Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herstelde Verstappen de snelste in eerste training Saudi-Arabië

Herstelde Verstappen de snelste in eerste training Saudi-Arabië

JEDDAH (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Saudi-Arabië de beste tijd neergezet. Met 1.29,617 was de Nederlandse coureur met afstand de snelste op het circuit van Jeddah. Verstappen arriveerde vanwege maagklachten later dan gepland in Saudi-Arabië en ontbrak donderdag op de mediadag, maar meldde zich vrijdag wel weer fit op het circuit.

De kopman van Red Bull schreef twee weken geleden met overmacht de openingsrace van het seizoen in Bahrein op zijn naam. Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen, eindigde toen als tweede. Pérez klokte vrijdag in Saudi-Arabië ook de tweede tijd. Hij gaf bijna een halve seconde toe op Verstappen.

De Spaanse veteraan Fernando Alonso eindigde in de Aston Martin als derde, zijn teamgenoot Lance Stroll uit Canada werd vierde. De Mercedes-coureurs George Russell en Lewis Hamilton zetten respectievelijk de vijfde en zesde tijd neer. De Britten gaven beiden ruim een seconde toe op Verstappen.

Ferrari

Ferrari kwam in de eerste training heel wat snelheid tekort, ook al hebben Charles Leclerc en Carlos Sainz in Saudi-Arabië een nieuwe motor gekregen. Sainz eindigde als zevende, op ruim 1,3 seconde van Verstappen. Leclerc gaf 1,5 seconde toe en werd elfde. De Monegask weet dat hij zondag tien plaatsen naar achteren moet op de startopstelling, omdat al voor de tweede keer in dit nog prille seizoen de zogeheten 'control-electronics' van de Ferrari-motor zijn vervangen. Dat levert Leclerc een gridstraf op.

Nyck de Vries eindigde in zijn AlphaTauri op de dertiende plaats. De 28-jarige Fries was bijna 2 seconden minder snel dan Verstappen. De Vries zat minder dan vier tienden van een seconde achter zijn Japanse teamgenoot Yuki Tsunoda, die de tiende tijd klokte.

Verstappen won vorig jaar de GP van Saudi-Arabië na een fel gevecht met Leclerc. In 2021 werd hij tweede achter Hamilton.

Om 18.00 uur begint de tweede vrije training in Jeddah. De race gaat zondag om 18.00 uur van start.

Meer uit Sport

Swiatek verliest van Rybakina in kwartfinale Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Iga Swiatek blijft ook dit jaar zonder eindzege op de Australian Open. De Poolse nummer 2 van de wereld, die de drie andere grandslamtoernooien al wel won, verloor in de kwartfinales in Melbourne van de Kazachse Elena Rybakina: 5-7 1-6.

51 minuten geleden
Djokovic naar halve finale Australian Open dankzij opgave Musetti

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is in de kwartfinales van de Australian Open ontsnapt aan uitschakeling. Zijn Italiaanse tegenstander Lorenzo Musetti gaf door een blessure op in de derde set, na de eerste twee te hebben gewonnen: 6-4 6-3 1-3.

1 uur geleden
Tennisster Gauff boos over uitzenden kapotslaan racket

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.

18 uur geleden
Alcaraz voor het eerst naar halve finales Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.

21 uur geleden
Verstappen voor het eerst circuit op met nieuwe RB22

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.

22 uur geleden
Bijna 20.000 kaarten verkocht voor TeamNL Huis bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.

23 uur geleden
Zverev bereikt halve finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).

1 dag geleden