Herstellende Eriksen deelde mee in feestvreugde Denen
ODENSE (ANP) - Christian Eriksen deelde thuis op de bank mee in de vreugde van het Deense team over het bereiken van de achtste finales op het EK voetbal. De onfortuinlijke spelverdeler, die in de openingswedstrijd een hartstilstand kreeg en gereanimeerd moest worden, was de eerste die zijn ploeg feliciteerde met de zege van 4-1 op Rusland. "Christian stuurde meteen een bericht in onze groepsapp. Het was geweldig om meteen wat van hem te horen", zei verdediger Jens Stryger Larsen.
Er was in zekere zin sprake van een stunt, want de Denen leken na nederlagen tegen Finland (0-1) en België (1-2) kansloos voor een verder verblijf op het EK. De zorgen om de gezondheid van Eriksen drukten op het gemoed van de spelers. Maar in de derde en laatste groepswedstrijd tegen Rusland richtte de ploeg zich alsnog op. "Onze fans gaven ons vleugels. Zonder hen was dit niet mogelijk", reageerde de Deense bondscoach Kasper Hjulmand. "Ik hoopte echt op een magische avond als deze. Deze spelers hebben zich in het hart van de Denen gevoetbald. Het zijn idolen geworden voor jonge jongens en meisjes. Ik ben zo gelukkig."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
3 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.
6 uur geledenHARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
18 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
19 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
19 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
20 uur geleden