Herstelde Verstappen de snelste in eerste training Saudi-Arabië
JEDDAH (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Saudi-Arabië de beste tijd neergezet. Met 1.29,617 was de Nederlandse coureur met afstand de snelste op het circuit van Jeddah. Verstappen arriveerde vanwege maagklachten later dan gepland in Saudi-Arabië en ontbrak donderdag op de mediadag, maar meldde zich vrijdag wel weer fit op het circuit.
De kopman van Red Bull schreef twee weken geleden met overmacht de openingsrace van het seizoen in Bahrein op zijn naam. Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen, eindigde toen als tweede. Pérez klokte vrijdag in Saudi-Arabië ook de tweede tijd. Hij gaf bijna een halve seconde toe op Verstappen.
De Spaanse veteraan Fernando Alonso eindigde in de Aston Martin als derde, zijn teamgenoot Lance Stroll uit Canada werd vierde. De Mercedes-coureurs George Russell en Lewis Hamilton zetten respectievelijk de vijfde en zesde tijd neer. De Britten gaven beiden ruim een seconde toe op Verstappen.
Ferrari
Ferrari kwam in de eerste training heel wat snelheid tekort, ook al hebben Charles Leclerc en Carlos Sainz in Saudi-Arabië een nieuwe motor gekregen. Sainz eindigde als zevende, op ruim 1,3 seconde van Verstappen. Leclerc gaf 1,5 seconde toe en werd elfde. De Monegask weet dat hij zondag tien plaatsen naar achteren moet op de startopstelling, omdat al voor de tweede keer in dit nog prille seizoen de zogeheten 'control-electronics' van de Ferrari-motor zijn vervangen. Dat levert Leclerc een gridstraf op.
Nyck de Vries eindigde in zijn AlphaTauri op de dertiende plaats. De 28-jarige Fries was bijna 2 seconden minder snel dan Verstappen. De Vries zat minder dan vier tienden van een seconde achter zijn Japanse teamgenoot Yuki Tsunoda, die de tiende tijd klokte.
Verstappen won vorig jaar de GP van Saudi-Arabië na een fel gevecht met Leclerc. In 2021 werd hij tweede achter Hamilton.
Om 18.00 uur begint de tweede vrije training in Jeddah. De race gaat zondag om 18.00 uur van start.
Meer uit Sport
LE MARKSTEIN (ANP) - Tadej Pogačar heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement in de Tour de France nog verder uitgebreid. De Sloveen van UAE Team Emirates was de beste in de veertiende etappe, een bergrit in de Vogezen van Mulhouse naar Le Markstein. Voor Pogačar betekende het zijn vierde ritzege in deze Tour en zijn 25e in totaal.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Josh Kerr heeft bij de Diamond League-wedstrijd in Londen het wereldrecord op de Engelse mijl verbeterd. De 28-jarige Schot zette een tijd neer van 3.42,66. Het wereldrecord was sinds 1999 in handen van de Marokkaan Hicham El Guerrouj, die in Rome 3.43,13 noteerde.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Femke Broeders-Bol is bij de atletiekmeeting uit de Diamond League in Londen als tweede geëindigd op de 800 meter. De Amersfoortse zette een tijd neer van 1.56,46. De zege ging naar de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson in 1.56,21. Tsige Duguma uit Ethiopië werd derde (1.56,92).
6 uur geledenMULHOUSE (ANP) - De Deense wielrenner Jonas Vingegaard richt zich in de veertiende etappe van de Tour de France ondanks zijn achterstand op klassementsleider Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) op verdedigen. "Wij denken dat UAE er vandaag voor wil gaan, dus is de eerste gedachte om meer te verdedigen. Maar als we ons goed voelen, kunnen we ook zelf iets proberen", zei de tweevoudig Tourwinnaar van Visma-Lease a Bike in startplaats Mulhouse tegen de NOS.
9 uur geledenMULHOUSE (ANP) - Het wielerpeloton in de Tour de France is met zware regen vanuit Mulhouse vertrokken voor de veertiende etappe, de tweede in de Vogezen. De rit van zaterdag is zwaarder dan die van een dag eerder. Met de Grand Ballon, Ballon d'Alsace en Col du Haag staan drie beklimmingen van de eerste categorie op het programma. De top van Col du Haag ligt op 6 kilometer van de finish in Le Markstein.
10 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft in de derde vrije training van de Grote Prijs van België, net als een dag eerder in de tweede training, de derde tijd neergezet. De 28-jarige Nederlander reed in de Red Bull 1.46,138 en was 0,148 seconde langzamer dan Kimi Antonelli.
10 uur geledenSOUTHPORT (ANP) - Golfer Nevill Ruiter is bij zijn debuut op het Brits Open na de tweede ronde uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander ging op de Royal Birkdale Golf Club in Southport rond in 68 slagen, twee slagen onder par. Dat was niet voldoende om de 'cut' te halen. Ruiter had donderdag voor zijn openingsronde 77 slagen nodig en zijn totaal van 145 slagen is te veel om het toernooi zaterdag te mogen vervolgen.
1 dag geleden