Herstelde Götze en Gakpo tegen ADO mogelijk terug bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de uitwedstrijd tegen ADO Den Haag mogelijk weer beschikken over Mario Götze en Cody Gakpo. Het tweetal heeft donderdag de training hervat.
"We hebben de afgelopen dagen door de sneeuw helaas wat minder kunnen trainen, maar ze hebben donderdag weer op het veld gestaan", aldus Schmidt. "We moeten het vandaag even aankijken en kijken wat hun gevoel is alvorens we een beslissing nemen."
Götze en Gakpo ontbraken de afgelopen weken en ook woensdag in het verloren bekerduel met Ajax. Na de uitschakeling in de beker heeft PSV nog twee prijzen om voor te spelen: het kampioenschap en de Europa League. In de Eredivisie bedraagt de achterstand op Ajax - dat nog een duel tegoed heeft - 4 punten, maar dat zorgt niet voor extra druk bij Schmidt.
"Je kunt niet beweren dat wij dezelfde kansen hebben om kampioen te worden. Ajax heeft een heel ander budget en ze hebben zeven of acht spelers van meer dan 15 miljoen euro aangetrokken. Wij hebben nog nooit een speler voor zoveel geld gekocht", aldus Schmidt.
"En zij spelen al een paar jaar samen, terwijl wij een nieuwe trainer hebben. Wij moeten boven onze kunnen presteren om kampioen te worden. Maar we staan tweede met 4 punten achterstand en 4 punten voorsprong op de nummer 3. Zo slecht is die situatie niet. Naar mijn mening spelen we ook goed voetbal, alleen misschien niet altijd 90 minuten."
Het duel tussen ADO Den Haag en PSV werd vervroegd naar 16.30 uur.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
8 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
12 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
12 uur geleden