Herstellende Eriksen deelde mee in feestvreugde Denen
ODENSE (ANP) - Christian Eriksen deelde thuis op de bank mee in de vreugde van het Deense team over het bereiken van de achtste finales op het EK voetbal. De onfortuinlijke spelverdeler, die in de openingswedstrijd een hartstilstand kreeg en gereanimeerd moest worden, was de eerste die zijn ploeg feliciteerde met de zege van 4-1 op Rusland. "Christian stuurde meteen een bericht in onze groepsapp. Het was geweldig om meteen wat van hem te horen", zei verdediger Jens Stryger Larsen.
Er was in zekere zin sprake van een stunt, want de Denen leken na nederlagen tegen Finland (0-1) en België (1-2) kansloos voor een verder verblijf op het EK. De zorgen om de gezondheid van Eriksen drukten op het gemoed van de spelers. Maar in de derde en laatste groepswedstrijd tegen Rusland richtte de ploeg zich alsnog op. "Onze fans gaven ons vleugels. Zonder hen was dit niet mogelijk", reageerde de Deense bondscoach Kasper Hjulmand. "Ik hoopte echt op een magische avond als deze. Deze spelers hebben zich in het hart van de Denen gevoetbald. Het zijn idolen geworden voor jonge jongens en meisjes. Ik ben zo gelukkig."
Meer uit Voetbal
PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
5 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
6 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
7 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
10 uur geleden