Herstelde Ronaldo gaat in Zweden voor 100e treffer
STOCKHOLM (ANP) - Een infectie aan een voet hield Cristiano Ronaldo afgelopen week aan de kant, maar de Portugese vedette hoopt dinsdag tegen Zweden wel zijn honderdste doelpunt voor de nationale ploeg te kunnen maken. De 35-jarige aanvaller staat op 99 treffers in 164 interlands. "Blij om terug te zijn", schreef Ronaldo op Instagram bij foto's van hem op het trainingsveld.
De aanvaller van Juventus kreeg vorige week last van een infectie. "Zijn voet werd erg rood", zei bondscoach Fernando Santos. "We beseften dat het om een infectie ging, die met antibiotica moest worden bestreden." Vanaf de tribune in Porto zag Ronaldo zaterdag hoe zijn teamgenoten de tweede editie van de Nations League begonnen met een overtuigende zege op Kroatië (4-1). Portugal won vorig jaar de eerste editie, door Oranje in de finale te verslaan.
De topscorer aller tijden en recordinternational van Portugal hoopt dinsdag in Stockholm wel in actie te komen. Ronaldo is op jacht naar Ali Daei, de meest trefzekere international ooit bij de mannen. De Iraniër maakte 109 doelpunten voor zijn land. Ronaldo staat tweede op de 'eeuwige' topscorerslijst.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
8 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
9 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
10 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
17 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
1 dag geleden