
Herstel na val kost wielrenner Teunissen klassiekers
ROSMALEN (ANP) - Voor wielrenner Mike Teunissen komen klassiekers als de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix te vroeg. De renner van Jumbo-Visma heeft bij een val tijdens een training twee weken geleden een spierscheuring in het bovenbeen opgelopen. Herstel vergt weken, vertelde Teunissen in de podcast In het Wiel.
"Het ziet er niet denderend uit. Ik ben geopereerd en moet nu herstellen. Ik draag de komende drie weken een brace omdat ik de knie maar 30 procent mag buigen", aldus Teunissen, die een groot deel van het afgelopen jaar ook al miste door een blessure.
Teunissen ging onderuit tijdens een training op Tenerife. "Het leek mee te vallen, maar toen ik opstond wilde het been niet meer." De in Rosmalen woonachtige renner werd vorig jaar nog zesde in de Omloop Het Nieuwsblad, de koers waarmee zaterdag het West-Europese wielerseizoen begint. Daarna legde corona de sport stil, in het najaar miste Teunissen vanwege een knieblessure het grootste deel van het uitgestelde wielerjaar.
"Eerst moet die brace eraf, daarna zal ik de belasting moeten opbouwen voordat je aan fatsoenlijk trainen kunt gaan denken. Dan zijn we acht tot tien weken verder", klinkt het weinig optimistisch. De kans dat hij in een van de voorjaarsklassiekers in actie komt noemt hij "praktisch nul". De Ronde van Vlaanderen is op 4 april.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Boris van der Vorst is in november tijdens het verkiezingscongres geen kandidaat meer voor het voorzitterschap van World Boxing. De 53-jarige Nederlander stond de afgelopen drie jaar aan de leiding van de bond. Boksen dreigde geen onderdeel van de Olympische Spelen van 2028 te zijn, maar de sport staat mede door de inzet van World Boxing in Los Angeles toch op het programma. "Ik heb mijn belofte ingelost. Ik neem met trots afscheid", zei Van der Vorst tegen het ANP.
9 minuten geledenTOKIO (ANP) - Maureen Koster heeft zich op de WK atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 5000 meter. De 33-jarige atlete eindigde in de eerste van twee series als vierde en die klassering betekende directe doorgang naar de strijd om de medailles op zaterdag.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Khalid Choukoud is op 19 oktober in de marathon van Amsterdam de grootste kanshebber op de Nederlandse titel. Het Nederlands kampioenschap keert na twee jaar terug in de hoofdstad in het jaar dat Amsterdam 750 jaar bestaat en de marathon zijn vijftigste verjaardag viert.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Coach Laurent Meuwly gaat ervan uit dat Femke Bol op de WK in Tokio de gouden medaille wint op de 400 meter horden. De afwezigheid van olympisch kampioene Sydney McLaughlin-Levrone sterkt hem in die verwachting. "Als je weet dat je grootste concurrent er niet bij is, dan is het werk gedaan", zei Meuwly in aanloop naar de finale op vrijdag.
4 uur geledenSEOUL (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft donderdag de kwartfinales bereikt van het WTA-toernooi in Seoul. De speelster uit Berkel en Rodenrijs was op het hardcourt in de Zuid-Koreaanse hoofdstad in twee sets te sterk voor de Russische Diana Sjnaider: 6-4 6-4.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse topsprinter Fred Kerley neemt deel aan de eerste Enhanced Games, sportwedstrijden waar doping en andere hulpmiddelen zijn toegestaan. De wereldkampioen op de 100 meter van 2022 wil het wereldrecord van Usain Bolt aanvallen, liet hij weten via de organisatie van het evenement, dat voor het eerst wordt gehouden in mei 2026 in Las Vegas.
9 uur geledenLONDEN (ANP/Belga) - De voormalige Keniaanse tennisspeler Eno Polo is de nieuwe algemeen directeur van de ATP, de overkoepelende organisatie in het mannentennis. De 58-jarige Polo volgt de Italiaan Massimo Calvelli op, die in juni aftrad.
17 uur geleden