij eerst nog even voetballen", counterde hij. "We komen hier namelijk om te winnen en zelfs als dat niet lukt, dan liggen er nog kansen."

De trainer van Ajax is onder de indruk geraakt van Atalanta, dat het afgelopen seizoen excelleerde in de Champions League en als derde in de Serie A eindigde. "Ik vind het echt een hele attractieve ploeg en dat is een compliment voor de trainer", doelde hij op Gian Piero Gasperini. "Hij heeft de ploeg de laatste jaren steeds beter gemaakt door door te selecteren. Marten de Roon en Hans Hateboer zijn meegegroeid en hebben zo Oranje gehaald."

De Roon is er niet bij tegen Ajax, vanwege een liesblessure. Ten Hag mist voorlopig Mohammed Kudus en ook Klaas-Jan Huntelaar is niet wedstrijdfit. Ten Hag hield in het midden of hij Daley Blind net als vorige week tegen Liverpool op het middenveld laat beginnen. "Dat is een mogelijkheid", zei hij. Net zoals een voorhoede met Dusan Tadic en de Brazilianen Antony en David Neres een optie is voor de coach van Ajax.

Meer uit Voetbal

Ten Cate moet Surinaamse voetbalploeg naar WK leiden

PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.

1 uur geleden
Arsenal voorkomt in extra tijd puntenverlies tegen Wolverhampton

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.

3 uur geleden
PSV-trainer Bosz: alleen het eerste half uur was goed

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.

3 uur geleden
PSV wint moeizaam van Heracles (4-3) en boekt tiende zege op rij

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.

4 uur geleden
FC Groningen rekent af met tien Volendammers: 3-0

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.

6 uur geleden
Raphinha helpt Barcelona aan zege op Osasuna

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.

6 uur geleden
NEC verspeelt na vier zeges op rij punten bij Telstar

VELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.

7 uur geleden