Hertha BSC wil aanvaller Kalou deze winter laten gaan
BERLIJN (ANP) - De Duitse voetbalclub Hertha BSC gaat zonder Salomon Kalou op trainingskamp naar Florida. De Ivoriaanse aanvaller krijgt de ruimte om op zoek te gaan naar een nieuwe werkgever. Kalou kwam dit seizoen pas vijf keer in actie in de Bundesliga, voornamelijk als invaller.
De 34-jarige aanvaller, die sinds 2014 voor Hertha speelt, wil in de winterse transferperiode overstappen naar een andere club. Zijn contract loopt komende zomer af. Jürgen Klinsmann, sinds eind november de trainer van Hertha BSC, liet de oud-Feyenoorder alleen in zijn debuut tegen Borussia Dortmund (1-2) even invallen.
Hertha, de club van Karim Rekik, Javairô Dilrosun en Daishawn Redan, begon zondag in Berlijn al aan de voorbereiding op de tweede seizoenshelft. Klinsmann had de wintervakantie van zijn spelers met vier dagen ingekort, omdat hij wil zorgen dat ze topfit zijn bij de hervatting van het seizoen, op 19 januari tegen Bayern München. De nummer 12 van de Bundesliga vliegt donderdag naar Florida voor een trainingskamp.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
48 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
1 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
7 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
8 uur geleden