Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herstelde Mazraoui kan voor Ajax starten tegen Dortmund

Herstelde Mazraoui kan voor Ajax starten tegen Dortmund

DORTMUND (ANP) - Noussair Mazraoui kan woensdag voor Ajax uitkomen in de uitwedstrijd tegen Borussia Dortmund in de Champions League. De rechtsback is hersteld van een griep die hem zaterdag de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo kostte.

Mazraoui heeft een belangrijke rol bij Ajax. Hij bestrijkt niet alleen de hele rechterflank maar schuift ook vaak door richting de centrale positie op het middenveld. "Dat verwacht ik ook van een rechtsback", zei trainer Erik ten Hag tijdens een afsluitende persconferentie voor het duel met Dortmund. Devyne Rensch, de vervanger van Mazraoui tijdens het duel met Heracles Almelo, merkte hoe zwaar dat is. Hij kreeg kramp in de slotfase.

Ajax won twee weken geleden de thuiswedstrijd tegen Dortmund met (4-0). "Maar ik verwacht een heel andere ploeg", zei trainer Erik ten Hag. "Ze zullen er alles aan doen om ons niet zo vaak aan de bal te laten komen. En daar moeten wij dan weer een antwoord op hebben."

Overwinteren

Ajax kan zich al in de vierde groepswedstrijd voor de achtste finales plaatsen. Winst op Dortmund volstaat voor een plek bij de laatste zestien ploegen van de Champions League. Als Sporting Portugal punten verliest tegen Besiktas, dan is zelfs een gelijkspel voldoende om te mogen overwinteren op het hoogste niveau.

Borussia Dortmund mag tijdens Europese wedstrijden geen 80.000 maar 65.000 toeschouwers toelaten. De club had dinsdag zo'n 50.000 tickets voor het duel verkocht. Ajax wordt tijdens de wedstrijd gesteund door minimaal 4400 fans.

Vermoedelijke opstelling Ajax: Pasveer; Mazraoui, Timber, Martínez en Blind; Álvarez, Berghuis en Gravenberch; Antony, Haller en Tadic.

Meer uit Voetbal

Club Brugge zet met zege op Union grote stap naar titel

BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.

35 minuten geleden
West Ham na nederlaag bij Newcastle dicht bij degradatie

NEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.

36 minuten geleden
Neymar bij Santos gewisseld door fout vierde official

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.

1 uur geleden
Vertrekkend AZ-directeur Huiberts ereburger gemeente Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.

1 uur geleden
Elversberg promoveert en speelt voor het eerst in de Bundesliga

SPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.

2 uur geleden
Zerrouki wil na verhuur aan Twente niet meer terug naar Feyenoord

EINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.

3 uur geleden
Veerman is klaar met Koeman: hij hoeft mij niet meer te bellen

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.

4 uur geleden