Hertha BSC is na 'kortsluiting' klaar met Klinsmann
BERLIJN (ANP) - De Duitse voetbalclub Hertha BSC is klaar met Jürgen Klinsmann. De voormalige topspits liet dinsdag via Facebook weten dat hij stopt als trainer, na een dienstverband van slechts elf weken. Klinsmann wilde zelf zijn oude rol in de raad van toezicht weer oppakken, maar hij hoeft zich niet meer te melden in Berlijn.
"Technisch gezien is hij momenteel geen lid van de raad van toezicht, omdat zijn aanstelling werd opgeschort toen hij als trainer aan de slag ging", aldus Lars Windhorst, de invloedrijke investeerder van Hertha BSC. "We gaan nu ook niet met hem verder."
Windhorst, die afgelopen maand zo'n 80 miljoen euro uittrok om Klinsmann van nieuwe spelers te voorzien, is zeer teleurgesteld in de oud-bondscoach van Duitsland en de Verenigde Staten. "De manier waarop hij is vertrokken, valt niet te accepteren. Het lijkt erop dat hij kortsluiting had, dat ziet hij zelf inmiddels ook in. Maar dat is onaanvaardbaar in het bedrijfsleven. Als tiener kan je dat zo doen, maar niet als je zulke serieuze afspraken hebt gemaakt. We waren op de goede weg, jammer dat het zo afgelopen is."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.
10 uur geleden