Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herstellend kledingmerk Under Armour maakt sprong op Wall Street

Herstellend kledingmerk Under Armour maakt sprong op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De resultaten van sportkledingmerk Under Armour zorgden donderdag voor veel enthousiasme op Wall Street. Beleggers zetten het aandeel ruim 19 procent hoger nadat bleek dat Under Armour beter presteert sinds oprichter Kevin Plank weer de leiding heeft over het bedrijf. Op de beurzen in New York was in het algemeen sprake van een opgewekte stemming. De brede S&P 500-index boekte de grootste dagwinst sinds november 2022.

Under Armour, dat midden in een reorganisatie zit, heeft zijn winstverwachting voor dit jaar verhoogd. "Er is zeker een gevoel dat we al wat hebben bereikt", zei Plank tijdens een telefonisch gesprek met investeerders en analisten. Plank, die in april de rol van topman weer op zich nam nadat hij in 2019 was afgetreden, werkt aan flinke kostenbesparingen. Hierbij zijn ook al banen geschrapt, al is onduidelijk hoeveel arbeidsplaatsen zijn getroffen.

Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Daaruit kwam naar voren dat het aantal wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering in de Verenigde Staten is uitgekomen op 233.000. Dat was minder dan voorzien. Daardoor lijkt de arbeidsmarkt er iets beter voor te staan dan gedacht. Afgelopen vrijdag versterkte een zwakke banengroei nog de angst voor een recessie in de grootste economie ter wereld.

Delta Air Lines

De brede S&P 500-index steeg uiteindelijk 2,3 procent naar 5319,31 punten en techgraadmeter Nasdaq won 2,9 procent tot 16.660,02 punten. De bekende Dow-Jonesindex kreeg er 1,8 procent bij op 39.446,49 punten. De Amerikaanse beurzen zagen woensdag eerdere koerswinsten nog verdampen en sloten toen lager. Dinsdag werd een einde gemaakt aan een meerdaagse verkoopgolf, veroorzaakt door de angst voor een recessie.

Verder trok Delta Air Lines de aandacht. De maatschappij heeft aangekondigd een schadevergoeding te claimen van cyberbeveiligingsbedrijf CrowdStrike en Microsoft om de grote computerstoring van vorige maand. Daardoor zag de luchtvaartmaatschappij zich genoodzaakt duizenden vluchten te schrappen. Delta schatte de schade eerder op ongeveer een half miljard dollar. Het aandeel won meer dan 6 procent.

Entertainmentconcern Warner Bros. Discovery ging juist bijna 9 procent onderuit. Het bedrijf achter filmstudio's, tv-zenders CNN en Discovery en streamingplatform Max leed afgelopen kwartaal meer verlies dan verwacht. Warner Bros. schreef daarbij meer dan 9 miljard dollar aan waarde af op zijn tv-zenders.

Meer uit Financieel

Warner Bros noemt overnamebod van Paramount 'superieur'

LOS ANGELES (ANP) - Warner Bros. Discovery noemt het nieuwste overnamebod van entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance "superieur" aan dat van Netflix. Dat laatste streamingbedrijf krijgt nu vier werkdagen om met een nog beter bod te komen om Warner Bros over te nemen.

6 uur geleden
Overwegend verliezen op Wall Street na cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van Nvidia. Die belangrijke ontwikkelaar van AI-chips overtrof weliswaar de verwachtingen met zijn omzet en winst, maar dat nam zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen van de techsector in AI niet weg.

7 uur geleden
Smartphoneverkoop daalt 13 procent door chiptekort, denkt analist

NEEDHAM (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van smartphones daalt dit jaar door tekorten aan geheugenchips met bijna 13 procent. Dat voorspelt marktonderzoeker International Data Corporation (IDC), die daarmee veel pessimistischer is dan enkele maanden geleden. Grote fabrikanten van geheugenchips zetten hun productiecapaciteit volop in voor geavanceerdere chips die data opslaan voor AI-toepassingen. Dat gaat ten koste van de productie van eenvoudigere geheugenchips voor apparaten zoals smartphones.

8 uur geleden
Rechter blokkeert oliewinning in grootste olieveld van Duitsland

KIEL (ANP/DPA) - Een Duitse rechtbank heeft de oliewinning uit het grootste olieveld van Duitsland geblokkeerd. Decennialang pompte het Mittelplate-platform olie op in het oostelijke deel van de Waddenzee. Een rechter oordeelde dat dit tot nader order moet stoppen, omdat een verplichte analyse van de impact op de natuur ontbreekt. De Duitse milieubeweging spreekt van een historische uitspraak.

10 uur geleden
Toezichthouder wil opheldering Odido over lang bewaren data

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy, wil van Odido weten of het bedrijf te lang gegevens van voormalige klanten heeft bewaard. De telecomprovider is getroffen door een dataroof. Ook data van mensen die al jaren geen abonnement meer hadden, kwamen daardoor op straat te liggen.

11 uur geleden
Nieuwe windmolens komen in Europa vooral op land

BRUSSEL (ANP) - De uitbreiding van windenergie op zee blijft ver achter bij die op land in Europa, blijkt uit cijfers van brancheorganisatie WindEurope. De toename van capaciteit van windenergie op land is het hoogst in de afgelopen tien jaar. Aan de andere kant ligt de toename op zee op het laagste niveau in negen jaar.

11 uur geleden
Chipbedrijven trekken AEX omlaag na resultaten Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Chipbedrijven trokken de AEX-index omlaag na de presentatie van de kwartaalcijfers van Nvidia. Die ontwikkelaar van AI-chips overtrof de verwachtingen rondom de omzetgroei. Maar het bedrijf wist twijfels op de financiƫle markten over de houdbaarheid van de gigantische investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie niet weg te nemen.

11 uur geleden