Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Het is aanhaken of voorlopig afhaken voor Ajax in Bergamo

Het is aanhaken of voorlopig afhaken voor Ajax in Bergamo

BERGAMO (ANP) - Al in de tweede groepswedstrijd van de Champions League moet Ajax voorkomen dat de achtste finales van het toernooi uit zicht raken. Bij een nederlaag dinsdagavond tegen Atalanta in Bergamo groeit de achterstand op de Italianen naar zes punten. Zie dat nog maar eens in vier duels goed te maken.

Ajax deed zichzelf vorige week tekort tegen Liverpool (0-1) en Atalanta was veel te sterk voor het Deense FC Midtjylland (0-4), dat nu op audiëntie mag bij de kampioen van Engeland. Trainer Erik ten Hag en zijn spelers gruwelen bij het idee dat ze dinsdagavond zes punten achterstaan op voornaamste concurrenten voor de twee hoogste plaatsen in de poule.

Directeur voetbalzaken Marc Overmars liet zich onlangs ontvallen dat Ajax misschien maar moet accepteren dat het dit seizoen het verschil met de Europese top niet verder kan dichten. Ajax is zwaar geraakt door de coronacrisis, nog meer dan clubs uit competities met hoge bedragen aan televisiegelden. Ajax is erg afhankelijk van inkomsten van betalende toeschouwers. En die zijn er voorlopig niet. Overmars zag daarom af van de komst van een dure spits, die zich vorige week tegen Liverpool had kunnen bewijzen.

'Eerst voetballen'

Ten Hag wilde tijdens zijn afsluitende persconferentie voor het duel met Atalanta niet eens praten over een situatie na twee groepswedstrijden waarin Atalanta en Liverpool zes punten zouden hebben en Ajax en FC Midtjylland nul. "Mogen wij eerst nog even voetballen", counterde hij. "We komen hier namelijk om te winnen en zelfs als dat niet lukt, dan liggen er nog kansen."

De trainer van Ajax is onder de indruk geraakt van Atalanta, dat het afgelopen seizoen excelleerde in de Champions League en als derde in de Serie A eindigde. "Ik vind het echt een hele attractieve ploeg en dat is een compliment voor de trainer", doelde hij op Gian Piero Gasperini. "Hij heeft de ploeg de laatste jaren steeds beter gemaakt door door te selecteren. Marten de Roon en Hans Hateboer zijn meegegroeid en hebben zo Oranje gehaald."

De Roon is er niet bij tegen Ajax, vanwege een liesblessure. Ten Hag mist voorlopig Mohammed Kudus en ook Klaas-Jan Huntelaar is niet wedstrijdfit. Ten Hag hield in het midden of hij Daley Blind net als vorige week tegen Liverpool op het middenveld laat beginnen. "Dat is een mogelijkheid", zei hij. Net zoals een voorhoede met Dusan Tadic en de Brazilianen Antony en David Neres een optie is voor de coach van Ajax.

Meer uit Voetbal

Koploper PSV met nederlaag voor schut tegen FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - PSV heeft zijn tweede nederlaag van het seizoen geleden in de Eredivisie. De koploper verloor met 2-1 de uitwedstrijd tegen laagvlieger FC Volendam. Eerder in het seizoen wist Telstar te winnen van de ploeg van coach Peter Bosz, die ondanks het verrassende verlies tegen de nummer 15 de ranglijst ruim blijft aanvoeren.

7 uur geleden
PSV met Flamingo in de basis en Schiks op doel tegen FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Ryan Flamingo keert terug in de basis van PSV in de uitwedstrijd tegen FC Volendam. De verdediger vormt samen met Armando Obispo het hart van de defensie. Niek Schiks staat weer op doel. Hij is door de blessures van Matej Kovar en Nick Olij voorlopig de eerste keus van coach Peter Bosz onder de lat.

9 uur geleden
Spits Meerdink na lang blessureleed terug in selectie AZ

ALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink is na maanden afwezigheid terug in de selectie van AZ. De spits is inzetbaar in de uitwedstrijd tegen Excelsior komende zaterdag, meldde trainer Leeroy Echteld op de clubsite. Ook middenvelder Sven Mijnans is hersteld van zijn blessure en kan tegen Excelsior zijn rentree maken.

11 uur geleden
Feyenoord moet nog even wachten op debuut nieuwkomer Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie moet nog even geduld hebben voordat hij een beroep kan doen op nieuwkomer Raheem Sterling. De 31-jarige Engelsman werd donderdag transfervrij aangetrokken, maar wacht nog op een werkvergunning en moet nog wedstrijdfit worden. Dat zei Van Persie vrijdag tijdens een persconferentie.

12 uur geleden
Topscorer Ueda nog onzeker voor duel Feyenoord met Go Ahead

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Feyenoord-trainer Robin van Persie zondag de beschikking heeft over Ayase Ueda voor het thuisduel met Go Ahead Eagles. De topscorer van de Eredivisie was niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd tegen FC Utrecht (0-1) van vorig weekend.

13 uur geleden
Minimaal 4000 Oranjefans bij groepsduels van Nederland op WK

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal hebben grote belangstelling voor de wedstrijden van Oranje op het WK. De KNVB heeft alle beschikbare tickets voor de drie groepsduels op de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico snel uitverkocht. Dat betekent dat er minimaal 4000 fans van Oranje op de tribunes zitten als de spelers van bondscoach Ronald Koeman in actie komen in Dallas, Houston en Kansas City.

14 uur geleden
Boete en voorwaardelijke straf voor AZ om vuurwerk tegen Utrecht

ALKMAAR (ANP) - AZ is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 10.000 euro vanwege het afgestoken vuurwerk tijdens het thuisduel met FC Utrecht op 26 oktober. Dat meldt de club uit Alkmaar.

16 uur geleden