Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hertha BSC is na 'kortsluiting' klaar met Klinsmann

Hertha BSC is na 'kortsluiting' klaar met Klinsmann

BERLIJN (ANP) - De Duitse voetbalclub Hertha BSC is klaar met Jürgen Klinsmann. De voormalige topspits liet dinsdag via Facebook weten dat hij stopt als trainer, na een dienstverband van slechts elf weken. Klinsmann wilde zelf zijn oude rol in de raad van toezicht weer oppakken, maar hij hoeft zich niet meer te melden in Berlijn.

"Technisch gezien is hij momenteel geen lid van de raad van toezicht, omdat zijn aanstelling werd opgeschort toen hij als trainer aan de slag ging", aldus Lars Windhorst, de invloedrijke investeerder van Hertha BSC. "We gaan nu ook niet met hem verder."

Windhorst, die afgelopen maand zo'n 80 miljoen euro uittrok om Klinsmann van nieuwe spelers te voorzien, is zeer teleurgesteld in de oud-bondscoach van Duitsland en de Verenigde Staten. "De manier waarop hij is vertrokken, valt niet te accepteren. Het lijkt erop dat hij kortsluiting had, dat ziet hij zelf inmiddels ook in. Maar dat is onaanvaardbaar in het bedrijfsleven. Als tiener kan je dat zo doen, maar niet als je zulke serieuze afspraken hebt gemaakt. We waren op de goede weg, jammer dat het zo afgelopen is."

Meer uit Voetbal

Xavi houdt goed gevoel over aan start, maar ziet verbeterpunten

N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi

5 uur geleden
Titelverdediger Portugal naar kwartfinale Nations League

PORTO (ANP) - Titelverdediger Portugal heeft zich zondagavond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League, die in maart plaatsvinden. De Portugezen wonnen thuis met 2-1 van Noorwegen, dezelfde uitslag als een week eerder in Oslo. Na vier wedstrijden heeft Portugal 12 punten en kan het niet lager dan als tweede eindigen in groep 4 van de A-divisie.

7 uur geleden
Ierland en Israël spelen gelijk in tweede deel veelbesproken duel

BAČKA TOPOLA (ANP) - In de B-divisie van de Nations League vond zondag de tweede wedstrijd in het veelbesproken tweeluik tussen Ierland en Israël plaats. De 'thuiswedstrijd' van de Ieren op neutraal terrein in Servië eindigde in 1-1. Oud-AZ-spits Troy Parrott benutte een strafschop. Dor Perez maakte gelijk voor Israël.

7 uur geleden
Griekenland en Duitsland spelen gelijk, Oranje naar eerste plaats

THESSALONIKI (ANP) - Griekenland en Duitsland hebben zondagavond gelijkgespeeld in de Nations League. In Thessaloniki werd het 0-0. Door dat resultaat neemt Oranje, dat met 2-1 won van Servië, de leiding in groep 2 van de A-divisie over van de Grieken. Nederland en Griekenland hebben allebei 8 punten, een gelijk onderling resultaat en hetzelfde doelsaldo. Oranje gaat op basis van het aantal gemaakte doelpunten aan kop. Duitsland staat derde met 5 punten.

7 uur geleden
Oranje behaalt tegen Servië eerste thuiszege onder Xavi

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondagavond het thuisduel met Servië in de Nations League met 2-1 gewonnen. Teun Koopmeiners en Joshua Zirkzee maakten in Eindhoven de doelpunten voor Oranje. Het elftal van bondscoach Xavi Hernández heeft 8 punten uit vier wedstrijden in groep 2 van de A-divisie.

7 uur geleden
Dumfries passeert Kluivert, Bergkamp, Van Bommel en De Vrij

EINDHOVEN (ANP) - Denzel Dumfries begint zondag tegen Servië aan zijn tachtigste wedstrijd voor het Nederlands elftal. De 30-jarige vleugelverdediger van Real Madrid passeert daarmee Patrick Kluivert, Dennis Bergkamp, Mark van Bommel en Stefan de Vrij, die allemaal op 79 interlands bleven steken.

9 uur geleden
Van Dijk speelt 100e interland en ontvangt gouden schaal

EINDHOVEN (ANP) - Virgil van Dijk ontvangt zondag na de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Servië in de Nations League een gouden schaal van Marianne van Leeuwen, directeur betaald voetbal van de KNVB. De 35-jarige aanvoerder begint om 20.45 uur aan zijn honderdste interland.

9 uur geleden