Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herstel handbalster Polman verloopt niet volgens plan

Herstel handbalster Polman verloopt niet volgens plan

NAARDEN (ANP) - De revalidatie van handbalster Estavana Polman verloopt minder voorspoedig dan gedacht. De sterspeelster van het Nederlandse team mist nog te veel reactiesnelheid in haar rechterknie, waar ze dit jaar twee keer aan geopereerd is. "Het gaat niet volgens de gewenste planning en ik had gehoopt verder te zijn in mijn herstel. Toch ben ik niet in paniek. Ik ga er alles aan doen om op tijd fit te zijn voor het WK", zei ze in Naarden, waar Oranje zich voorbereidt op de EK-kwalificatiewedstrijden tegen Belarus en Griekenland.

Polman was in 2019 de beste speelster op het WK in Japan, waar het Nederlands team de titel veroverde. In juli 2020 scheurde ze de kruisband van haar rechterknie. Na een maandenlange revalidatie keerde ze begin van dit jaar terug bij de Nederlandse selectie, maar in mei liep ze weer een knieblessure op die een operatie vereiste. Polman miste daardoor ook de Spelen in Tokio.

"Ik ben terug bij het team, maar speel niet mee in de wedstrijden. Ik train sowieso nog apart, omdat ik nog geen contact mag maken. Toch wil ik erbij zijn, ik wil het contact en de klik houden met het team. Ik ben er twee toernooien niet bij geweest en heb heel veel zin weer op het veld te staan met die meiden. Ik heb ook een doel en dat is het WK in december in Spanje halen, maar ik zal niet overhaasten. Ik zet ook geen datum op mijn rentree."

Frustrerend

De 29-jarige aanvalster kiest ook bewust voor een voorzichtige aanpak. "Ik wil niet het risico lopen dat het weer misgaat, want ik wil nog langer door in deze sport, liefst nog vier of vijf jaar. Handbal is mijn passie en heel graag wil ik over drie jaar nog eens de Olympische Spelen meemaken. Het is wel frustrerend dat de revalidatie niet gaat zoals ik had gehoopt en ik heb ook echt wel momenten dat ik even in de put zit en denk, waar doe ik het voor. Maar de volgende dag denk ik alweer, ik heb het mooiste beroep. Ik wil ook niet stoppen omdat het moet. Dat accepteer ik niet. Ik wil zelf bepalen wanneer het over en uit is", aldus Polman.

De langzame vooruitgang in haar lichamelijk herstel is wel frustrerend, zegt ze. "Soms ga ik een week niet vooruit en dat moet je echt iets vinden om je aan vast te houden. Ik heb het geluk dat ik een heel fijn gezin heb. Ik heb thuis een kindje van 4, een puber en mijn partner Rafael van der Vaart, mijn derde kind zeg maar. Dus ik blijf wel bezig en heb geen tijd om te malen of erin te blijven hangen als het tegenzit. Ik ga er gewoon voor en we zien wel hoe ver we komen. Er zijn zoveel dingen erger dan een beetje pijn in je knie."

Meer uit Sport

Verstappen is klaar met auto die voelt alsof handrem erop zit

BAKOE (ANP) - Max Verstappen baalt van de wijze waarop zijn auto functioneert in Bakoe. "De auto liep niet. Ik wilde aanzetten. De batterij was niet vol. Hij laadde niet op. Ik ben er wel klaar mee", verzuchtte Verstappen vrijdag bij Viaplay bij de GP van Azerbeidzjan waar hij bij de kwalificatie als achtste eindigde.

5 uur geleden
Verstappen start in Bakoe vanaf de achtste plek, Russell op pole

BAKOE (ANP) - Max Verstappen start zaterdag op het stratencircuit van Bakoe vanaf de achtste plek. De 28-jarige coureur van Red Bull Racing reed bij de kwalificatie voor de GP van Azerbeidzjan een teleurstellende tijd van 1.44,081. George Russell veroverde in zijn Mercedes in een tijd van 1.42,526 de poleposition voor Charles Leclerc van Ferrari.

5 uur geleden
Antonelli raakt muur tijdens kwalificatie op F1-circuit Bakoe

BAKOE (ANP) - Kimi Antonelli heeft tijdens het eerste deel van de kwalificatie op vrijdag de muur geraakt op het stratencircuit van Bakoe. De 20-jarige Italiaan zal zaterdag zeker niet bij de eerste vijftien startplekken staan. Hij is ongedeerd. De rijder van Mercedes gaat aan de leiding van het WK-klassement.

6 uur geleden
Sinner kan titel in Beijing door knieprobleem niet verdedigen

BEIJING (ANP) - Jannik Sinner (25) zal zijn titel dit jaar in Beijing niet verdedigen. Dat heeft de Italiaanse tennisser via zijn sociale media bekendgemaakt. Sinner heeft nog te veel last van zijn knie. "Ik ben nog niet klaar om te spelen", zei de nummer 1 van de wereldranglijst in aanloop naar het toernooi in China dat op woensdag 30 september begint.

7 uur geleden
MotoGP brengt kalender met 22 races uit, TT in Assen eind juni

ASSEN (ANP) - De TT in Assen staat in 2027 van 25 tot en met 27 juni op het programma. Dat blijkt uit de kalender van de MotoGP die vrijdag is gepubliceerd. Er staan van maart tot en met november 22 grands prix in de koningsklasse van de motorsport op het programma.

8 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp onderuit in tweede ronde Chengdu

CHENGDU (ANP) - Botic van de Zandschulp is in de tweede ronde van het tennistoernooi van Chengdu gestrand. De beste speler van Nederland verloor in China met 4-6 5-7 van Nikoloz Basilasjvili uit Georgië.

8 uur geleden
Oud-wielrenner Rini Wagtmans (79) overleden

SINT WILLEBRORD (ANP) - Oud-wielrenner Rini Wagtmans is vrijdagochtend in zijn woonplaats Sint Willebrord overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. Wagtmans, die al langere tijd ziek was, is 79 jaar geworden.

8 uur geleden