Herstel Franse economie hapert
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het herstel van de Franse economie hapert. Momenteel ligt de economisch productie van het land zo'n 5 procent onder het niveau van voor de coronacrisis en de vooruitzichten zijn allerminst rooskleurig.
Een maandelijkse enquête van de Franse centrale bank onder zo'n 8500 bedrijven leert dat er in de maanden augustus en september nauwelijks sprake was van groei van de activiteiten in sectoren als de bouw, de dienstensector en de industrie. Ook de vooruitzichten voor oktober wijzen niet op een opleving.
Eerder dit jaar was wel sprake van een groeispurt. Dat was na het opheffen van de lockdownmaatregelen die het land en de economie goeddeels plat hadden gelegd.
Tweede golf
De Franse economie wordt nu ook geraakt door de tweede golf van coronabesmettingen en maatregelen om verdere verspreiding van het virus in te dammen. Daardoor zijn consumenten voorzichtiger geworden. De Franse president Emmanuel Macron gaat waarschijnlijk meer maatregelen aankondigen.
De preses van de Europese Centrale Bank, de Française Christine Lagarde, waarschuwde eerder al dat het gehoopte V-vormige herstel in de eurozone er waarschijnlijk anders uit komt te zien. Daarbij bestempelde ze de situatie in Frankrijk en Spanje als bijzonder zwak.
Ondanks het haperende herstel rekent de Franse centrale bank in het derde kwartaal op een groei van de economie met 16 procent. De verschillen per sector zijn wel aanzienlijk. De meeste zorgen leven in de auto-industrie, de horeca en recreatiesector.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.
7 uur geleden