Hertha BSC haalt uit in Berlijnse derby
BERLIJN (ANP) - Hertha BSC heeft ook het tweede duel sinds de herstart, zonder publiek, van de Duitse voetbalcompetitie gewonnen. De formatie van coach Bruno Labbadia neemt daardoor steeds meer afstand van de onderste plaatsen. Vrijdag was Hertha te sterk voor stadgenoot Union Berlin, 4-0. Vorige week had het Hoffenheim van coach Alfred Schreuder verslagen (3-0).
Hertha sloeg kort na rust hard toe. Vedad Ibiševic kopte na een voorzet van Marvin Plattenhardt fraai de 1-0 binnen. Amper een minuut later was het 2-0 door Dodi Lukebakio, nu uit een pass van Ibiševic. Bij het juichen hielden de spelers zich keurig aan de in verband met de coronacrisis geldende afspraken. Vorige week bij Hoffenheim waren ze 'in opspraak' geraakt door iets te enthousiast op de treffers te reageren.
Matheus Cunha en Dedryck Boyata, ooit spelend voor FC Twente, maakten de overige treffers.
Invaller
Javairô Dilrosun viel in de 75e minuut in bij Hertha.
Het voetbal in de Bundesliga was na een onderbreking vanwege de uitbraak van het nieuwe coronavirus het vorige weekeinde hervat.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
4 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
10 uur geleden