Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Het beste was eraf bij Mollema na lange achtervolging in Giro

Het beste was eraf bij Mollema na lange achtervolging in Giro

ASCOLI PICENO (ANP) - Wielrenner Bauke Mollema was teleurgesteld dat zijn aanval in de zesde etappe van de Ronde van Italië niet tot succes had geleid. "Ik kwam best ver, maar de klassementsrenners pakten me terug met nog 2,5 kilometer te gaan. Gino Mäder was de sterkste op de slotklim", zei hij over de Zwitserse medevluchter die de etappezege pakte. De Nederlander van Trek-Segafredo kwam uiteindelijk op 2 minuten van Mäder binnen.

Mollema voelde zich al niet zo goed meer door de lange achtervolging op de kopgroep die hij samen met de Fransman Geoffrey Bouchard moest afleggen voordat ze bij de kopgroep kwamen. "Ik had al veel energie verbruikt om het gat te dichten. 30 tot 35 kilometer met z'n tweeën was natuurlijk niet ideaal. We kregen het gat niet dicht. Het werd weer 50 seconden en we stonden op het punt het op te geven."

Mollema en Bouchard probeerden het nog een keer om aan te sluiten bij de vier koplopers, onder wie twee renners van Bahrain Victorious, die hard doorreden. "Op een klein klimmetje en in de afdaling deden we een laatste poging om dichterbij te komen en toen we op zo'n 20 seconden zaten, besloten zij om het een beetje rustiger aan te doen. Maar mijn beste benen waren toen wel verdwenen."

Meer uit Sport

Kerstholt noemt Van 't Wout na derde goud 'magische vakidioot'

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had vrijdag na afloop van het olympische shorttracktoernooi even nodig om Jens van 't Wout te omschrijven. "Jens is een magische vakidioot met een gebruiksaanwijzing", zei hij over de Nederlandse uitblinker op de Winterspelen van Milaan. Van 't Wout won drie keer goud en een keer brons.

1 uur geleden
Tijdelijke schaatsbaan bewijst waarde op Spelen met zeven records

MILAAN (ANP) - Met zeven olympische records is de organisatie van de Spelen van Milaan erin geslaagd een snelle ijsvloer neer te leggen voor het langebaanschaatsen. De tijdelijke schaatsbaan in twee hallen van het beurscomplex doet daarmee niet onder voor traditionele ijsstadions.

1 uur geleden
Kerstholt heeft na twaalf jaar alsnog goud op relay: nu is het af

MILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.

6 uur geleden
Nederland met acht keer goud op vierde plek in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.

10 uur geleden
Schulting ziet abrupt einde aan rentree op shorttrackijs Milaan

MILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.

10 uur geleden
TeamNL evenaart recordaantal van acht keer goud op Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.

10 uur geleden
Nederland heeft in Milaan meer medailles dan vorige Winterspelen

MILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.

10 uur geleden