Herstelde Mazraoui kan voor Ajax starten tegen Dortmund
DORTMUND (ANP) - Noussair Mazraoui kan woensdag voor Ajax uitkomen in de uitwedstrijd tegen Borussia Dortmund in de Champions League. De rechtsback is hersteld van een griep die hem zaterdag de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo kostte.
Mazraoui heeft een belangrijke rol bij Ajax. Hij bestrijkt niet alleen de hele rechterflank maar schuift ook vaak door richting de centrale positie op het middenveld. "Dat verwacht ik ook van een rechtsback", zei trainer Erik ten Hag tijdens een afsluitende persconferentie voor het duel met Dortmund. Devyne Rensch, de vervanger van Mazraoui tijdens het duel met Heracles Almelo, merkte hoe zwaar dat is. Hij kreeg kramp in de slotfase.
Ajax won twee weken geleden de thuiswedstrijd tegen Dortmund met (4-0). "Maar ik verwacht een heel andere ploeg", zei trainer Erik ten Hag. "Ze zullen er alles aan doen om ons niet zo vaak aan de bal te laten komen. En daar moeten wij dan weer een antwoord op hebben."
Overwinteren
Ajax kan zich al in de vierde groepswedstrijd voor de achtste finales plaatsen. Winst op Dortmund volstaat voor een plek bij de laatste zestien ploegen van de Champions League. Als Sporting Portugal punten verliest tegen Besiktas, dan is zelfs een gelijkspel voldoende om te mogen overwinteren op het hoogste niveau.
Borussia Dortmund mag tijdens Europese wedstrijden geen 80.000 maar 65.000 toeschouwers toelaten. De club had dinsdag zo'n 50.000 tickets voor het duel verkocht. Ajax wordt tijdens de wedstrijd gesteund door minimaal 4400 fans.
Vermoedelijke opstelling Ajax: Pasveer; Mazraoui, Timber, Martínez en Blind; Álvarez, Berghuis en Gravenberch; Antony, Haller en Tadic.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
7 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
7 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
12 uur geleden