Herstelde Götze en Gakpo tegen ADO mogelijk terug bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de uitwedstrijd tegen ADO Den Haag mogelijk weer beschikken over Mario Götze en Cody Gakpo. Het tweetal heeft donderdag de training hervat.
"We hebben de afgelopen dagen door de sneeuw helaas wat minder kunnen trainen, maar ze hebben donderdag weer op het veld gestaan", aldus Schmidt. "We moeten het vandaag even aankijken en kijken wat hun gevoel is alvorens we een beslissing nemen."
Götze en Gakpo ontbraken de afgelopen weken en ook woensdag in het verloren bekerduel met Ajax. Na de uitschakeling in de beker heeft PSV nog twee prijzen om voor te spelen: het kampioenschap en de Europa League. In de Eredivisie bedraagt de achterstand op Ajax - dat nog een duel tegoed heeft - 4 punten, maar dat zorgt niet voor extra druk bij Schmidt.
"Je kunt niet beweren dat wij dezelfde kansen hebben om kampioen te worden. Ajax heeft een heel ander budget en ze hebben zeven of acht spelers van meer dan 15 miljoen euro aangetrokken. Wij hebben nog nooit een speler voor zoveel geld gekocht", aldus Schmidt.
"En zij spelen al een paar jaar samen, terwijl wij een nieuwe trainer hebben. Wij moeten boven onze kunnen presteren om kampioen te worden. Maar we staan tweede met 4 punten achterstand en 4 punten voorsprong op de nummer 3. Zo slecht is die situatie niet. Naar mijn mening spelen we ook goed voetbal, alleen misschien niet altijd 90 minuten."
Het duel tussen ADO Den Haag en PSV werd vervroegd naar 16.30 uur.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
3 uur geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
3 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
7 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
8 uur geleden