
Herstellend kledingmerk Under Armour maakt sprong op Wall Street
NEW YORK (ANP) - De resultaten van sportkledingmerk Under Armour zorgden donderdag voor veel enthousiasme op Wall Street. Beleggers zetten het aandeel ruim 19 procent hoger nadat bleek dat Under Armour beter presteert sinds oprichter Kevin Plank weer de leiding heeft over het bedrijf. Op de beurzen in New York was in het algemeen sprake van een opgewekte stemming. De brede S&P 500-index boekte de grootste dagwinst sinds november 2022.
Under Armour, dat midden in een reorganisatie zit, heeft zijn winstverwachting voor dit jaar verhoogd. "Er is zeker een gevoel dat we al wat hebben bereikt", zei Plank tijdens een telefonisch gesprek met investeerders en analisten. Plank, die in april de rol van topman weer op zich nam nadat hij in 2019 was afgetreden, werkt aan flinke kostenbesparingen. Hierbij zijn ook al banen geschrapt, al is onduidelijk hoeveel arbeidsplaatsen zijn getroffen.
Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Daaruit kwam naar voren dat het aantal wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering in de Verenigde Staten is uitgekomen op 233.000. Dat was minder dan voorzien. Daardoor lijkt de arbeidsmarkt er iets beter voor te staan dan gedacht. Afgelopen vrijdag versterkte een zwakke banengroei nog de angst voor een recessie in de grootste economie ter wereld.
Delta Air Lines
De brede S&P 500-index steeg uiteindelijk 2,3 procent naar 5319,31 punten en techgraadmeter Nasdaq won 2,9 procent tot 16.660,02 punten. De bekende Dow-Jonesindex kreeg er 1,8 procent bij op 39.446,49 punten. De Amerikaanse beurzen zagen woensdag eerdere koerswinsten nog verdampen en sloten toen lager. Dinsdag werd een einde gemaakt aan een meerdaagse verkoopgolf, veroorzaakt door de angst voor een recessie.
Verder trok Delta Air Lines de aandacht. De maatschappij heeft aangekondigd een schadevergoeding te claimen van cyberbeveiligingsbedrijf CrowdStrike en Microsoft om de grote computerstoring van vorige maand. Daardoor zag de luchtvaartmaatschappij zich genoodzaakt duizenden vluchten te schrappen. Delta schatte de schade eerder op ongeveer een half miljard dollar. Het aandeel won meer dan 6 procent.
Entertainmentconcern Warner Bros. Discovery ging juist bijna 9 procent onderuit. Het bedrijf achter filmstudio's, tv-zenders CNN en Discovery en streamingplatform Max leed afgelopen kwartaal meer verlies dan verwacht. Warner Bros. schreef daarbij meer dan 9 miljard dollar aan waarde af op zijn tv-zenders.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bijna de helft (45 procent) van de Nederlanders vreest voor negatieve financiƫle gevolgen van de energietransitie, meldt de ANWB op basis van onderzoek onder bijna 2000 mensen. Zij zijn vooral bezorgd over stijgende energiekosten. Dit geldt volgens de onderzoekers niet alleen voor huishoudens met een laag inkomen, maar ook voor bijna de helft van de modale inkomensgroep.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vrije sector huurmarkt zit nog altijd "compleet op slot", meldt woningplatform Pararius op basis van cijfers over het derde kwartaal. Door de hoge huurprijzen blijft een woning in de vrije sector voor veel woningzoekenden nagenoeg onbereikbaar. De organisatie ziet ook dat er nog steeds op grote schaal huurwoningen worden verkocht in plaats van opnieuw verhuurd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna een op de vijf ondernemers verwacht een negatieve impact van de verkiezingen op hun bedrijf. Dat meldt ING na onderzoek onder ruim vijfhonderd zzp'ers en kleine bedrijven tot twintig werknemers. "Ondernemers willen vooruit, maar voelen zich geremd door politieke onzekerheid", zegt Arjen Hoekstra, directeur kleinzakelijk bij de bank.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien. Beleggers schrokken van een bericht van de Amerikaanse Donald Trump op Truth Social, waarin hij uithaalde naar China. Hij dreigde met nieuwe handelsmaatregelen tegen China, omdat het land in zijn ogen te weinig Amerikaanse sojabonen koopt.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten overwegen geen bakolie uit China meer te kopen. Dit zei de Amerikaanse president Donald Trump dinsdag op zijn socialemediaplatform Truth Social. Het is een vergeldingsmaatregel omdat China volgens hem niet genoeg Amerikaanse sojabonen koopt.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever verkoopt zijn huidverzorgingsmerk Kate Somerville, meldt het levensmiddelenconcern. Het merk wordt verkocht aan Rare Beauty Brands, een Amerikaanse ontwikkelaar van persoonlijke verzorgingsproducten met verschillende merken.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De fiscale opsporingsdienst FIOD heeft dinsdag twee mannen opgepakt omdat ze worden verdacht van belastingfraude bij het verhuren van woningen. De mannen van 65 en 37 jaar zijn aangehouden in Groningen en het Noord-Hollandse Blaricum.
11 uur geleden