Herstelde Verstappen de snelste in eerste training Saudi-Arabië
JEDDAH (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Saudi-Arabië de beste tijd neergezet. Met 1.29,617 was de Nederlandse coureur met afstand de snelste op het circuit van Jeddah. Verstappen arriveerde vanwege maagklachten later dan gepland in Saudi-Arabië en ontbrak donderdag op de mediadag, maar meldde zich vrijdag wel weer fit op het circuit.
De kopman van Red Bull schreef twee weken geleden met overmacht de openingsrace van het seizoen in Bahrein op zijn naam. Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen, eindigde toen als tweede. Pérez klokte vrijdag in Saudi-Arabië ook de tweede tijd. Hij gaf bijna een halve seconde toe op Verstappen.
De Spaanse veteraan Fernando Alonso eindigde in de Aston Martin als derde, zijn teamgenoot Lance Stroll uit Canada werd vierde. De Mercedes-coureurs George Russell en Lewis Hamilton zetten respectievelijk de vijfde en zesde tijd neer. De Britten gaven beiden ruim een seconde toe op Verstappen.
Ferrari
Ferrari kwam in de eerste training heel wat snelheid tekort, ook al hebben Charles Leclerc en Carlos Sainz in Saudi-Arabië een nieuwe motor gekregen. Sainz eindigde als zevende, op ruim 1,3 seconde van Verstappen. Leclerc gaf 1,5 seconde toe en werd elfde. De Monegask weet dat hij zondag tien plaatsen naar achteren moet op de startopstelling, omdat al voor de tweede keer in dit nog prille seizoen de zogeheten 'control-electronics' van de Ferrari-motor zijn vervangen. Dat levert Leclerc een gridstraf op.
Nyck de Vries eindigde in zijn AlphaTauri op de dertiende plaats. De 28-jarige Fries was bijna 2 seconden minder snel dan Verstappen. De Vries zat minder dan vier tienden van een seconde achter zijn Japanse teamgenoot Yuki Tsunoda, die de tiende tijd klokte.
Verstappen won vorig jaar de GP van Saudi-Arabië na een fel gevecht met Leclerc. In 2021 werd hij tweede achter Hamilton.
Om 18.00 uur begint de tweede vrije training in Jeddah. De race gaat zondag om 18.00 uur van start.
Meer uit Sport
WILLEMSTAD (ANP) - De politie van Curaçao heeft donderdag het huis van de bekende Nederlandse honkbalinternational Jonathan Schoop (34) doorzocht. De huiszoeking maakt deel uit van een grote politieactie die in de nacht van woensdag op donderdag begon. Daarbij zijn ook een broodjeszaak en andere huizen doorzocht. Schoop zou op de lijst staan van internationals die in maart met het Koninkrijksteam aantreden bij de World Baseball Classic (WBC). De selectie wordt volgende week bekendgemaakt.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.
13 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.
14 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
1 dag geleden