Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herstelwerk spoor Voorschoten van start

Herstelwerk spoor Voorschoten van start

VOORSCHOTEN (ANP) - Het herstelwerk aan het spoor bij station Voorschoten, waar vorige week een ongeval plaatsvond met een spoorkraan, een goederentrein en een passagierstrein, gaat woensdag van start. ProRail had eerder al aangegeven er woensdag mee aan de slag te willen gaan, en een woordvoerder van de spoorbeheerder laat woensdagochtend weten dat de werkzaamheden nu inderdaad kunnen beginnen.

De woordvoerder spreekt van een forse klus, "maar voor onze aannemers is het wel business as usual". Zo moeten onder meer bovenleidingen en bovenleidingsportalen worden vervangen, is het spoor zelf kapot, zijn dwarsliggers beschadigd en moeten veiligheidssystemen worden nagekeken en mogelijk vervangen.

De bedoeling is dat vanaf volgende week dinsdag het treinverkeer op het traject kan worden hervat. "We hebben nog genoeg te doen tot volgende week dinsdagochtend", aldus de woordvoerder. Of het gaat lukken alles op tijd af te krijgen, is nog afwachten, geeft hij aan. "Maar we zetten ons er wel voor in."

Treinstellen afgevoerd

Bij het ongeluk, waarbij de vrachttrein en vervolgens de intercity botsten op de spoorkraan en brokstukken daarvan, kwam de bestuurder van de kraan om het leven. Tientallen mensen in de trein raakten gewond.

Twee treinstellen van de NS-intercity die deels in een weiland terechtkwamen, zijn dinsdagavond afgevoerd naar een bedrijventerrein in de buurt. Vanuit daar moeten ze uiteindelijk naar een loods in Amersfoort worden gebracht.

De twee andere delen van de intercity, die nog op het spoor staan, hoopt ProRail in de nacht van woensdag op donderdag via Den Haag Mariahoeve en Gouda naar Amersfoort te vervoeren. De betrokken goederentrein is vorige week al geborgen.

Meer uit Binnenland

Hulp bij natuurbranden komt uit Duitsland en Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.

2 uur geleden
Geen bijzonderheden gemeld bij herverkiezingen Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.

2 uur geleden
Natuurmonumenten maakt zich 'ernstig zorgen' om natuur na branden

AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.

3 uur geleden
Heidebrand Oirschot breidt zich niet meer uit

OIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.

3 uur geleden
Toestand burgemeester Roosendaal licht verbeterd, lang herstel

ROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.

3 uur geleden
Natuurbrand bij Weert breidt zich niet verder uit

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.

5 uur geleden
Afgelopen dagen meerdere kleine brandjes op Oirschotse Hei

WINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.

5 uur geleden