Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herstelde Mazraoui kan voor Ajax starten tegen Dortmund

Herstelde Mazraoui kan voor Ajax starten tegen Dortmund

DORTMUND (ANP) - Noussair Mazraoui kan woensdag voor Ajax uitkomen in de uitwedstrijd tegen Borussia Dortmund in de Champions League. De rechtsback is hersteld van een griep die hem zaterdag de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo kostte.

Mazraoui heeft een belangrijke rol bij Ajax. Hij bestrijkt niet alleen de hele rechterflank maar schuift ook vaak door richting de centrale positie op het middenveld. "Dat verwacht ik ook van een rechtsback", zei trainer Erik ten Hag tijdens een afsluitende persconferentie voor het duel met Dortmund. Devyne Rensch, de vervanger van Mazraoui tijdens het duel met Heracles Almelo, merkte hoe zwaar dat is. Hij kreeg kramp in de slotfase.

Ajax won twee weken geleden de thuiswedstrijd tegen Dortmund met (4-0). "Maar ik verwacht een heel andere ploeg", zei trainer Erik ten Hag. "Ze zullen er alles aan doen om ons niet zo vaak aan de bal te laten komen. En daar moeten wij dan weer een antwoord op hebben."

Overwinteren

Ajax kan zich al in de vierde groepswedstrijd voor de achtste finales plaatsen. Winst op Dortmund volstaat voor een plek bij de laatste zestien ploegen van de Champions League. Als Sporting Portugal punten verliest tegen Besiktas, dan is zelfs een gelijkspel voldoende om te mogen overwinteren op het hoogste niveau.

Borussia Dortmund mag tijdens Europese wedstrijden geen 80.000 maar 65.000 toeschouwers toelaten. De club had dinsdag zo'n 50.000 tickets voor het duel verkocht. Ajax wordt tijdens de wedstrijd gesteund door minimaal 4400 fans.

Vermoedelijke opstelling Ajax: Pasveer; Mazraoui, Timber, Martínez en Blind; Álvarez, Berghuis en Gravenberch; Antony, Haller en Tadic.

Meer uit Voetbal

Bayern München begint 2026 met grote zege op Wolfsburg

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.

22 minuten geleden
Sparta na winst op Heracles naar achtste plaats in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.

1 uur geleden
Ajax-trainer Grim houdt dubbel gevoel over aan zege bij Telstar

VELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim hield een dubbel gevoel over aan de 3-2-zege bij Telstar. Zijn team kwam na een 3-0-voorsprong nog in de problemen tegen tien man van de thuisploeg.

2 uur geleden
Ajacied Regeer verwacht weer fit te zijn voor bekerduel met AZ

VELSEN-ZUID (ANP) - Ajacied Youri Regeer denkt dat hij op tijd fit is voor de bekerwedstrijd bij AZ van komende woensdag. De middenvelder moest zondag tijdens de 3-2-overwinning bij Telstar geblesseerd het veld verlaten.

2 uur geleden
Arsenal na winst bij Portsmouth verder in FA Cup

PORTSMOUTH (ANP) - Arsenal staat in de vierde ronde van de FA Cup. De koploper uit de Premier League won zondag met 4-1 bij Portsmouth, dat in de competitie een niveau lager speelt dan Arsenal. De Braziliaan Gabriel Martinelli was met drie doelpunten de man van de wedstrijd bij The Gunners.

2 uur geleden
Ajax-aanvoerder Klaassen ontevreden ondanks zege op Telstar

VELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-aanvoerder Davy Klaassen was na de 3-2-zege bij Telstar niet te spreken over het spel van de Amsterdammers in het laatste halfuur. De bezoekers gaven tegen tien man nog bijna een 3-0-voorsprong weg. "Ik sta hier met een ontevreden gevoel", zei de middenvelder.

3 uur geleden
Ajax verkleint achterstand op Feyenoord na zege op Telstar

VELSEN-ZUID (ANP) - Ajax heeft in de eerste speelronde na de winterstop het gat met concurrent Feyenoord verder verkleind. De nummer 3 van de Eredivisie won de uitwedstrijd bij Telstar met 3-2. Eerder op de dag speelde Feyenoord gelijk bij Heerenveen (2-2). Na de vierde zege in vijf competitieduels komt Ajax op 33 punten, 3 punten minder dan nummer 2 Feyenoord.

3 uur geleden