Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herstel handbalster Polman verloopt niet volgens plan

Herstel handbalster Polman verloopt niet volgens plan

NAARDEN (ANP) - De revalidatie van handbalster Estavana Polman verloopt minder voorspoedig dan gedacht. De sterspeelster van het Nederlandse team mist nog te veel reactiesnelheid in haar rechterknie, waar ze dit jaar twee keer aan geopereerd is. "Het gaat niet volgens de gewenste planning en ik had gehoopt verder te zijn in mijn herstel. Toch ben ik niet in paniek. Ik ga er alles aan doen om op tijd fit te zijn voor het WK", zei ze in Naarden, waar Oranje zich voorbereidt op de EK-kwalificatiewedstrijden tegen Belarus en Griekenland.

Polman was in 2019 de beste speelster op het WK in Japan, waar het Nederlands team de titel veroverde. In juli 2020 scheurde ze de kruisband van haar rechterknie. Na een maandenlange revalidatie keerde ze begin van dit jaar terug bij de Nederlandse selectie, maar in mei liep ze weer een knieblessure op die een operatie vereiste. Polman miste daardoor ook de Spelen in Tokio.

"Ik ben terug bij het team, maar speel niet mee in de wedstrijden. Ik train sowieso nog apart, omdat ik nog geen contact mag maken. Toch wil ik erbij zijn, ik wil het contact en de klik houden met het team. Ik ben er twee toernooien niet bij geweest en heb heel veel zin weer op het veld te staan met die meiden. Ik heb ook een doel en dat is het WK in december in Spanje halen, maar ik zal niet overhaasten. Ik zet ook geen datum op mijn rentree."

Frustrerend

De 29-jarige aanvalster kiest ook bewust voor een voorzichtige aanpak. "Ik wil niet het risico lopen dat het weer misgaat, want ik wil nog langer door in deze sport, liefst nog vier of vijf jaar. Handbal is mijn passie en heel graag wil ik over drie jaar nog eens de Olympische Spelen meemaken. Het is wel frustrerend dat de revalidatie niet gaat zoals ik had gehoopt en ik heb ook echt wel momenten dat ik even in de put zit en denk, waar doe ik het voor. Maar de volgende dag denk ik alweer, ik heb het mooiste beroep. Ik wil ook niet stoppen omdat het moet. Dat accepteer ik niet. Ik wil zelf bepalen wanneer het over en uit is", aldus Polman.

De langzame vooruitgang in haar lichamelijk herstel is wel frustrerend, zegt ze. "Soms ga ik een week niet vooruit en dat moet je echt iets vinden om je aan vast te houden. Ik heb het geluk dat ik een heel fijn gezin heb. Ik heb thuis een kindje van 4, een puber en mijn partner Rafael van der Vaart, mijn derde kind zeg maar. Dus ik blijf wel bezig en heb geen tijd om te malen of erin te blijven hangen als het tegenzit. Ik ga er gewoon voor en we zien wel hoe ver we komen. Er zijn zoveel dingen erger dan een beetje pijn in je knie."

Meer uit Sport

IOC wil Rusland bij junioren terug met vlag en volkslied

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.

3 uur geleden
Wennemars komt alleen voor start ijs op bij wereldbeker in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.

5 uur geleden
Wielrenner Kooij gaat bij nieuwe ploeg voor groene trui in Tour

PARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.

7 uur geleden
Tweevoudig olympisch skikampioene Gisin zwaar ten val in training

ST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.

9 uur geleden
Nederlandse curlers lopen deelname aan Olympische Spelen mis

KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.

19 uur geleden
Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

1 dag geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

1 dag geleden