Herstelwerk spoor Voorschoten van start
VOORSCHOTEN (ANP) - Het herstelwerk aan het spoor bij station Voorschoten, waar vorige week een ongeval plaatsvond met een spoorkraan, een goederentrein en een passagierstrein, gaat woensdag van start. ProRail had eerder al aangegeven er woensdag mee aan de slag te willen gaan, en een woordvoerder van de spoorbeheerder laat woensdagochtend weten dat de werkzaamheden nu inderdaad kunnen beginnen.
De woordvoerder spreekt van een forse klus, "maar voor onze aannemers is het wel business as usual". Zo moeten onder meer bovenleidingen en bovenleidingsportalen worden vervangen, is het spoor zelf kapot, zijn dwarsliggers beschadigd en moeten veiligheidssystemen worden nagekeken en mogelijk vervangen.
De bedoeling is dat vanaf volgende week dinsdag het treinverkeer op het traject kan worden hervat. "We hebben nog genoeg te doen tot volgende week dinsdagochtend", aldus de woordvoerder. Of het gaat lukken alles op tijd af te krijgen, is nog afwachten, geeft hij aan. "Maar we zetten ons er wel voor in."
Treinstellen afgevoerd
Bij het ongeluk, waarbij de vrachttrein en vervolgens de intercity botsten op de spoorkraan en brokstukken daarvan, kwam de bestuurder van de kraan om het leven. Tientallen mensen in de trein raakten gewond.
Twee treinstellen van de NS-intercity die deels in een weiland terechtkwamen, zijn dinsdagavond afgevoerd naar een bedrijventerrein in de buurt. Vanuit daar moeten ze uiteindelijk naar een loods in Amersfoort worden gebracht.
De twee andere delen van de intercity, die nog op het spoor staan, hoopt ProRail in de nacht van woensdag op donderdag via Den Haag Mariahoeve en Gouda naar Amersfoort te vervoeren. De betrokken goederentrein is vorige week al geborgen.
Meer uit Binnenland
WOERDEN (ANP) - De evacuatie van de reizigers die zijn gestrand door een brand in een transformatorhuisje in Woerden is afgerond. Dat laat ProRail weten. Volgens de NS kwamen drie treinen op het spoor stil te staan en moesten zo'n 1300 reizigers worden geëvacueerd.
1 uur geledenAXEL (ANP) - Een inzamelingsactie voor de getroffen gezinnen van het ernstige verkeersongeval in de Zeeuwse plaats Vogelwaarde heeft binnen een dag meer dan 100.000 euro opgehaald. De actie is opgezet door een ouder van de basisschool waarop de slachtoffers zaten.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - De eerste dag dat het nieuwe Europese asiel- en migratiesysteem in werking is getreden, is "onrustig" verlopen in Ter Apel. Dat zegt een woordvoerder van VluchtelingenWerk Nederland (VWN) ter plaatse.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bekende Nederlandse schoenontwerper Jan Jansen is op woensdag op 85-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van kanker. Dat laat Niels Jens, uitvaartondernemer en vriend van de familie, vrijdag weten.
3 uur geledenWOERDEN (ANP) - Door de brand in een transformatorstation in Woerden zijn drie treinen op het spoor stil komen te staan. In totaal zaten daarin zo'n 1300 reizigers, laat een woordvoerder van de NS weten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof Amsterdam komt grotendeels tegemoet aan de eisen van de nieuwe advocaten van Ridouan Taghi (48). Zij hadden het hof gevraagd om anderhalf jaar voorbereidingstijd, vanaf september. Daarmee zou de zaak tegen de hoofdverdachte in het Marengo-proces stil komen te liggen tot maart 2028. Als het hof niet akkoord zou gaan, kondigden de advocaten aan de verdediging neer te leggen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-voetballer Quincy Promes (34) heeft mogelijk "behoorlijke persoonlijkheidsproblematiek". Dat zei zijn advocaat vrijdag tijdens een voorbereidende zitting in het hoger beroep van de strafzaak tegen de voetballer. De raadsman vroeg om een onderzoek door een psycholoog of een psychiater. Dat zou bijvoorbeeld moeten gaan over de ervaringen van de voetballer in Dubai, waar hij zegt dagenlang met een kap over zijn hoofd te zijn verhoord voor hij werd uitgeleverd aan Nederland.
4 uur geleden