Herstel na val kost wielrenner Teunissen klassiekers
ROSMALEN (ANP) - Voor wielrenner Mike Teunissen komen klassiekers als de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix te vroeg. De renner van Jumbo-Visma heeft bij een val tijdens een training twee weken geleden een spierscheuring in het bovenbeen opgelopen. Herstel vergt weken, vertelde Teunissen in de podcast In het Wiel.
"Het ziet er niet denderend uit. Ik ben geopereerd en moet nu herstellen. Ik draag de komende drie weken een brace omdat ik de knie maar 30 procent mag buigen", aldus Teunissen, die een groot deel van het afgelopen jaar ook al miste door een blessure.
Teunissen ging onderuit tijdens een training op Tenerife. "Het leek mee te vallen, maar toen ik opstond wilde het been niet meer." De in Rosmalen woonachtige renner werd vorig jaar nog zesde in de Omloop Het Nieuwsblad, de koers waarmee zaterdag het West-Europese wielerseizoen begint. Daarna legde corona de sport stil, in het najaar miste Teunissen vanwege een knieblessure het grootste deel van het uitgestelde wielerjaar.
"Eerst moet die brace eraf, daarna zal ik de belasting moeten opbouwen voordat je aan fatsoenlijk trainen kunt gaan denken. Dan zijn we acht tot tien weken verder", klinkt het weinig optimistisch. De kans dat hij in een van de voorjaarsklassiekers in actie komt noemt hij "praktisch nul". De Ronde van Vlaanderen is op 4 april.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
9 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
23 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
23 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geleden