Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Het is aanhaken of voorlopig afhaken voor Ajax in Bergamo

Het is aanhaken of voorlopig afhaken voor Ajax in Bergamo

BERGAMO (ANP) - Al in de tweede groepswedstrijd van de Champions League moet Ajax voorkomen dat de achtste finales van het toernooi uit zicht raken. Bij een nederlaag dinsdagavond tegen Atalanta in Bergamo groeit de achterstand op de Italianen naar zes punten. Zie dat nog maar eens in vier duels goed te maken.

Ajax deed zichzelf vorige week tekort tegen Liverpool (0-1) en Atalanta was veel te sterk voor het Deense FC Midtjylland (0-4), dat nu op audiëntie mag bij de kampioen van Engeland. Trainer Erik ten Hag en zijn spelers gruwelen bij het idee dat ze dinsdagavond zes punten achterstaan op voornaamste concurrenten voor de twee hoogste plaatsen in de poule.

Directeur voetbalzaken Marc Overmars liet zich onlangs ontvallen dat Ajax misschien maar moet accepteren dat het dit seizoen het verschil met de Europese top niet verder kan dichten. Ajax is zwaar geraakt door de coronacrisis, nog meer dan clubs uit competities met hoge bedragen aan televisiegelden. Ajax is erg afhankelijk van inkomsten van betalende toeschouwers. En die zijn er voorlopig niet. Overmars zag daarom af van de komst van een dure spits, die zich vorige week tegen Liverpool had kunnen bewijzen.

'Eerst voetballen'

Ten Hag wilde tijdens zijn afsluitende persconferentie voor het duel met Atalanta niet eens praten over een situatie na twee groepswedstrijden waarin Atalanta en Liverpool zes punten zouden hebben en Ajax en FC Midtjylland nul. "Mogen wij eerst nog even voetballen", counterde hij. "We komen hier namelijk om te winnen en zelfs als dat niet lukt, dan liggen er nog kansen."

De trainer van Ajax is onder de indruk geraakt van Atalanta, dat het afgelopen seizoen excelleerde in de Champions League en als derde in de Serie A eindigde. "Ik vind het echt een hele attractieve ploeg en dat is een compliment voor de trainer", doelde hij op Gian Piero Gasperini. "Hij heeft de ploeg de laatste jaren steeds beter gemaakt door door te selecteren. Marten de Roon en Hans Hateboer zijn meegegroeid en hebben zo Oranje gehaald."

De Roon is er niet bij tegen Ajax, vanwege een liesblessure. Ten Hag mist voorlopig Mohammed Kudus en ook Klaas-Jan Huntelaar is niet wedstrijdfit. Ten Hag hield in het midden of hij Daley Blind net als vorige week tegen Liverpool op het middenveld laat beginnen. "Dat is een mogelijkheid", zei hij. Net zoals een voorhoede met Dusan Tadic en de Brazilianen Antony en David Neres een optie is voor de coach van Ajax.

Meer uit Voetbal

Ancelotti blijft tot medio 2030 bondscoach van Brazilië

RIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.

1 uur geleden
Doelman Scherpen wint Belgische beker met Union

BRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.

1 uur geleden
Herstelde Mbappé keert terug bij Real Madrid

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.

3 uur geleden
International Timber mist ook thuisduel Arsenal met Burnley

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.

8 uur geleden
Slot weet vrijwel zeker dat hij trainer van Liverpool mag blijven

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.

8 uur geleden
PEC-aanvoerder Thomas opgenomen in WK-selectie Nieuw-Zeeland

WELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.

9 uur geleden
Messi komt met twee doelpunten en assist in vorm voor WK

CINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.

10 uur geleden