Hertha BSC haalt uit in Berlijnse derby
BERLIJN (ANP) - Hertha BSC heeft ook het tweede duel sinds de herstart, zonder publiek, van de Duitse voetbalcompetitie gewonnen. De formatie van coach Bruno Labbadia neemt daardoor steeds meer afstand van de onderste plaatsen. Vrijdag was Hertha te sterk voor stadgenoot Union Berlin, 4-0. Vorige week had het Hoffenheim van coach Alfred Schreuder verslagen (3-0).
Hertha sloeg kort na rust hard toe. Vedad Ibiševic kopte na een voorzet van Marvin Plattenhardt fraai de 1-0 binnen. Amper een minuut later was het 2-0 door Dodi Lukebakio, nu uit een pass van Ibiševic. Bij het juichen hielden de spelers zich keurig aan de in verband met de coronacrisis geldende afspraken. Vorige week bij Hoffenheim waren ze 'in opspraak' geraakt door iets te enthousiast op de treffers te reageren.
Matheus Cunha en Dedryck Boyata, ooit spelend voor FC Twente, maakten de overige treffers.
Invaller
Javairô Dilrosun viel in de 75e minuut in bij Hertha.
Het voetbal in de Bundesliga was na een onderbreking vanwege de uitbraak van het nieuwe coronavirus het vorige weekeinde hervat.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.
4 uur geledenCASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Hekkensluiter Willem II heeft tegen PEC Zwolle het derde punt van dit Eredivisieseizoen gepakt. In Tilburg werd het vrijdagavond 1-1. Het betekent ook het eerste punt sinds de terugkeer van trainer Jurgen Streppel. Hij vervangt de in oktober ontslagen John Stegeman en begon een week geleden met een 7-0-nederlaag bij PSV. PEC, dat ook een trainerswissel onderging, heeft nu 12 punten uit twaalf wedstrijden en staat voorlopig dertiende.
16 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft vrijdag met 5-1 gewonnen van Roda JC en is daarmee uitgelopen op de ranglijst in de eerste divisie. De koploper heeft 35 punten na veertien wedstrijden. Nummer 2 VVV-Venlo speelde met 1-1 gelijk tegen Jong PSV en heeft 29 punten. Tristan van Gilst had met drie doelpunten een groot aandeel in de overwinning van Heracles. Ook topscorer van de eerste divisie Jean-Paul N'Djoli was met twee doelpunten belangrijk.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk moet het in de Nations League stellen zonder Ousmane Dembélé. De aanvaller van Paris Saint-Germain is nog altijd geblesseerd aan zijn hamstring en is vrijdag niet opgenomen in de selectie van bondscoach Zinédine Zidane. Aanvoerder Kylian Mbappé, die de vorige interlandperiode grotendeels miste vanwege een blessure, is wel weer beschikbaar voor het nationale elftal.
19 uur geleden