Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herstelwerk spoor Voorschoten van start

Herstelwerk spoor Voorschoten van start

VOORSCHOTEN (ANP) - Het herstelwerk aan het spoor bij station Voorschoten, waar vorige week een ongeval plaatsvond met een spoorkraan, een goederentrein en een passagierstrein, gaat woensdag van start. ProRail had eerder al aangegeven er woensdag mee aan de slag te willen gaan, en een woordvoerder van de spoorbeheerder laat woensdagochtend weten dat de werkzaamheden nu inderdaad kunnen beginnen.

De woordvoerder spreekt van een forse klus, "maar voor onze aannemers is het wel business as usual". Zo moeten onder meer bovenleidingen en bovenleidingsportalen worden vervangen, is het spoor zelf kapot, zijn dwarsliggers beschadigd en moeten veiligheidssystemen worden nagekeken en mogelijk vervangen.

De bedoeling is dat vanaf volgende week dinsdag het treinverkeer op het traject kan worden hervat. "We hebben nog genoeg te doen tot volgende week dinsdagochtend", aldus de woordvoerder. Of het gaat lukken alles op tijd af te krijgen, is nog afwachten, geeft hij aan. "Maar we zetten ons er wel voor in."

Treinstellen afgevoerd

Bij het ongeluk, waarbij de vrachttrein en vervolgens de intercity botsten op de spoorkraan en brokstukken daarvan, kwam de bestuurder van de kraan om het leven. Tientallen mensen in de trein raakten gewond.

Twee treinstellen van de NS-intercity die deels in een weiland terechtkwamen, zijn dinsdagavond afgevoerd naar een bedrijventerrein in de buurt. Vanuit daar moeten ze uiteindelijk naar een loods in Amersfoort worden gebracht.

De twee andere delen van de intercity, die nog op het spoor staan, hoopt ProRail in de nacht van woensdag op donderdag via Den Haag Mariahoeve en Gouda naar Amersfoort te vervoeren. De betrokken goederentrein is vorige week al geborgen.

Meer uit Binnenland

Ook mentale gezondheid mbo-studenten iets beter

DEN HAAG (ANP) - Het gaat iets beter met de mentale gezondheid van mbo-studenten, staat in een rapport over de (mentale) gezondheid en het middelengebruik van studenten in het middelbaar beroepsonderwijs van het Trimbos-instituut en de MBO Raad. Donderdag publiceerden onderzoekers ook al zo'n monitor over studenten in het hbo en wo. Volgens de onderzoekers is aandacht nodig voor mentale veerkracht, gezonde gewoonten en sociale steun.

2 uur geleden
Van Weel ziet hoop punten in plan waar Kyiv niet achter kan staan

BRUSSEL (ANP) - In het gelekte Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne staan "een hoop punten" die voor president Volodymyr Zelensky "ontzettend moeilijk te accepteren" zijn, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) donderdag na overleg met zijn EU-collega's. Zij hebben ook met de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken gesproken.

2 uur geleden
Aantal schademeldingen aardbeving Zeerijp loopt op tot boven 3000

ZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is donderdag opgelopen naar 3004, meldt de organisatie. Daarmee is het aantal met bijna vijfhonderd toegenomen sinds woensdag, toen er 2517 meldingen waren.

2 uur geleden
Zuid-Holland wijst gebied in Lansingerland aan voor windturbines

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft in de gemeente Lansingerland een gebied aangewezen waar windturbines kunnen komen. Het gaat om de locatie Kruisweg-Oost langs de A12. Dat gebied krijgt van de provincie de voorkeur boven Bleizo-West, een braakliggend terrein iets verderop langs de snelweg waar Lansingerland en buurgemeente Zoetermeer graag 4000 tot 6000 woningen willen bouwen.

2 uur geleden
Ook vogelgriep in Zeeland vastgesteld

DEN HAAG (ANP) - In Zeeland is vogelgriep vastgesteld bij een hobbypluimveehouder, meldt het ministerie van Landbouw donderdag. In Terhole (gemeente Hulst) worden 87 vogels gedood om verdere verspreiding van het virus te voorkomen.

2 uur geleden
Demonstranten aangehouden bij protest tegen wapenbeurs Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft negen demonstranten aangehouden bij het protest tegen de wapenbeurs in Rotterdam. Het gaat om zeven betogers, die met bedekte gezichten op een stellage met reclameborden waren geklommen op het plein bij evenementencomplex Ahoy. Toen ze niet luisterden naar de oproep hiervan af te komen, werden ze opgepakt. Later zijn nog twee mensen aangehouden voor het bekladden van het pand met rode verf, bevestigt een woordvoerder van de politie.

3 uur geleden
Clinical Diagnostics informeert huisarts en patiënt over datalek

RIJSWIJK (ANP) - Laboratorium Clinical Diagnostics informeert vanaf deze week huisartsen en patiënten over het datalek eerder dit jaar. Dat meldt het laboratorium op de website. Door het lek werden privégegevens openbaar van honderdduizenden mensen van wie lichamelijke onderzoeken waren verwerkt door het lab in Rijswijk. Clinical Diagnostics meldt dat het in deze informatieronde niet gaat om onderzoeken die zijn verricht in het kader van deelname aan het Bevolkingsonderzoek Nederland.

4 uur geleden