Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herverzekeraar: schade natuurrampen 320 miljard dollar in 2024

Herverzekeraar: schade natuurrampen 320 miljard dollar in 2024

MÜNCHEN (ANP) - Natuurrampen hebben vorig jaar wereldwijd voor ongeveer 320 miljard dollar, omgerekend ruim 310 miljard euro, aan schade veroorzaakt. Dat meldt de grote Duitse herverzekeraar Munich Re, die deze cijfers jaarlijks meet. Daarmee lag de schade beduidend hoger dan in 2023, toen het ging om 268 miljard dollar.

Het verzekerde schadebedrag lag vorig jaar op 140 miljard dollar, tegen 106 miljard dollar een jaar eerder. Volgens Munich Re is dat de op twee na grootste kostenpost voor verzekeraars sinds 1980. Er kwamen vorig jaar ongeveer 11.000 mensen om als gevolg van natuurgeweld, aldus de herverzekeraar.

De grootste schadeposten werden veroorzaakt door de orkanen Helene en Milton die in september en oktober de Verenigde Staten troffen. Daarna volgt de zware aardbeving in Japan op 1 januari van vorig jaar. In Europa waren de grote overstromingen in de regio van de Spaanse stad Valencia van afgelopen najaar zeer kostbaar. Ook overstromingen in Duitsland en Centraal-Europa zorgden voor grote schade.

Yagi

De dodelijkste natuurramp was de zware tyfoon Yagi die in september grote delen van Azië trof. Daarbij kwamen ongeveer 850 mensen om het leven door onder meer overstromingen en aardverschuivingen. Yagi behoorde ook tot de meest kostbare natuurrampen van afgelopen jaar, hoewel slechts een klein deel van die schade was verzekerd.

Munich Re stelt in het rapport dat klimaatverandering steeds meer zijn "klauwen" laat zien en de "handschoenen uitdoet" en dat de aarde almaar verder opwarmt.

Bosbranden

"De weermachine van onze planeet gaat in een hogere versnelling. Iedereen betaalt de prijs voor de verslechterde weersextremen, maar vooral mensen in landen met weinig verzekeringsbescherming of overheidssteun voor wederopbouw", zegt het hoofd klimaatwetenschappen Tobias Grimm van Munich Re. "De wereldwijde gemeenschap moet nu eindelijk actie ondernemen om de weerbaarheid van alle landen te versterken, vooral van landen die het meest kwetsbaar zijn."

De grote bosbranden die momenteel woeden bij Los Angeles dreigen tot de meest kostbare natuurrampen in de VS ooit te behoren, met naar schatting tientallen miljarden aan schade.

Meer uit Financieel

Winst Porsche gekelderd om koerswijziging elektrische auto's

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De winst van het Duitse automerk Porsche is in de eerste drie kwartalen van dit jaar gekelderd. Dat komt vooral door de koerswijziging van het merk voor de productie van elektrische auto's, maar ook door Amerikaanse importheffingen en een afnemende vraag in China.

15 minuten geleden
Verkoop warmtepompen veel minder hard gegroeid, meldt branche

NAARDEN (ANP) - De verkoop van warmtepompen is vorig kwartaal veel minder hard gegroeid dan in de eerste helft van dit jaar. De Vereniging Warmtepompen meldt dat fabrikanten en importeurs in juli, augustus en september bijna 28.000 warmtepompen voor woningen hebben verkocht, 6 procent meer dan een jaar eerder. Daarmee is de groei veel lager dan de toename van 35 procent in de eerste jaarhelft.

1 uur geleden
NVWA waarschuwt producenten plantaardig vlees om gebruik 'gehakt'

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft producenten van vleesvervangers een waarschuwing gegeven om het gebruik van het woord 'gehakt' op de verpakkingen. Dit bevestigt een woordvoerder van de toezichthouder na berichtgeving door EenVandaag.

2 uur geleden
Carney: Canada staat klaar voor hervatten handelsoverleg met VS

OTTAWA (ANP/RTR/AFP) - Canada staat klaar om de handelsgesprekken met de Verenigde Staten weer op te pakken als Washington dat ook is. Dit heeft de Canadese premier Mark Carney vrijdag gezegd.

2 uur geleden
AEX sluit handelsweek licht hoger af op nieuwe recordstand

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft de handelsweek licht hoger afgesloten op een nieuw recordniveau. Beleggers reageerden op nieuwe inflatiecijfers uit de Verenigde Staten en de hogere slotstanden op Wall Street donderdag. Investeringsmaatschappij CVC eindigde bovenaan bij de hoofdfondsen en steeg 2,4 procent.

3 uur geleden
Chipmaker Intel flink hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Intel was vrijdag een grote winnaar op de beurzen in New York. De chipfabrikant boekte in het derde kwartaal meer omzet dan verwacht. Ook behaalde Intel weer winst, na een fors verlies een jaar geleden. Het bedrijf liet daarnaast weten dat de vraag naar zijn chips groter is dan het aanbod. De regering-Trump heeft afgelopen zomer een groot belang genomen in Intel. Ook investeerde AI-chipbedrijf Nvidia miljarden in zijn sectorgenoot. Intel steeg 6,5 procent.

5 uur geleden
Postzegel kost vanaf volgend jaar 1,40 euro, meldt PostNL

DEN HAAG (ANP) - PostNL verhoogt de prijs van een postzegel per 1 januari volgend jaar naar 1,40 euro. Nu kost een postzegel nog 1,31 euro. In juli van dit jaar werd de prijs al met 10 cent verhoogd.

7 uur geleden