Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Het EK is voorbij voor Oranje na rode kaart De Ligt

Het EK is voorbij voor Oranje na rode kaart De Ligt

BOEDAPEST (ANP) - Het EK is voor het Nederlands elftal op een mislukking uitgelopen. Oranje startte de Europese eindronde met een ambitieuze doelstelling de halve eindstrijd te bereiken. Maar na drie gewonnen groepswedstrijden was Tsjechië, de nummer 40 van de wereldranglijst, in de achtste finales te sterk (0-2).

De beslissing viel na rust. Eerst verzuimde Donyell Malen een vrije doortocht naar het Tsjechische doel te bekronen met de openingstreffer. Drie minuten later moest Oranje verder met tien man. Matthijs de Ligt gleed uit en kreeg de bal tegen een hand voordat Patrik Schick gevaarlijk kon worden. De Russische arbiter Sergei Karasev trok aanvankelijk een gele prent maar koos alsnog voor een rode kaart nadat hij door de videoscheidsrechter naar de kant was geroepen.

Met een man minder hield Oranje 13 minuten stand. Daarna verkeek doelman Maarten Stekelenburg zich een beetje op een hoekschop en kon Tomás Holes de score openen (0-1). Bondscoach Frank de Boer haalde direct na de rode kaart al Malen naar de kant voor Quincy Promes, een wissel die veel Oranjefans in de Puskás Aréna verbaasde. Eenmaal op achterstand bracht hij met Wout Weghorst een extra aanvaller. Het mocht allemaal niet baten. Schick tekende in de 81e minuut voor de 0-2. Dat was alweer zijn vierde treffer van het toernooi.

Enorme kans

Na drie overwinningen in de groepsfase dacht Oranje aan de goede kant van het speelschema te zitten, met een mogelijke kwartfinale tegen Denemarken in het verschiet. Maar Nederland kon tegen de Tsjechen onvoldoende duidelijk maken waarom optimisten dachten dat de rode loper naar de halve finales al was uitgerold. Oranje opende sterk in een uitverkochte Puskás Aréna die herinnerde aan tijden van voor de uitbraak van het coronavirus.

Malen startte naast Depay voorin en De Roon keerde terug op het middenveld. Het had er in de openingsfase even van weg dat Tsjechië overlopen zou worden. Maar het overwicht van Nederland leverde vooral hoekschoppen op, voor rust zes in totaal. Depay speelde ongelukkig maar leidde vlak voor rust wel de eerste serieuze kans van zijn ploeg in. Patrick van Aanholt zag kennelijk niet van hoeveel vrijheid hij genoot en schoot gehaast naast.

Tsjechië beperkte zich vooral tot verdedigen en haalde in de 52e minuut opgelucht adem na de enorme kans die Malen kreeg. De Tsjechen wonnen aan vertrouwen na de rode kaart van De Ligt en beslisten de achtste finales eigenlijk vrij eenvoudig met twee treffers. Oranje mag zich na de zomer op het kwalificatietoernooi voor het WK in Qatar concentreren. Het contract van bondscoach De Boer loopt tot die mondiale eindronde, maar de komende weken zal zijn functioneren waarschijnlijk wel geëvalueerd worden.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft thuis steken op gelijkspel tegen Girona

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.

14 uur geleden
Malen leidt AS Roma met drie treffers naar zege op Pisa

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.

14 uur geleden
Mexico: FIFA wijst verzoek Iran tot verplaatsing WK-duels af

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.

15 uur geleden
FC Twente nadert Feyenoord en NEC door zege op FC Volendam

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.

15 uur geleden
ADO Den Haag kampioen in eerste divisie na puntenverlies Cambuur

DEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.

15 uur geleden
PEC verwacht snel eerste misdragende fans te kunnen identificeren

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.

19 uur geleden
Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

23 uur geleden