Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hertelling Georgia: Biden blijft de winnaar

Hertelling Georgia: Biden blijft de winnaar

ATLANTA (ANP/RTR) - De hertelling van de stemmen in de Amerikaanse staat Georgia levert opnieuw een overwinning op voor de Democraat Joe Biden in die staat. De minister van Binnenlandse Zaken van Georgia, Brad Raffensperger, heeft dat donderdag (lokale tijd) meegedeeld.

De hertelling was door de autoriteiten ingesteld nadat uit de eerste telling naar voren kwam dat Biden in Georgia een voorsprong had van zo'n 14.000 stemmen op Donald Trump. Meer dan 5 miljoen stemmen zijn de afgelopen zes dagen met de hand opnieuw geteld. Ditmaal hield Biden een voorsprong van 12.284 stemmen over.

Het tellen met de hand bevestigde volgens Raffensperger dat de oorspronkelijke machinale telling nauwkeurig de winnaar heeft aangegeven. In een verklaring laat zijn kantoor weten dat het verschil tussen beide tellingen ruim binnen de foutmarge lag, waar rekening mee wordt gehouden bij handmatig tellen. Raffensperger, zelf een Republikein, verwacht dat de overwinning van Biden vrijdag officieel in zijn staat wordt bevestigd.

Tegenvaller

De uitkomst van de hertelling is een nieuwe tegenvaller voor president Trump, die volhoudt dat de verkiezingen niet eerlijk zijn verlopen. Hij lijkt echter geen kans meer te maken op een tweede termijn. Ook met een overwinning in Georgia had Trump zijn achterstand op Biden niet kunnen inlopen.

Biden staat volgens Amerikaanse media op 306 kiesmannen en Trump op 232. Een overwinning in Georgia levert 16 kiesmannen op. Het is de eerste keer sinds 1992 dat een Democraat bij presidentsverkiezingen de meeste stemmen krijgt in de zuidelijke staat.

Senaat

Het kan overigens dat in Georgia nogmaals een hertelling plaatsvindt. Als de resultaten eenmaal zijn bevestigd, kan het kamp van Trump daarvoor een verzoek indienen, omdat het verschil in het aantal stemmen tussen Biden en Trump minder dan 0,5 procent is.

De ogen zijn verder nog gericht op Georgia vanwege de strijd om de twee Senaatszetels, die daar nog niet is gestreden. In de staat vindt in januari een tweede ronde plaats, nadat bij de verkiezingen op 3 november geen enkele kandidaat meer dan 50 procent van de stemmen haalde.

De Democraten moeten in Georgia beide zetels winnen om een meerderheid in de Senaat te krijgen. De twee Republikeinse kandidaten, de huidige Senatoren David Perdue en Kelly Loeffler, hebben zich alle twee achter de ongefundeerde beweringen van het Trump-kamp geschaard dat hun partijgenoot Raffensperger verkiezingsfraude heeft toegestaan.

Meer uit Buitenland

Israëlische president noemt oorlog tegen Iran historisch keerpunt

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt de oorlog tegen Iran een "historisch keerpunt". Volgens het Israëlische staatshoofd, dat in de praktijk een vooral ceremoniële rol heeft, moet het Westen "iedere poging om Hezbollah uit te roeien steunen", zegt hij in een interview met persbureau AFP. "Ze moeten begrijpen dat als je iets wilt bereiken, je soms een oorlog moet winnen."

21 minuten geleden
VS melden 200 gewonde Amerikaanse militairen in oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - In de oorlog tegen Iran zijn circa 200 Amerikaanse militairen gewond geraakt. Dat meldt een woordvoerder van de Amerikaanse strijdmacht. Meer dan 180 van hen zouden inmiddels weer hersteld zijn, tien van hen zijn nog "ernstig gewond", aldus de zegsman.

37 minuten geleden
Westerse landen roepen gezamenlijk op tot de-escalatie in Libanon

BERLIJN (ANP) - Canada, Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben hun zorg uitgesproken over het oplaaiende geweld tussen Israël en Hezbollah in Libanon. In een gezamenlijke verklaring roepen de regeringen de strijdende partijen op een "duurzame politieke oplossing" te vinden en vragen zij om "onmiddellijke de-escalatie".

1 uur geleden
Zuid-Europese landen waarschuwen voor milieuramp stuurloze tanker

BRUSSEL (ANP/RTR) - Italië, Frankrijk en zeven andere landen hebben Brussel gewaarschuwd voor de milieurisico's rond de Russische lng-tanker die stuurloos op de Middellandse Zee dobbert. Dat meldt persbureau Reuters, dat inzage had in de brief die de landen stuurden naar de Europese Commissie. Daarin roepen de landen de Europese Unie op snel actie te ondernemen.

2 uur geleden
Afghanistan meldt nieuwe Pakistaanse luchtaanvallen op Kabul

KABUL (ANP/AFP/RTR) - De Afghaanse hoofdstad Kabul is opnieuw getroffen door luchtaanvallen uit Pakistan, melden de Taliban. Meerdere burgers zouden zijn gedood.

2 uur geleden
Kallas: EU legt focus op de-escalatie en vrije scheepvaart

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken zijn het erover eens dat de focus van de Europese Unie in de oorlog in Iran moet liggen op de-escalatie en de vrijheid van scheepvaart. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering van de ministers in Brussel. "Europa heeft geen belang bij een eindeloze oorlog."

3 uur geleden
Trump roept landen opnieuw op te helpen in de Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw bondgenoten opgeroepen zich te melden voor de bescherming van de Straat van Hormuz. De aan Iran grenzende zeestraat is door dat land grotendeels afgesloten, wat al leidde tot aanvallen op containerschepen. Dat heeft grote gevolgen voor de wereldwijde oliemarkt, de Straat van Hormuz is goed voor circa een vijfde van het wereldwijde olietransport.

5 uur geleden