Hertha BSC is na 'kortsluiting' klaar met Klinsmann
BERLIJN (ANP) - De Duitse voetbalclub Hertha BSC is klaar met Jürgen Klinsmann. De voormalige topspits liet dinsdag via Facebook weten dat hij stopt als trainer, na een dienstverband van slechts elf weken. Klinsmann wilde zelf zijn oude rol in de raad van toezicht weer oppakken, maar hij hoeft zich niet meer te melden in Berlijn.
"Technisch gezien is hij momenteel geen lid van de raad van toezicht, omdat zijn aanstelling werd opgeschort toen hij als trainer aan de slag ging", aldus Lars Windhorst, de invloedrijke investeerder van Hertha BSC. "We gaan nu ook niet met hem verder."
Windhorst, die afgelopen maand zo'n 80 miljoen euro uittrok om Klinsmann van nieuwe spelers te voorzien, is zeer teleurgesteld in de oud-bondscoach van Duitsland en de Verenigde Staten. "De manier waarop hij is vertrokken, valt niet te accepteren. Het lijkt erop dat hij kortsluiting had, dat ziet hij zelf inmiddels ook in. Maar dat is onaanvaardbaar in het bedrijfsleven. Als tiener kan je dat zo doen, maar niet als je zulke serieuze afspraken hebt gemaakt. We waren op de goede weg, jammer dat het zo afgelopen is."
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
11 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
14 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
17 uur geleden