Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herstellend kledingmerk Under Armour maakt sprong op Wall Street

Herstellend kledingmerk Under Armour maakt sprong op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De resultaten van sportkledingmerk Under Armour zorgden donderdag voor veel enthousiasme op Wall Street. Beleggers zetten het aandeel ruim 19 procent hoger nadat bleek dat Under Armour beter presteert sinds oprichter Kevin Plank weer de leiding heeft over het bedrijf. Op de beurzen in New York was in het algemeen sprake van een opgewekte stemming. De brede S&P 500-index boekte de grootste dagwinst sinds november 2022.

Under Armour, dat midden in een reorganisatie zit, heeft zijn winstverwachting voor dit jaar verhoogd. "Er is zeker een gevoel dat we al wat hebben bereikt", zei Plank tijdens een telefonisch gesprek met investeerders en analisten. Plank, die in april de rol van topman weer op zich nam nadat hij in 2019 was afgetreden, werkt aan flinke kostenbesparingen. Hierbij zijn ook al banen geschrapt, al is onduidelijk hoeveel arbeidsplaatsen zijn getroffen.

Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Daaruit kwam naar voren dat het aantal wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering in de Verenigde Staten is uitgekomen op 233.000. Dat was minder dan voorzien. Daardoor lijkt de arbeidsmarkt er iets beter voor te staan dan gedacht. Afgelopen vrijdag versterkte een zwakke banengroei nog de angst voor een recessie in de grootste economie ter wereld.

Delta Air Lines

De brede S&P 500-index steeg uiteindelijk 2,3 procent naar 5319,31 punten en techgraadmeter Nasdaq won 2,9 procent tot 16.660,02 punten. De bekende Dow-Jonesindex kreeg er 1,8 procent bij op 39.446,49 punten. De Amerikaanse beurzen zagen woensdag eerdere koerswinsten nog verdampen en sloten toen lager. Dinsdag werd een einde gemaakt aan een meerdaagse verkoopgolf, veroorzaakt door de angst voor een recessie.

Verder trok Delta Air Lines de aandacht. De maatschappij heeft aangekondigd een schadevergoeding te claimen van cyberbeveiligingsbedrijf CrowdStrike en Microsoft om de grote computerstoring van vorige maand. Daardoor zag de luchtvaartmaatschappij zich genoodzaakt duizenden vluchten te schrappen. Delta schatte de schade eerder op ongeveer een half miljard dollar. Het aandeel won meer dan 6 procent.

Entertainmentconcern Warner Bros. Discovery ging juist bijna 9 procent onderuit. Het bedrijf achter filmstudio's, tv-zenders CNN en Discovery en streamingplatform Max leed afgelopen kwartaal meer verlies dan verwacht. Warner Bros. schreef daarbij meer dan 9 miljard dollar aan waarde af op zijn tv-zenders.

Meer uit Financieel

Wingtech nodigt beheerders chipmaker Nexperia uit in China

NIJMEGEN (ANP) - De door de rechter aangestelde beheerders van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia zijn uitgenodigd in Beijing voor een gesprek met het Chinese moederbedrijf Wingtech. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.

32 minuten geleden
ANVR: vakantieboekingen naar VS trekken laatste maanden weer aan

LEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben tot en met oktober van dit jaar 5 procent minder vakanties naar de Verenigde Staten geboekt, meldt reisbranchevereniging ANVR. In september en oktober is echter een omslag te zien, de boekingen liggen in deze maanden juist "substantieel hoger" dan vorig jaar.

36 minuten geleden
EY verwacht meer Europese beursgangen volgend jaar

FRANKFURT (ANP/DPA) - Meer bedrijven in Europa kunnen volgend jaar een gang naar de aandelenbeurs maken na de daling van het aantal Europese beursgangen dit jaar. Dat verwacht advies- en accountancybureau EY. Mede door de verminderde handelsspanningen zouden bedrijven meer vertrouwen hebben om de sprong naar de aandelenmarkt te wagen.

52 minuten geleden
Brussel wil snellere vergunningen voor elektriciteitsprojecten

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat elektriciteitsnetwerken van lidstaten beter op elkaar aansluiten. Vergunningen voor elektriciteitsprojecten moeten makkelijker worden verleend, staat in een plan van de Europese Commissie. Daarmee hoopt de Commissie op meer ruimte op elektriciteitsnetwerken en lagere energieprijzen.

1 uur geleden
TUI boekt meer vakanties tegen hogere prijzen en maakt meer winst

HANNOVER (ANP) - Reisconcern TUI heeft het afgelopen boekjaar dankzij een groei van het aantal vakantiegangers meer winst gemaakt. Ook verwelkomde het Duitse bedrijf meer gasten in de hotels en op de cruises van de eigen merken, wat door hogere prijzen ook meer geld opleverde. TUI verwacht dat de groei de komende maanden aanhoudt, ook de eerste voortekenen voor komende zomer zijn positief.

2 uur geleden
Amazon verdubbelt investering in India in strijd om AI-voorsprong

NEW YORK (ANP/AFP) - Het Amerikaanse techbedrijf Amazon wil zijn investeringen in India bijna verdubbelen, in een wedloop tussen bedrijven om marktaandeel en technologische voorsprong op het gebied van AI. Het internetbedrijf, actief in onlineverkoop, cloudcomputing en digitale diensten, investeert tot 2030 meer dan 35 miljard dollar in zijn activiteiten in India.

2 uur geleden
Aegon hard omlaag op Damrak na verhuisplannen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs liet woensdag bij de opening geen grote koersuitslagen zien, met uitzondering van Aegon. De verzekeraar werd ruim 8 procent lager gezet nadat bekend was geworden dat het hoofdkantoor en de juridische zetel worden verplaatst naar de Verenigde Staten.

3 uur geleden