Hervatting voetbal in Australië zonder twee coaches
MELBOURNE (ANP) - Na Gertjan Verbeek heeft nog een coach van een Australische voetbalclub aangegeven er niet meer bij te zijn als de competitie half juli wordt hervat. Melbourne Victory moet verder zonder trainer Carlos Salvachua. De Spanjaard wil met zijn gezin definitief terug naar Europa om daar als coach aan de slag te gaan.
Verbeek leverde in april zijn contract in bij Adelaide United en is al enige tijd in Nederland. Op de website van de club lichtte hij dat besluit zaterdag toe. "Het coronavirus heeft voor iedereen tot een moeilijke en onzekere situatie gezorgd. Op basis van die onzekerheid hebben we besloten het contract te ontbinden." Verbeek heeft een klein jaar in Adelaide gewerkt.
Salvachua was pas sinds januari (interim-)hoofdcoach bij Melbourne Victory. "Gezien de situatie in de wereld en het feit dat we al op zoek zijn naar een coach voor volgend seizoen begrijpen we de beslissing van Carlos om terug te keren naar Europa", liet Victory's directeur Trent Jacobs zaterdag weten.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
17 minuten geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
2 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
7 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
9 uur geleden