Het EK is voorbij voor Oranje na rode kaart De Ligt
BOEDAPEST (ANP) - Het EK is voor het Nederlands elftal op een mislukking uitgelopen. Oranje startte de Europese eindronde met een ambitieuze doelstelling de halve eindstrijd te bereiken. Maar na drie gewonnen groepswedstrijden was Tsjechië, de nummer 40 van de wereldranglijst, in de achtste finales te sterk (0-2).
De beslissing viel na rust. Eerst verzuimde Donyell Malen een vrije doortocht naar het Tsjechische doel te bekronen met de openingstreffer. Drie minuten later moest Oranje verder met tien man. Matthijs de Ligt gleed uit en kreeg de bal tegen een hand voordat Patrik Schick gevaarlijk kon worden. De Russische arbiter Sergei Karasev trok aanvankelijk een gele prent maar koos alsnog voor een rode kaart nadat hij door de videoscheidsrechter naar de kant was geroepen.
Met een man minder hield Oranje 13 minuten stand. Daarna verkeek doelman Maarten Stekelenburg zich een beetje op een hoekschop en kon Tomás Holes de score openen (0-1). Bondscoach Frank de Boer haalde direct na de rode kaart al Malen naar de kant voor Quincy Promes, een wissel die veel Oranjefans in de Puskás Aréna verbaasde. Eenmaal op achterstand bracht hij met Wout Weghorst een extra aanvaller. Het mocht allemaal niet baten. Schick tekende in de 81e minuut voor de 0-2. Dat was alweer zijn vierde treffer van het toernooi.
Enorme kans
Na drie overwinningen in de groepsfase dacht Oranje aan de goede kant van het speelschema te zitten, met een mogelijke kwartfinale tegen Denemarken in het verschiet. Maar Nederland kon tegen de Tsjechen onvoldoende duidelijk maken waarom optimisten dachten dat de rode loper naar de halve finales al was uitgerold. Oranje opende sterk in een uitverkochte Puskás Aréna die herinnerde aan tijden van voor de uitbraak van het coronavirus.
Malen startte naast Depay voorin en De Roon keerde terug op het middenveld. Het had er in de openingsfase even van weg dat Tsjechië overlopen zou worden. Maar het overwicht van Nederland leverde vooral hoekschoppen op, voor rust zes in totaal. Depay speelde ongelukkig maar leidde vlak voor rust wel de eerste serieuze kans van zijn ploeg in. Patrick van Aanholt zag kennelijk niet van hoeveel vrijheid hij genoot en schoot gehaast naast.
Tsjechië beperkte zich vooral tot verdedigen en haalde in de 52e minuut opgelucht adem na de enorme kans die Malen kreeg. De Tsjechen wonnen aan vertrouwen na de rode kaart van De Ligt en beslisten de achtste finales eigenlijk vrij eenvoudig met twee treffers. Oranje mag zich na de zomer op het kwalificatietoernooi voor het WK in Qatar concentreren. Het contract van bondscoach De Boer loopt tot die mondiale eindronde, maar de komende weken zal zijn functioneren waarschijnlijk wel geëvalueerd worden.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bart Verbruggen is de eerste doelman van het Nederlands elftal voor het WK. Dat zei Ronald Koeman tijdens zijn persconferentie voor de oefeninterland van woensdag tegen Algerije in De Kuip. De bondscoach gaf nog niet prijs wie zijn tweede keeper is voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Robin Roefs en Mark Flekken zijn de andere doelmannen in de WK-selectie van Oranje.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Mats Wieffer begint woensdagavond met het Nederlands elftal aan de oefenwedstrijd tegen Algerije in De Kuip. Hij vervangt de geschorste Denzel Dumfries. Jurriën Timber, rechterverdediger van Arsenal, ontbreekt nog bij Oranje en sluit donderdag aan bij de nationale ploeg.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Marten de Roon heeft een opvallend rugnummer gekregen voor het WK. De middenvelder draagt het shirt met nummer 3 als hij in actie komt op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit een lijst die de KNVB heeft vrijgegeven.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor de oefeninterland van woensdagavond tegen Algerije in De Kuip. Bondscoach Ronald Koeman staat met 25 spelers van zijn selectie voor het WK op het veld in Zeist. Alleen Jurriën Timber ontbreekt nog. De verdediger maakte zaterdag na ruim twee maanden blessureleed zijn rentree voor Arsenal in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en sluit donderdag aan.
2 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Voetbalclub Southampton houdt vast aan de Duitse trainer Tonda Eckert ondanks zijn rol in het spionageschandaal, dat de club een plek kostte in de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. "Ik vind dat hij een tweede kans verdient en zal hem die geven. Ik steun hem volledig, omdat ik hem een supergetalenteerde coach vind", zegt de Servische clubeigenaar Dragan Šolak in een interview met de BBC.
5 uur geledenCARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.
7 uur geledenWENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
17 uur geleden