Herstel stroomvoorzieningen Odessa kan maanden duren
ODESSA (ANP/AFP/RTR) - Het kan maanden duren voordat de schade aan energievoorzieningen in en rond de Zuid-Oekraïense havenstad Odessa verholpen is, hebben de autoriteiten zaterdag gezegd. Meer dan 1,5 miljoen mensen zitten daar zonder stroom, zei de Oekraïense president Volodimir Zelenski in een videotoespraak, na een aanval van door Rusland gelanceerde drones.
Zelenski sprak van een moeilijke situatie. Plaatselijke bestuurders raden mensen die in hun energievoorziening volledig afhankelijk zijn van elektriciteit aan om te vertrekken. De Russische aanvallen hebben belangrijke verbindingen en apparatuur geraakt. Alleen kritieke infrastructuur, waaronder ziekenhuizen en kraamafdelingen, hebben nog toegang tot elektriciteit.
De grootste havenstad aan de Zwarte Zee was een favoriete vakantiebestemming van veel Oekraïners en Russen voordat Moskou op 24 februari Oekraïne binnenviel. De stad had voor de invasie meer dan 1 miljoen inwoners.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten zijn de eerste stembureaus geopend voor de midterms. Bij die verkiezingen, ongeveer halverwege de ambtstermijn van president Donald Trump, riskeren zijn Republikeinen hun nipte meerderheid in het Congres te verliezen.
26 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne is in de nacht van maandag op dinsdag doelwit geworden van een "complexe, enorme aanval" door Rusland, zegt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem was de aanval vooral gericht op belangrijke infrastructuur, en met name op de energievoorziening. Er zijn ook slachtoffers gevallen, aldus de president. "Het is heel veelzeggend dat dit alles gebeurt op de dag van de Amerikaanse congresverkiezingen."
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse politie heeft een protestkamp in Madrid ontmanteld. Het kamp op het centrale plein in de stad was opgericht uit protest tegen het woningtekort en de huurprijzen. Volgens het stadsbestuur is de ontruiming vreedzaam verlopen, maar de activisten spreken van een "gewelddadige politieoperatie".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een reeks "discrete, beperkte aanvallen" uitgevoerd op het Iraanse eiland Qeshm en omliggende gebieden nabij de Straat van Hormuz. Dat meldt The Wall Street Journal (WSJ).
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten brengen op 10 en 11 november delegaties uit Oekraïne en Rusland samen in Abu Dhabi, zo laat de Amerikaanse gezant Steve Witkoff weten. Op sociale media schrijft hij dat de nieuwe gesprekken in Abu Dhabi gaan over "veiligheidsafspraken voor na de oorlog, de-escalatie, humanitaire maatregelen en het beëindigen van de oorlog".
9 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen maandag op de Oekraïense plaats Komysjoevacha, niet ver van de stad Zaporizja, zijn zeker 26 mensen om het leven gekomen. Eerder op maandag sprak president Volodymyr Zelensky op X nog over achttien doden.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet niet langer van Californië eisen om enkele duizenden stembiljetten in die staat niet mee te tellen bij de Congresverkiezingen. Dat heeft een federale rechter in Washington, James Boasberg, besloten. Volgens de rechter is het niet aan de regering om "eenzijdig haar voorkeursprocedures" op te leggen aan staten. In de Verenigde Staten zijn staten grotendeels zelf verantwoordelijk voor het organiseren van de stembusgang.
13 uur geleden