Herstelde bondscoach Groener terug bij Duitse ploeg op EK handbal
KOLDING (ANP) - Henk Groener is hersteld van het coronavirus en zit zaterdagavond weer op de bank als bondscoach van de Duitse handbalsters op het EK in Denemarken. De 60-jarige oud-bondscoach van Oranje kreeg na de laatste test voorafgaand aan de tweede groepswedstrijd tegen zevenvoudig Europees kampioen Noorwegen een negatieve uitslag te horen.
Groener miste door de besmetting met Covid-19 de hele voorbereiding van de Duitse handbalvrouwen en reisde ook niet met de ploeg naar Denemarken. Hij ontbrak donderdag dan ook bij eerste groepswedstrijd van zijn ploeg, die wel werd gewonnen van Roemenië met 22-19.
Tegen Noorwegen mag hij weer coachen vanaf de kant. "Ik ben zeer blij dat ik eindelijk bij de ploeg ben", liet de geboren Arnhemmer weten. De opgave is zwaar. Winnen van Noorwegen is weinig landen gegund. De Noorse ploeg is wellicht extra gemotiveerd omdat het als eerste ploeg ooit zijn honderdste wedstrijd op een EK speelt.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
10 uur geledenSIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
13 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
17 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
21 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
21 uur geleden