Herstelde Depay terug bij Lyon
LYON (ANP) - Memphis Depay is maandag na een lang revalidatietraject weer bij zijn Franse club Olympique Lyon aangesloten. De aanvaller meldde zich samen met zijn teamgenoten, onder wie ook Kenny Tete, op het trainingscomplex in de buurt van het stadion. Alle spelers droegen een mondkapje.
"Bonjour, ik ben terug!", riep Depay naar journalisten die op afstand stonden. De spelers begroetten elkaar veelal door hun onderarmen tegen elkaar te houden. De Franse competitie is als gevolg van de coronacrisis beëindigd, maar Lyon zit nog wel in de Champions League. De ploeg van trainer Rudi Garcia won eind februari het eerste duel met Juventus in de achtste finales met 1-0. Het is nog niet bekend wanneer en in welke vorm de Champions League wordt afgemaakt.
De 26-jarige Depay liep op 15 december in de competitiewedstrijd tegen Stade Rennes een zware knieblessure op. De aanvaller, die in dertien competitieduels voor negen doelpunten zorgde en kort daarvoor door Garcia tot aanvoerder was benoemd, scheurde de voorste kruisband in zijn linkerknie. Depay moest een operatie ondergaan en stortte zich daarna vol op zijn revalidatie. Hij wilde op tijd fit zijn voor het EK dat eigenlijk komende zomer zou worden gehouden. De Europese eindronde is als gevolg van de coronacrisis echter een jaar verplaatst.
Depay, die afgelopen week in Amsterdam en Rotterdam aanwezig was bij de demonstraties tegen racisme, is inmiddels zo goed als hersteld. Hij hoopt binnenkort weer van waarde te kunnen zijn voor Lyon. Het contract van de spits van Oranje loopt nog een jaar door. De clubleiding van Lyon hoopt dat Depay wil bijtekenen.
Meer uit Voetbal
BELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink heeft in zijn tweede interland zijn eerste doelpunten voor het Nederlands elftal gemaakt. De 23-jarige AZ-spits deed dat uit tegen Servië in de Nations League.
21 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Zinédine Zidane gaat het Franse elftal aanpassen voor het duel van maandag met België. Dat heeft de bondscoach van Frankrijk in aanloop naar de wedstrijd in de Nations League in Brussel gezegd. Frankrijk won vrijdag met 1-0 in en van Turkije.
1 uur geledenBELGRADO (ANP) - Cody Gakpo heeft in de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Servië in de Nations League een blessure opgelopen. De buitenspeler van Liverpool werd na een kwartier spelen in de middencirkel geraakt door Saša Lukić.
1 uur geledenBELGRADO (ANP) - Het Nederlands elftal begint de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League zondag met Joey Veerman en Mexx Meerdink in het basiselftal. Veerman neemt op het middenveld de plaats in van Quinten Timber en wordt daarmee beloond voor zijn goede invalbeurt van donderdag in de Johan Cruijff ArenA tegen Duitsland (1-1).
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR) - Het Zweedse nationale voetbalelftal moet het de komende Nations League-wedstrijden zonder Alexander Isak stellen. De 27-jarige spits van Liverpool moet het trainingskamp van zijn land met een lichte blessure verlaten, meldt de Zweedse bond.
3 uur geledenWIJDEWORMER (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben een eenvoudige overwinning geboekt op bezoek bij AZ. De ploeg van trainer Corina Dekker won met 5-0 en verstevigde daarmee de koppositie in de Vrouwen Eredivisie.
5 uur geledenDEBRECEN (ANP) - De Ierse verdediger Jimmy Dunne is aangewezen als een van de twee reservekeepers voor de Nations League-wedstrijd van zijn land zondagavond tegen Israël. Dat blijkt uit de wedstrijdselectie die de UEFA heeft vrijgegeven, nadat de Ierse doelman Gavin Bazunu besloot niet te spelen. Hij ontbreekt in de selectie.
9 uur geleden