Het Huis stemt over oproep aan vicepresident om Trump te ontslaan
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zal naar verwachting dinsdag stemmen over een resolutie waarin vicepresident Mike Pence wordt opgeroepen president Trump af te zetten door gebruik te maken van het 25e amendement. Pence en een deel van het kabinet kunnen Trump op die manier relatief snel uit het Witte Huis krijgen als zij vinden dat de president zijn taken niet meer kan uitvoeren.
Als de resolutie wordt aangenomen wil Huisvoorzitter Nancy Pelosi dat Pence binnen 24 uur met een reactie komt of hij gehoor gaat geven aan de oproep. Dat zal waarschijnlijk niet het geval zijn.
Daarom hebben de Democraten ook al de eerste stappen gezet voor een nieuwe afzettingsprocedure tegen Trump. Maar die weg bewandelen neemt meer tijd in beslag en daarvoor zal ook de steun nodig zijn van twee derde van de Senaat.
De Democraten willen Trump, wiens ambtstermijn volgende week woensdag afloopt, vroegtijdig uit het Witte Huis hebben vanwege de rellen in en rond het Capitool van vorige week. Daarbij vielen vijf doden en tientallen gewonden.
De stemming over de resolutie is mogelijk op zijn vroegst om 19.30 uur lokale tijd. Dat is woensdag om 01.30 uur in Nederland.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw grootschalige aanvallen uitgevoerd op de Oekraïense energie-infrastructuur, meldt minister van Energie Denys Sjmyhal. Daardoor is in veel regio's van het land de stroom uitgeschakeld, schrijft netbeheerder Ukrenergo op Facebook. Ook zijn de geplande stroomonderbrekingen per regio, bedoeld om te kunnen voldoen aan de stroomvraag, tijdelijk onderbroken.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er begin volgende week verdere gesprekken plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van zijn regering en Iran. De gesprekken met de Iraanse delegatie op vrijdag waren "zeer goed", vertelde Trump aan verslaggevers aan boord van Air Force One op weg naar zijn resort Mar-a-Lago in Florida.
5 uur geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft een pakket noodmaatregelen aangekondigd op het gebied van onderwijs, werk en transport om de energiecrisis in het land aan te pakken. De communistische regering wil met de maatregelen de essentiële diensten beschermen en brandstof rantsoeneren.
5 uur geledenBRATISLAVA (ANP) - Twee mensen zijn omgekomen door een lawine in de Hoge Tatra, een hooggebergte op de grens tussen Slowakije en Polen, aldus de lokale autoriteiten. De slachtoffers waren twee mannen uit Hongarije van 37 en 38 jaar.
5 uur geledenOTTAWA (ANP) - Het Chinese hooggerechtshof heeft de terdoodveroordeling van de Canadees Robert Lloyd Schellenberg ongedaan gemaakt. Dat zei een woordvoerster van het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens The New York Times, dat eerst over het nieuws berichtte, zal een nieuw proces volgen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Kamala Harris heeft fel uitgehaald naar wat zij een "doofpotaffaire" noemde in het Witte Huis, nadat president Donald Trump een racistische video over Barack en Michelle Obama had gedeeld en later weer had verwijderd.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, door president Donald Trump het Ministerie van Oorlog genoemd, heeft alle banden met Harvard University verbroken. Het ministerie stopt met militaire trainingen, beurzen en certificaatprogramma's in samenwerking met de universiteit, meldt defensieminister Pete Hegseth in een video op X.
7 uur geleden