Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Het EK is voorbij voor Oranje na rode kaart De Ligt

Het EK is voorbij voor Oranje na rode kaart De Ligt

BOEDAPEST (ANP) - Het EK is voor het Nederlands elftal op een mislukking uitgelopen. Oranje startte de Europese eindronde met een ambitieuze doelstelling de halve eindstrijd te bereiken. Maar na drie gewonnen groepswedstrijden was Tsjechië, de nummer 40 van de wereldranglijst, in de achtste finales te sterk (0-2).

De beslissing viel na rust. Eerst verzuimde Donyell Malen een vrije doortocht naar het Tsjechische doel te bekronen met de openingstreffer. Drie minuten later moest Oranje verder met tien man. Matthijs de Ligt gleed uit en kreeg de bal tegen een hand voordat Patrik Schick gevaarlijk kon worden. De Russische arbiter Sergei Karasev trok aanvankelijk een gele prent maar koos alsnog voor een rode kaart nadat hij door de videoscheidsrechter naar de kant was geroepen.

Met een man minder hield Oranje 13 minuten stand. Daarna verkeek doelman Maarten Stekelenburg zich een beetje op een hoekschop en kon Tomás Holes de score openen (0-1). Bondscoach Frank de Boer haalde direct na de rode kaart al Malen naar de kant voor Quincy Promes, een wissel die veel Oranjefans in de Puskás Aréna verbaasde. Eenmaal op achterstand bracht hij met Wout Weghorst een extra aanvaller. Het mocht allemaal niet baten. Schick tekende in de 81e minuut voor de 0-2. Dat was alweer zijn vierde treffer van het toernooi.

Enorme kans

Na drie overwinningen in de groepsfase dacht Oranje aan de goede kant van het speelschema te zitten, met een mogelijke kwartfinale tegen Denemarken in het verschiet. Maar Nederland kon tegen de Tsjechen onvoldoende duidelijk maken waarom optimisten dachten dat de rode loper naar de halve finales al was uitgerold. Oranje opende sterk in een uitverkochte Puskás Aréna die herinnerde aan tijden van voor de uitbraak van het coronavirus.

Malen startte naast Depay voorin en De Roon keerde terug op het middenveld. Het had er in de openingsfase even van weg dat Tsjechië overlopen zou worden. Maar het overwicht van Nederland leverde vooral hoekschoppen op, voor rust zes in totaal. Depay speelde ongelukkig maar leidde vlak voor rust wel de eerste serieuze kans van zijn ploeg in. Patrick van Aanholt zag kennelijk niet van hoeveel vrijheid hij genoot en schoot gehaast naast.

Tsjechië beperkte zich vooral tot verdedigen en haalde in de 52e minuut opgelucht adem na de enorme kans die Malen kreeg. De Tsjechen wonnen aan vertrouwen na de rode kaart van De Ligt en beslisten de achtste finales eigenlijk vrij eenvoudig met twee treffers. Oranje mag zich na de zomer op het kwalificatietoernooi voor het WK in Qatar concentreren. Het contract van bondscoach De Boer loopt tot die mondiale eindronde, maar de komende weken zal zijn functioneren waarschijnlijk wel geëvalueerd worden.

Meer uit Voetbal

Stadion Miami na Formule 1-race op tijd klaar voor WK voetbal

MIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.

1 uur geleden
Spaans international Lamine Yamal op tijd fit voor WK voetbal

BARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.

2 uur geleden
FC Barcelona ziet Raphinha terugkeren voor mogelijk kampioensduel

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.

2 uur geleden
Klaassen ontbreekt bij Ajax in topper tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."

3 uur geleden
Fans Vitesse opgelucht: al zoveel gekke situaties meegemaakt

ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.

5 uur geleden
KNVB gaat advies advocaat-generaal 'zorgvuldig bestuderen'

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.

6 uur geleden
Vitesse spreekt na advies van 'belangrijk juridisch signaal'

ARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.

6 uur geleden