Herstelde coronapatiënt soms niet ontslagen uit ziekenhuis
UTRECHT (ANP) - Het lukt soms niet om herstelde coronapatiënten uit het ziekenhuis te ontslaan. Het gaat om patiënten die niet meer in een ziekenhuis hoeven te blijven, maar die nog te ziek zijn om naar huis te gaan. Ze zouden naar een revalidatiecentrum moeten om verder aan te sterken, maar daar is geen plek voor ze. Daardoor blijven ze in het ziekenhuis liggen en houden ze het bed bezet, waardoor de drukte in de ziekenhuizen toeneemt.
Het overplaatsen van deze patiënten "naar centra voor verpleging, verzorging en revalidatie stagneert", constateert de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd donderdag. De centra hebben geen plek doordat medewerkers "ziek uitvallen of in quarantaine moeten". Hoe vaak dit voorkomt en hoeveel ziekenhuisbedden onnodig bezet blijven, is niet bekend
Volgens de toezichthouder lukt het ziekenhuizen nog om goede zorg te bieden "gezien de omstandigheden", maar de druk is groot nu het aantal coronabesmettingen en ziekenhuisopnames snel stijgt. De eerste coronagolf in het voorjaar was heel zwaar voor iedereen die in de zorg werkt. "Het is frustrerend voor zorgverleners dat zij nu weer met meer zieke mensen zitten, terwijl in de samenleving niet iedereen zich aan de voorzorgsmaatregelen houdt", aldus de inspectie
Een aantal ziekenhuizen heeft besloten om niet-dringende operaties en afspraken uit te stellen. Ze hebben alle middelen nodig om de coronatoestroom bij te kunnen houden. Ziekenhuizen proberen de druk te verlichten door patiënten over te plaatsen naar andere ziekenhuizen, in de eigen regio of in andere delen van het land. Maar ook daar is steeds minder plek voor ze.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Op NS-stations is momenteel geen of verkeerde roisinformatie te zien op de borden. Dat komt door een technische storing. Ook komen vertragingen en wijzigingen niet goed door in de NS-reisplanner-app.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie rondom de komst van een asielopvang in Albergen is moeilijk te vergelijken met de huidige gang van zaken. Dat zegt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) na een oordeel van de Nationale ombudsman. "Dit speelde allemaal voor de komst van de spreidingswet", zegt een woordvoerder van de VNG. "Het benadrukt wel opnieuw dat inwoners gehoord moeten worden."
3 uur geledenJAKARTA (ANP) - Nederland heeft vier topstukken uit de collectie van de Nederlandse wetenschapper Eugène Dubois teruggegeven aan Indonesië. De overhandiging van een schedelkapje, een dijbeen en een kies van de homo erectus en een schelp met krassen erin vond plaats in Museum Nasional Indonesia in Jakarta. De Nederlandse ambassadeur in Indonesië, Marc Gerritsen, overhandigde de fossielen aan de Indonesische cultuurminister Fadli Zon.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft Qbuzz toestemming gegeven om ook volgend jaar nog met dieselbussen te rijden. Tot 1 april mag Qbuzz de diesels blijven gebruiken in het noorden van de provincie, in gemeenten als Alphen aan den Rijn, Gouda en Leiden. Het vervoersbedrijf moet noodgedwongen ruim zestig oude dieselbussen inzetten, omdat er vorig jaar problemen waren met de levering van elektrische bussen.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De advocaat van Peter Gillis mag van de rechtbank in Den Bosch extra onderzoek verrichten naar foto's die zijn ex-partner Nicol Kremers als bewijs aanvoert van mishandelingen waarvan Gillis wordt verdacht. Het gaat om een aantal digitale bestanden waarvan de verdediging de betrouwbaarheid betwist. De rechter bepaalde dat een tegenonderzoek onder voorwaarden is toegestaan.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De man die volgens Egyptische media is neergestoken in de Egyptische havenstad Hurghada is een 31-jarige Nederlander uit Noord-Holland. Dat bevestigt het Ministerie van Buitenlandse Zaken. De man kwam in de nacht van dinsdag op woensdag om het leven.
4 uur geledenASSEN (ANP) - In Drenthe is bij het dorp Hijken (gemeente Midden-Drenthe) een dode wolf aangetroffen. Het dier is volgens de politie aangereden. De bestuurder van het voertuig dat bij de aanrijding betrokken was, heeft de politie woensdagochtend gebeld, meldt een politiewoordvoerder die berichtgeving door RTV Drenthe bevestigt. Het is de derde keer in ruim een week dat er in Drenthe een dode wolf is aangetroffen.
5 uur geleden