'Herstel export geremd door grondstoftekorten en prijsstijgingen'
ZOETERMEER (ANP) - Grondstoftekorten en prijsstijgingen zitten een sneller herstel van de export in de weg. Dat meldt ondernemersvereniging voor logistiek en handel evofenedex in haar maandelijkse rapport over de impact van corona. De rapportage is samen met kredietverzekeraar Atradius opgesteld.
Leden van evofenedex denken dat het herstel sneller kan dan nu het geval is. Dat komt onder meer door leveringsproblemen die de kop opsteken. "Er is een gebrek aan bepaalde grondstoffen, die bovendien fors in prijs zijn gestegen. Net als de kosten van het internationale containervervoer", aldus Bart Jan Koopman, directeur van evofenedex.
Ook levertijden zijn sterk toegenomen. En er is nog altijd sprake van een tekort aan halfgeleiders en computerchips. "Soms moeten fabrieken zelfs een dag dicht omdat ze niet verder kunnen. Zo is het moeilijker voor bedrijven om te kunnen profiteren van de aantrekkende vraag", zegt Koopman.
Volgens evofenedex is het voor bedrijven van belang dat ze verder vooruit plannen. Ook zouden ze een plan B moeten hebben voor als een leverancier niet of later pas kan leveren. Volgens de organisatie zullen de problemen ook nog wel even aanhouden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen zijn dinsdag met kleine koersverliezen de handel uitgegaan. Beleggers wachten af hoe de onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran verlopen. Vooralsnog is er sprake van een patstelling.
3 uur geledenHOLLYWOOD (ANP/AFP) - Californië vindt dat Paramount de Amerikaanse staat chanteert door te dreigen het hoofdkantoor van het entertainmentconcern te verplaatsen uit de staat. Het dreigement volgt op de aangekondigde rechtszaak tussen Paramount en twaalf Amerikaanse staten, waaronder Californië, over de aanstaande overname van Warner Bros.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/BLOOMBERG) - De Colombiaanse koffie-export ligt grotendeels stil na de aardbeving van maandag. Dat stelt de voorzitter van een Colombiaanse organisatie van koffie-exporteurs. De beving in het westen van het land heeft de werkzaamheden in een belangrijke haven verstoord en voor wegversperringen op cruciale snelwegen gezorgd.
4 uur geledenSTARBASE (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het bedrijf van Elon Musk, lanceert een nieuw AI-product. Grok Bot, zoals de nieuwe tool heet, moet SpaceX in de race houden rond de ontwikkelingen van kunstmatige intelligentie.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Claimstichting Veilige Bakfiets blijft bij de curatoren van het faillissement van Accell aandacht vragen voor compensatie voor eigenaren van een ondeugdelijke Babboe-bakfiets. Dat laat advocaat Quirijn Bongaerts van de stichting weten. "Het belang van de bakfietser moet gehoord worden en betrokken worden in de afwegingen van de curatoren."
7 uur geledenBUNNIK (ANP) - Het faillissement van de Nederlandse fietsenfabrikant Accell, bekend van merken als Batavus, Sparta en Babboe, is "ontzettend droevig nieuws voor de fietsmarkt, een aantal prachtige Nederlandse merken en de dealers van deze merken". Dat laat een woordvoerder van brancheorganisatie BOVAG weten.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag opnieuw op de hoogste stand ooit gesloten. Het slotrecord van een dag eerder van 1113,35 werd dankzij een plus van 0,3 procent aangescherpt, tot 1116,77 punten. De index van de hoofdfondsen werd gestuwd door winsten bij de chipbedrijven.
7 uur geleden