Herstelde wielrenner Terpstra verlengt contract
PARIJS (ANP) - Wielrenner Niki Terpstra rijdt ook volgend jaar voor de Franse ploeg Total Direct Energie. De 36-jarige Noord-Hollander heeft zijn contract verlengd tot eind 2021. Het seizoen van Terpstra leek voorbij na een zware val in juni, maar hij herstelde snel en heeft al weer zijn rentree in het peloton gemaakt.
"Zijn zware val van twee maanden geleden ligt achter hem", staat in een verklaring van Total Direct Energie. "Gemotiveerder dan ooit is Niki terug, met het mes tussen zijn tanden en de wens om aan het einde van het seizoen te schitteren in de klassiekers."
Terpstra is bezig aan zijn tweede jaar in Franse dienst. Daarvoor reed hij jarenlang voor de Belgische topploeg Quick-Step van manager Patrick Lefevere. Terpstra won onder meer Parijs-Roubaix (2014) en de Ronde van Vlaanderen (2018). Hij hoopt zich in oktober te kunnen laten zien tijdens die twee uitgestelde voorjaarsklassiekers.
De Noord-Hollander knalde op 16 juni tijdens een trainingsrit om het Markermeer op een rotsblok toen hij uitweek voor overstekende ganzen. Hij kwam hard ten val en belandde op de intensive care met een hersenschudding, een gebroken sleutelbeen, gebroken ribben, een klaplong en een kneuzing in zijn onderrug. Hij mocht na een paar dagen terug naar huis. Terpstra maakte twee weken geleden zijn rentree in de Ronde van Wallonië.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
4 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
6 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
12 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden