Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herstellend kledingmerk Under Armour maakt sprong op Wall Street

Herstellend kledingmerk Under Armour maakt sprong op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De resultaten van sportkledingmerk Under Armour zorgden donderdag voor veel enthousiasme op Wall Street. Beleggers zetten het aandeel ruim 19 procent hoger nadat bleek dat Under Armour beter presteert sinds oprichter Kevin Plank weer de leiding heeft over het bedrijf. Op de beurzen in New York was in het algemeen sprake van een opgewekte stemming. De brede S&P 500-index boekte de grootste dagwinst sinds november 2022.

Under Armour, dat midden in een reorganisatie zit, heeft zijn winstverwachting voor dit jaar verhoogd. "Er is zeker een gevoel dat we al wat hebben bereikt", zei Plank tijdens een telefonisch gesprek met investeerders en analisten. Plank, die in april de rol van topman weer op zich nam nadat hij in 2019 was afgetreden, werkt aan flinke kostenbesparingen. Hierbij zijn ook al banen geschrapt, al is onduidelijk hoeveel arbeidsplaatsen zijn getroffen.

Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Daaruit kwam naar voren dat het aantal wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering in de Verenigde Staten is uitgekomen op 233.000. Dat was minder dan voorzien. Daardoor lijkt de arbeidsmarkt er iets beter voor te staan dan gedacht. Afgelopen vrijdag versterkte een zwakke banengroei nog de angst voor een recessie in de grootste economie ter wereld.

Delta Air Lines

De brede S&P 500-index steeg uiteindelijk 2,3 procent naar 5319,31 punten en techgraadmeter Nasdaq won 2,9 procent tot 16.660,02 punten. De bekende Dow-Jonesindex kreeg er 1,8 procent bij op 39.446,49 punten. De Amerikaanse beurzen zagen woensdag eerdere koerswinsten nog verdampen en sloten toen lager. Dinsdag werd een einde gemaakt aan een meerdaagse verkoopgolf, veroorzaakt door de angst voor een recessie.

Verder trok Delta Air Lines de aandacht. De maatschappij heeft aangekondigd een schadevergoeding te claimen van cyberbeveiligingsbedrijf CrowdStrike en Microsoft om de grote computerstoring van vorige maand. Daardoor zag de luchtvaartmaatschappij zich genoodzaakt duizenden vluchten te schrappen. Delta schatte de schade eerder op ongeveer een half miljard dollar. Het aandeel won meer dan 6 procent.

Entertainmentconcern Warner Bros. Discovery ging juist bijna 9 procent onderuit. Het bedrijf achter filmstudio's, tv-zenders CNN en Discovery en streamingplatform Max leed afgelopen kwartaal meer verlies dan verwacht. Warner Bros. schreef daarbij meer dan 9 miljard dollar aan waarde af op zijn tv-zenders.

Meer uit Financieel

Minister Financiën VS naar Japan en Zuid-Korea in aanloop top

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.

1 uur geleden
Krant: modehuis Armani kan belang verdelen onder beoogde kopers

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.

4 uur geleden
Topman Aramco: wereld 1 miljard vaten olie misgelopen door oorlog

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.

6 uur geleden
Bloomberg: lng-tanker uit Qatar door Straat van Hormuz

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.

7 uur geleden
Meer winst Saudi Aramco ondanks verstoring export door oorlog

RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.

8 uur geleden
Duitse drone-start-up haalt 1,2 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.

1 dag geleden
Bonden: or-leden moeten zich meer bemoeien met AI op de werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.

1 dag geleden