Hertha laat ongevaccineerde voetballers zelf coronatests betalen
BERLIJN (ANP/DPA) - De voetballers van de Duitse club Hertha BSC die zich niet hebben laten vaccineren tegen het coronavirus, moeten voortaan zelf de verplichte coronatests betalen. Alle clubs uit de Bundesliga moeten hun spelers minimaal twee keer per week testen. Zo'n PCR-test kost in Duitsland rond de 70 euro.
Technisch directeur Fredi Bobic zegt tegen de krant Bild dat ruim 90 procent van de selectie gevaccineerd is. Spelers die zich niet hebben laten inenten, worden bij Hertha vaker getest, soms wel zes keer per week. Ze moeten die kosten voortaan voor eigen rekening nemen. Tot voor kort betaalde de club die tests.
Bij Hertha BSC, de nummer 14 van de Bundesliga, spelen onder anderen de Nederlanders Jurgen Ekkelenkamp, Deyovaisio Zeefuik en Javairô Dilrosun.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
4 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
5 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
8 uur geleden