Herstel Navalni 'kan lang duren'
BERLIJN(ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni blijft vermoedelijk de komende tijd nog in Duitsland, waar hij deze week uit het ziekenhuis is ontslagen. De woordvoerster van de bekende criticus van president Poetin benadrukte dat zijn herstel waarschijnlijk veel tijd zal vergen.
Navalni schreef eerder al op Instagram dat hij nog geen bal kan gooien met zijn linkerhand en moeite heeft met schrijven. "Hij blijft voorlopig nog in Duitsland en zal daar revalideren", zei zijn woordvoerster. "Dat is duidelijk geen kwestie van een paar dagen en waarschijnlijk ook niet van een paar weken."
De Kremlincriticus was vorige maand erg ziek geworden aan boord van een Russische binnenlandse vlucht. Hij belandde eerst in een ziekenhuis in Siberië en is later overgebracht naar Duitsland. Daar stelden onderzoekers vast dat hij is vergiftigd met een novitsjok-zenuwgif.
Meer uit Buitenland
MARSEILLE (ANP) - Verschillende Nederlandse retailers zijn getroffen door de protesten in grote Franse steden. Dat blijkt uit een rondvraag van het ANP. Bij Zeeman werd een winkel geplunderd. My Jewellery zag zich gedwongen om tijdelijk winkeletalages af te dekken om te voorkomen dat relschoppers konden binnendringen.
56 minuten geledenPARIJS (ANP) - De inzet van ordetroepen in Frankrijk zal komend weekend worden opgeschroefd. Dat meldt BFMTV op gezag van minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez, die daarmee voorsorteert op de oproep van de Franse gele hesjes om komende zaterdag weer de straat op te gaan.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Onlinemarktplaats Vinted ziet meer vermoedelijk gestolen spullen op het platform sinds de rellen in Frankrijk afgelopen weekend. Het in Litouwen opgerichte bedrijf voor onder meer de verkoop van tweedehandskleding heeft controles opgeschroefd en ook aangeboden producten verwijderd, meldt Vinted. Daders kunnen een permanent verbod opgelegd krijgen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft een reeks maatregelen aangekondigd na de rellen van afgelopen weekend. Hij stelde avondklokken in het vooruitzicht en bedrijven kunnen steun tegemoetzien.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - In het onderzoek naar het ontdekte gat in een hek bij de luchthaven van Leipzig zijn twee mannen aangehouden. Dat meldt persbureau dpa op basis van veiligheidsbronnen. Het zou gaan om twee mannen die aan het oefenen waren voor een rij-examen, maar daarbij de controle over het voertuig verloren.
2 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen scherpt de beveiliging van zijn kritieke infrastructuur aan na een poging tot brandstichting bij een grondstation van satellietcommunicatiedienst Starlink, meldt premier Mindaugas Sinkevičius. Hij zei eerder dat Rusland waarschijnlijk achter het incident zit.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse regering heeft de Iraanse ambassadeur ontboden na de veroordeling van twee mannen die in Duitsland aanslagen zouden hebben voorbereid. "Aanvallen op het Joodse leven en op degenen die het verdedigen, tolereren we niet. Nergens, en zeker niet in Duitsland", stelde het ministerie op X. "Wij veroordelen de activiteiten van Iran in de allerscherpste bewoordingen."
3 uur geleden