Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herstelde Mazraoui kan voor Ajax starten tegen Dortmund

Herstelde Mazraoui kan voor Ajax starten tegen Dortmund

DORTMUND (ANP) - Noussair Mazraoui kan woensdag voor Ajax uitkomen in de uitwedstrijd tegen Borussia Dortmund in de Champions League. De rechtsback is hersteld van een griep die hem zaterdag de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo kostte.

Mazraoui heeft een belangrijke rol bij Ajax. Hij bestrijkt niet alleen de hele rechterflank maar schuift ook vaak door richting de centrale positie op het middenveld. "Dat verwacht ik ook van een rechtsback", zei trainer Erik ten Hag tijdens een afsluitende persconferentie voor het duel met Dortmund. Devyne Rensch, de vervanger van Mazraoui tijdens het duel met Heracles Almelo, merkte hoe zwaar dat is. Hij kreeg kramp in de slotfase.

Ajax won twee weken geleden de thuiswedstrijd tegen Dortmund met (4-0). "Maar ik verwacht een heel andere ploeg", zei trainer Erik ten Hag. "Ze zullen er alles aan doen om ons niet zo vaak aan de bal te laten komen. En daar moeten wij dan weer een antwoord op hebben."

Overwinteren

Ajax kan zich al in de vierde groepswedstrijd voor de achtste finales plaatsen. Winst op Dortmund volstaat voor een plek bij de laatste zestien ploegen van de Champions League. Als Sporting Portugal punten verliest tegen Besiktas, dan is zelfs een gelijkspel voldoende om te mogen overwinteren op het hoogste niveau.

Borussia Dortmund mag tijdens Europese wedstrijden geen 80.000 maar 65.000 toeschouwers toelaten. De club had dinsdag zo'n 50.000 tickets voor het duel verkocht. Ajax wordt tijdens de wedstrijd gesteund door minimaal 4400 fans.

Vermoedelijke opstelling Ajax: Pasveer; Mazraoui, Timber, Martínez en Blind; Álvarez, Berghuis en Gravenberch; Antony, Haller en Tadic.

Meer uit Voetbal

Doelman Neuer (40) verlengt contract bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.

40 minuten geleden
FC Utrecht-spits Haller niet in WK-selectie Ivoorkust

YAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.

57 minuten geleden
De Ligt ondergaat ingreep aan zijn rug en kan WK vergeten

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt kan komende zomer met het Nederlands elftal niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De verdediger van Manchester United heeft een operatie aan zijn rug ondergaan en is op zijn vroegst bij de start van het nieuwe seizoen weer beschikbaar. Dat meldt Manchester United.

1 uur geleden
Trainer García weet zeker dat Ajax komend seizoen kampioen wordt

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García van Ajax denkt dat de landstitel komend seizoen weer naar de Amsterdammers gaat. Dat zegt de Spanjaard in een interview met ESPN, twee dagen voor de laatste competitiewedstrijd tegen sc Heerenveen. Ajax begint de laatste speelronde als nummer 5 op de ranglijst en zal nog een plaats moeten stijgen als het de play-offs voor deelname aan de Conference League wil ontlopen.

1 uur geleden
Sterling krijgt basisplaats in laatste Eredivisieduel Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder de Japanse WK-gangers Ayase Ueda en Tsuyoshi Watanabe, maar met Raheem Sterling aan het laatste eredivisieduel van het seizoen. Trainer Robin van Persie geeft Sterling een basisplaats, vertelde hij vrijdag bij een persconferentie in aanloop naar het duel met PEC Zwolle.

1 uur geleden
FC Twente met fitte selectie naar laatste wedstrijd tegen PSV

ENSCHEDE (ANP) - Coach John van den Brom van FC Twente heeft een fitte spelersgroep voor de laatste competitiewedstrijd bij PSV. De club uit Enschede strijdt met NEC en Ajax om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van de voorronde van de Champions League.

2 uur geleden
Dieperink niet als VAR naar WK na incident in hotel in Londen

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Rob Dieperink gaat niet naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 38-jarige arbiter, die als VAR zou meegaan met het team van scheidsrechter Danny Makkelie, bevestigt zelf aan De Telegraaf dat wereldvoetbalbond FIFA heeft besloten hem niet meer aan te stellen na een incident vorige maand in een hotel in Londen, waarbij hij werd gearresteerd.

3 uur geleden