Hertha koopt Tousart, maar laat hem nog bij Olympique Lyon
BERLIJN (ANP/DPA) - Hertha BSC heeft de Franse voetballer Lucas Tousart overgenomen van Olympique Lyon. Hertha-coach Jürgen Klinsmann kan voorlopig echter nog niet over de speler beschikken. De Franse middenvelder maakt het seizoen wel op huurbasis af bij de Franse club van Memphis Depay en Kenny Tete.
Hertha betaalt volgens de Duitse en Franse media zo'n 24 miljoen euro voor de speler. Daarmee is Tousart de duurste aankoop uit de geschiedenis van de club. Afgelopen zomer betaalde de Berlijnse club 20 miljoen euro voor de Belgische aanvaller Dodi Lukebakio, die onder contract stond bij Watford.
"Met deze transfer anticiperen we op de zomer. Het is een investering in de toekomst van Hertha BSC", lichtte directeur Michael Preetz toe. "Met Lucas krijgen we van een Champions League-club een nog jonge, maar toch al internationaal ervaren speler, die ons middenveld in het komende seizoen zal versterken."
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
19 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
5 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
5 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
6 uur geleden