Het Huis stemt over oproep aan vicepresident om Trump te ontslaan
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zal naar verwachting dinsdag stemmen over een resolutie waarin vicepresident Mike Pence wordt opgeroepen president Trump af te zetten door gebruik te maken van het 25e amendement. Pence en een deel van het kabinet kunnen Trump op die manier relatief snel uit het Witte Huis krijgen als zij vinden dat de president zijn taken niet meer kan uitvoeren.
Als de resolutie wordt aangenomen wil Huisvoorzitter Nancy Pelosi dat Pence binnen 24 uur met een reactie komt of hij gehoor gaat geven aan de oproep. Dat zal waarschijnlijk niet het geval zijn.
Daarom hebben de Democraten ook al de eerste stappen gezet voor een nieuwe afzettingsprocedure tegen Trump. Maar die weg bewandelen neemt meer tijd in beslag en daarvoor zal ook de steun nodig zijn van twee derde van de Senaat.
De Democraten willen Trump, wiens ambtstermijn volgende week woensdag afloopt, vroegtijdig uit het Witte Huis hebben vanwege de rellen in en rond het Capitool van vorige week. Daarbij vielen vijf doden en tientallen gewonden.
De stemming over de resolutie is mogelijk op zijn vroegst om 19.30 uur lokale tijd. Dat is woensdag om 01.30 uur in Nederland.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR) - Een Chinese oud-minister van Justitie is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld voor het aannemen van steekpenningen tussen 2006 en 2022. Een rechtbank acht bewezen dat Tang Yijun jarenlang verschillende topfuncties hiervoor misbruikte, melden Chinese staatsmedia als CCTV en China Daily.
13 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft bevestigd dat het diplomatieke overleg met Oekraïne en de VS woensdag en donderdag wordt hervat in Abu Dhabi. Het geplande overleg van afgelopen weekend ging niet door om planningsredenen, aldus het Kremlin.
35 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Vijf mannen die het wapenembargo tegen Rusland zouden hebben omzeild zijn opgepakt in Duitsland. De vijf leverden voor minstens 30 miljoen euro aan tientallen Russische bedrijven, stelt het Duitse Openbaar Ministerie. Ze zouden zijn aangestuurd door Russische diensten.
52 minuten geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit moet uitleg geven over haar contact met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, volgens premier Jonas Gahr Støre. Dat zei hij maandag tegen het Noorse dagblad VG.
55 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.
3 uur geledenRAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.
3 uur geleden