Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herstel Franse economie hapert

Herstel Franse economie hapert

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het herstel van de Franse economie hapert. Momenteel ligt de economisch productie van het land zo'n 5 procent onder het niveau van voor de coronacrisis en de vooruitzichten zijn allerminst rooskleurig.

Een maandelijkse enquête van de Franse centrale bank onder zo'n 8500 bedrijven leert dat er in de maanden augustus en september nauwelijks sprake was van groei van de activiteiten in sectoren als de bouw, de dienstensector en de industrie. Ook de vooruitzichten voor oktober wijzen niet op een opleving.

Eerder dit jaar was wel sprake van een groeispurt. Dat was na het opheffen van de lockdownmaatregelen die het land en de economie goeddeels plat hadden gelegd.

Tweede golf

De Franse economie wordt nu ook geraakt door de tweede golf van coronabesmettingen en maatregelen om verdere verspreiding van het virus in te dammen. Daardoor zijn consumenten voorzichtiger geworden. De Franse president Emmanuel Macron gaat waarschijnlijk meer maatregelen aankondigen.

De preses van de Europese Centrale Bank, de Française Christine Lagarde, waarschuwde eerder al dat het gehoopte V-vormige herstel in de eurozone er waarschijnlijk anders uit komt te zien. Daarbij bestempelde ze de situatie in Frankrijk en Spanje als bijzonder zwak.

Ondanks het haperende herstel rekent de Franse centrale bank in het derde kwartaal op een groei van de economie met 16 procent. De verschillen per sector zijn wel aanzienlijk. De meeste zorgen leven in de auto-industrie, de horeca en recreatiesector.

Meer uit Financieel

OPEC+ verhoogt olieproductie opnieuw, zeggen bronnen

LONDEN (ANP) - De olieproducerende landen van OPEC+ zullen tijdens hun vergadering op zondag naar verwachting instemmen met een verdere verhoging van hun productiequota vanaf augustus. Dat zeggen bronnen tegenover persbureau Reuters. Hierdoor komt er extra olie op de markt op een moment dat de olieprijzen dalen, mede doordat de Straat van Hormuz geleidelijk weer volledig wordt opengesteld.

54 minuten geleden
Moederbedrijf Batavus en Raleigh weer te koop gezet

BONN (ANP) - Fietsfabrikant Accell, bekend van merken als Batavus, Lapierre en Raleigh, is te koop gezet door zijn nieuwe aandeelhouders. Een mogelijke koper is Dutech Holdings, een bedrijf uit Singapore dat ook andere Europese fietsmerken bezit.

57 minuten geleden
KLM stelt hervatting vluchten Saudi-Arabië en Dubai langer uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM stelt de hervatting van vluchten naar Saudi-Arabië en Dubai nog langer uit door de onrust in het Midden-Oosten. Volgens de luchtvaartmaatschappij zal nu zeker tot en met 23 augustus niet worden gevlogen naar de Saudische steden Riyad en Dammam en naar Dubai. Medio juni meldde KLM nog tot en met 9 augustus niet naar die bestemmingen te vliegen.

3 uur geleden
Inflatie daalt tot 2,9 procent in juni door lagere energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in juni 2,9 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee flink afgenomen vergeleken met de 3,5 procent in mei.

3 uur geleden
Kim Dotcom verliest hoger beroep tegen uitlevering aan VS

WELLINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het is internetondernemer Kim Dotcom opnieuw niet gelukt om zijn uitlevering van Nieuw-Zeeland naar de Verenigde Staten tegen te houden. Een rechter in Wellington oordeelde in hoger beroep dat er geen juridische basis is om de uitlevering tegen te houden. Justitie in de VS wil de Duitser vervolgen omdat door zijn toedoen auteursrechten massaal zouden zijn geschonden.

3 uur geleden
Platform: installatie nieuwe windmolens en zonnepanelen stagneert

UTRECHT (ANP) - De installatie van nieuwe windmolens en zonnepanelen stagneert. In het afgelopen kwartaal kwam er "niet of nauwelijks nieuw windvermogen bij", meldt het platform Energieopwek.nl. Nieuwe zonnepanelen worden momenteel niet veel geïnstalleerd, waarschijnlijk omdat de financieel gunstige salderingsregeling op 1 januari 2027 wordt afgeschaft.

4 uur geleden
Inflatie eurozone daalt tot 2,8 procent in juni

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in juni gedaald naar 2,8 procent op jaarbasis door een kleinere stijging van de energieprijzen. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming.

4 uur geleden