Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herstel Navalni 'kan lang duren'

Herstel Navalni 'kan lang duren'

BERLIJN(ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni blijft vermoedelijk de komende tijd nog in Duitsland, waar hij deze week uit het ziekenhuis is ontslagen. De woordvoerster van de bekende criticus van president Poetin benadrukte dat zijn herstel waarschijnlijk veel tijd zal vergen.

Navalni schreef eerder al op Instagram dat hij nog geen bal kan gooien met zijn linkerhand en moeite heeft met schrijven. "Hij blijft voorlopig nog in Duitsland en zal daar revalideren", zei zijn woordvoerster. "Dat is duidelijk geen kwestie van een paar dagen en waarschijnlijk ook niet van een paar weken."

De Kremlincriticus was vorige maand erg ziek geworden aan boord van een Russische binnenlandse vlucht. Hij belandde eerst in een ziekenhuis in Siberië en is later overgebracht naar Duitsland. Daar stelden onderzoekers vast dat hij is vergiftigd met een novitsjok-zenuwgif.

Meer uit Buitenland

Rusland vraagt Nederland om uitlevering ICC-topfiguren

MOSKOU (ANP) - Het Russische OM heeft Nederland verzocht om de uitlevering van negen medewerkers van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Dat meldt staatspersbureau TASS.

37 minuten geleden
Christa Pike loopt weer na mislukte executie

NASHVILLE (ANP) - Christa Pike heeft in haar ziekenhuiskamer gelopen na haar mislukte executie, vertelt haar advocaat Stephen Ferrell aan de BBC. Wel is ze mentaal nog in een wazige staat volgens Ferrell.

1 uur geleden
Brussel: Rusland moet snel informatie geven over pest

BRUSSEL (ANP) - Rusland moet zo snel mogelijk informatie over de pest beschikbaar stellen, eist de Europese Commissie. "De situatie kan immers grensoverschrijdende gevolgen hebben. De hele wereld wacht op informatie uit Rusland", zei een woordvoerder van de Commissie donderdag.

1 uur geleden
Italiaans lagerhuis stemt in met omstreden hervorming kiesstelsel

ROME (ANP/RTR) - Het Italiaanse lagerhuis heeft ingestemd met een omstreden hervorming van het kiesstelsel. De hervorming, waar premier Giorgia Meloni voorstander van is, vergroot volgens de oppositie Meloni's kansen op een verkiezingsoverwinning. Volgend jaar vinden weer landelijke verkiezingen plaats.

2 uur geleden
Nobelprijs voor Literatuur naar Canadese auteur Anne Carson

STOCKHOLM (ANP) - De Nobelprijs voor de Literatuur gaat dit jaar naar de Canadese auteur Anne Carson (76). De Zweedse Academie, die de prijs toekent, prijst de auteur om haar "vindingrijke oeuvre", waarmee ze "nieuwe vormen heeft gecreëerd voor hedendaagse literatuur".

2 uur geleden
Europees Parlement erkent nieuwe Doema Rusland niet

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement weigert de Russische Doema te erkennen na de "nepverkiezingen" in september, stelt het in een verklaring die donderdag is aangenomen. Het roept de EU-lidstaten op dat ook te doen en "af te zien van elk officieel contact met de nieuw samengestelde Staatsdoema en haar leden".

2 uur geleden
Opnieuw verdachte incident RAF Fairford vrijgelaten op borgtocht

LESZCZYDOL-NOWINY/WARSCHAU (ANP/AFP/RTR) - Een ex-scholier van een basisschool in Polen heeft volgens media een leraar en een conciërge neergestoken. De conciërge is korte tijd later aan zijn verwondingen overleden. De directeur van de onderwijsinstelling schoot te hulp en is ook gewond geraakt. De 15-jarige aanvaller is volgens de Poolse minister van Binnenlandse Zaken, ​Marcin ⁠Kierwinski, door de politie gearresteerd.

3 uur geleden