Herstelde Ollongren neemt ook vicepremierschap weer op
DEN HAAG (ANP) - Minister Kajsa Ollongren is vanaf donderdag weer vicepremier. Ze is alweer een maand aan de slag als minister van Binnenlandse Zaken, maar neemt nu ook de laatste taak weer op die ze tijdens haar maandenlange ziekte had afgestaan.
Ollongren werd bij het aantreden van het kabinet een van de vervangers van premier Mark Rutte, en aanvoerder van het D66-smaldeel in het kabinet. Maar in de nazomer van 2019 onderging ze een operatie aan haar bijholtes, waarvan de complicaties haar vervolgens een half jaar thuis hielden. Ollongrens taken op het ministerie werden verdeeld over twee staatssecretarissen en een collega-minister. Partijgenoot en minister van Sociale Zaken Wouter Koolmees nam waar als vicepremier.
Na Ollongrens terugkeer vorige maand bleef Koolmees dat nog even doen. Hij maakte vanaf het begin de coronacrisis mee en was dus helemaal ingewerkt. Nu het virus enigszins beteugeld is, kan Ollongren het vicepremierschap weer van hem overnemen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.
2 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie in Utrecht heeft meldingen binnengekregen van een schietincident in de omgeving van het Diakonessenhuis, waar eerder op de dag een gevangene met een vuurwapen is ontsnapt. Een woordvoerder van de politie weet niet of er daadwerkelijk is geschoten en of er een verband is met de voortvluchtige man.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee minderjarige verdachten aangehouden voor een explosie bij een portiekwoning in Rotterdam-Delfshaven begin deze maand. Het gaat om twee 15-jarige jongens uit Rozenburg en Spijkenisse. De politie heeft de aanhoudingen vrijdag bekendgemaakt.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit, D66) vindt het een risico dat de overheid afhankelijk is van buitenlandse berichtenapps als WhatsApp en Signal (beiden uit de Verenigde Staten). Daarom is ze op haar ministerie een kleinschalig experiment gestart met een Europees alternatief. Dat ziet ze als een tussenstap. Uiteindelijk wil ze dat de rijksoverheid gebruikmaakt van een berichtendienst die in eigen beheer is.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland wil rond 2035 een kleine, modulaire kernreactor openen. De provincie heeft eerder al laten uitzoeken wat de meest geschikte locaties in Gelderland zijn voor een zogeheten Small Modular Reactor (SMR). Na twee aanvullende onderzoeken dit voorjaar wil Gelderland eind dit jaar twee potentiƫle locaties aanwijzen.
7 uur geleden