Het beste was eraf bij Mollema na lange achtervolging in Giro
ASCOLI PICENO (ANP) - Wielrenner Bauke Mollema was teleurgesteld dat zijn aanval in de zesde etappe van de Ronde van Italië niet tot succes had geleid. "Ik kwam best ver, maar de klassementsrenners pakten me terug met nog 2,5 kilometer te gaan. Gino Mäder was de sterkste op de slotklim", zei hij over de Zwitserse medevluchter die de etappezege pakte. De Nederlander van Trek-Segafredo kwam uiteindelijk op 2 minuten van Mäder binnen.
Mollema voelde zich al niet zo goed meer door de lange achtervolging op de kopgroep die hij samen met de Fransman Geoffrey Bouchard moest afleggen voordat ze bij de kopgroep kwamen. "Ik had al veel energie verbruikt om het gat te dichten. 30 tot 35 kilometer met z'n tweeën was natuurlijk niet ideaal. We kregen het gat niet dicht. Het werd weer 50 seconden en we stonden op het punt het op te geven."
Mollema en Bouchard probeerden het nog een keer om aan te sluiten bij de vier koplopers, onder wie twee renners van Bahrain Victorious, die hard doorreden. "Op een klein klimmetje en in de afdaling deden we een laatste poging om dichterbij te komen en toen we op zo'n 20 seconden zaten, besloten zij om het een beetje rustiger aan te doen. Maar mijn beste benen waren toen wel verdwenen."
Meer uit Sport
WENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
38 minuten geledenTILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.
1 uur geledenYANBU (ANP) - Motorcoureur Luciano Benavides heeft op spectaculaire wijze de Dakar Rally gewonnen. De Argentijn begon met een achterstand van ruim drie minuten op Ricky Brabec aan de laatste etappe, maar zag de Amerikaan 7 kilometer voor de finish een verkeerde afslag nemen. Brabec kwam in Saudi-Arabië na dertien etappes van in totaal 4748 kilometer uiteindelijk twee seconden te kort voor een derde eindzege.
6 uur geledenADELAIDE (ANP) - Mirra Andrejeva heeft het tennistoernooi van Adelaide gewonnen. De 18-jarige Russin versloeg Victoria Mboko uit Canada in de finale: 6-3 6-1.
7 uur geledenADELAIDE (ANP) - Tomas Machac heeft het tennistoernooi in het Australische Adelaide op zijn naam geschreven. De 25-jarige Tsjech won in de finale van de Fransman Ugo Humbert: 6-4 6-7 (2) 6-2.
7 uur geledenBAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.
18 uur geledenOSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.
19 uur geleden