Hertha BSC haalt uit in Berlijnse derby
BERLIJN (ANP) - Hertha BSC heeft ook het tweede duel sinds de herstart, zonder publiek, van de Duitse voetbalcompetitie gewonnen. De formatie van coach Bruno Labbadia neemt daardoor steeds meer afstand van de onderste plaatsen. Vrijdag was Hertha te sterk voor stadgenoot Union Berlin, 4-0. Vorige week had het Hoffenheim van coach Alfred Schreuder verslagen (3-0).
Hertha sloeg kort na rust hard toe. Vedad Ibiševic kopte na een voorzet van Marvin Plattenhardt fraai de 1-0 binnen. Amper een minuut later was het 2-0 door Dodi Lukebakio, nu uit een pass van Ibiševic. Bij het juichen hielden de spelers zich keurig aan de in verband met de coronacrisis geldende afspraken. Vorige week bij Hoffenheim waren ze 'in opspraak' geraakt door iets te enthousiast op de treffers te reageren.
Matheus Cunha en Dedryck Boyata, ooit spelend voor FC Twente, maakten de overige treffers.
Invaller
Javairô Dilrosun viel in de 75e minuut in bij Hertha.
Het voetbal in de Bundesliga was na een onderbreking vanwege de uitbraak van het nieuwe coronavirus het vorige weekeinde hervat.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.
2 uur geledenCREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de koppositie in de Eredivisie verspeeld. Ze verloren de thuiswedstrijd tegen stadgenoot HERA United (1-2). Danique Tolhoek bracht Ajax op voorsprong (1-0). Jonna van de Velde trof in eigen doel en Ina Booms maakte het winnende doelpunt voor HERA United.
4 uur geleden