
Het 'gezeur' van Advocaat prikkelt Kökcü
UTRECHT (ANP) - Het dagelijkse 'gezeur' van Dick Advocaat bij Orkun Kökcü begint succes op te leveren. De 72-jarige Hagenaar zegt steeds dat de 18-jarige middenvelder vaker moet schieten. Kökcü deed dat zondag in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht en krulde van grote afstand de openingstreffer binnen.
"Ik ben continu tegen hem aan het zeuren dat het tijd wordt dat-ie gaat scoren", zegt Advocaat, die Kökcü liefkozend 'Orrie' noemt. "In de rust zei ik het ook tegen Jens Toornstra: Orrie heeft er één gemaakt, nu wordt het tijd dat jij ook gaat scoren. En zie, hij maakte daarna ook een wereldgoal."
Kökcü en Toornstra bezorgden Feyenoord met prachtige schoten de winst in De Galgenwaard (1-2). "Iedere training hoor ik dat ik meer moet schieten", aldus Kökcü. "De trainer daagt me steeds uit. In de jeugd heb ik vaak zo gescoord, ik ben blij dat ik het nu ook een keer op het hoogste niveau heb laten zien. Ik weet dat ik het kan, dit moet ik vaker doen", aldus de middenvelder, die na zijn treffer direct naar de juichende Advocaat rende.
Onder leiding van Advocaat, die zo'n twee maanden geleden de opgestapte Jaap Stam opvolgde, pakte Feyenoord zeventien punten uit zeven competitiewedstrijden. Alleen AZ deed het in die periode beter (achttien punten). Feyenoord is sinds de aanstelling van Advocaat geklommen van de twaalfde naar de vijfde plaats. "We hebben het jaar mooi en goed afgesloten", zei aanvoerder Steven Berghuis. "We komen wat dichterbij. Als iedereen weer terug is van blessures, ook Karsdorp en Haps, en er komt in de winterstop misschien nog wat bij, dan is er nog wel wat mogelijk in de tweede seizoenshelft."
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft het kampioensfeest van Bayern München verpest. De ploeg van Oranje-international Xavi Simons hield de koploper in het eigen stadion op 3-3.
47 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Het blijft spannend in de strijd om het kampioenschap in de Vrouwen Eredivisie. FC Twente en PSV, die zaterdagmiddag bij PEC Zwolle (0-3) en Fortuna Sittard (0-3) wonnen, hebben hetzelfde aantal punten met nog één wedstrijd te spelen. FC Twente staat op basis van een beter doelsaldo (+49 tegen +44 voor PSV) op de eerste plaats.
2 uur geledenVITORIA (ANP) - Atlético Madrid is na een 0-0-gelijkspel uit bij Deportivo Alavés afgehaakt in de Spaanse titelrace. Het elftal van Diego Simeone staat na 34 wedstrijden met 67 punten op de derde plaats. Het gat met koploper FC Barcelona is 9 punten, terwijl de Catalanen een wedstrijd minder hebben gespeeld. FC Barcelona komt op zaterdagavond in actie uit bij Real Valladolid.
2 uur geledenTURIJN (ANP/AFP) - De Poolse aanvaller Arkadiusz Milik heeft zijn contract bij Juventus verlengd tot de zomer van 2027. Dat deed de oud-Ajacied hoewel hij al bijna een jaar niet meer in actie is gekomen voor de club uit Turijn.
5 uur geledenGELSENKIRCHEN (ANP) - Voetbalclub Schalke 04 heeft per direct afscheid genomen van trainer Kees van Wonderen en diens assistent Robert Molenaar. Dat meldt de club, die uitkomt op het tweede niveau in Duitsland, op de website. Eerder was al bekend dat de Nederlandse trainer aan het einde van het seizoen zou vertrekken, hoewel hij nog een contract had tot de zomer van 2026. Onder 23-trainer Jakob Fimpel neemt tot het einde van dit seizoen het hoofdtrainerschap op zich.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Ruben den Uil promoveerde vrijdag met Excelsior naar de Eredivisie. Een serie van acht gewonnen duels op rij leverde de Rotterdammers de tweede plek op in de Keuken Kampioen Divisie, goed voor directe promotie. "Een teamprestatie", noemde de coach de terugkeer na een jaar naar het hoogste niveau. "We hebben niet iemand die er twintig inschoot en hebben vaak moeten puzzelen. Maar we zijn altijd dicht bij elkaar gebleven als spelers en als staf", vertelde Den Uil bij Rijnmond.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een zege op Wolverhampton Wanderers in ieder geval voor twee dagen de derde plaats in de Premier League overgenomen. De ploeg van coach Pep Guardiola won in het Etihad Stadium met 1-0 door een treffer van Kevin De Bruyne.
19 uur geleden