Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herstel Britse economie na coronaklap hapert

Herstel Britse economie na coronaklap hapert

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De economie van het Verenigd Koninkrijk is in augustus met 2,1 procent gegroeid ten opzichte van de voorgaande maand. Daarmee valt het herstel tegen, na de historische klap door de uitbraak van het coronavirus dit voorjaar.

Het Britse nationale statistiekbureau wijst er daarbij op dat het Britse bruto binnenlands product (bbp) nog altijd 9,2 procent onder het niveau van februari 2020 ligt. Die maand wordt gezien als de laatste maand voordat lockdownmaatregelen in binnen- en buitenland zorgden voor de sterkste economische krimp in het Verenigd Koninkrijk ooit gemeten.

Economen rekenden voor augustus in doorsnee op een stijging van het bbp met 4,6 procent ten opzichte van juli. Het tegenvallende groeicijfer is voor de regering extra zuur, omdat in de zomermaand veel beperkende maatregelen tegen het virus waren versoepeld. Op dit moment zijn net zoals in veel andere landen weer meer beperkingen ingevoerd, wat het ergste doet vrezen voor de economische ontwikkeling dit najaar.

In het tweede kwartaal van 2020 kromp de Britse economie met 20 procent. Daarmee was het van alle rijke landen een van de zwaarst getroffen economieën door de pandemie. Naast het coronavirus doemt er een nieuw risico op aan het einde van het jaar. Dan verloopt de overgangsfase na de brexit, terwijl onderhandelingen over een nieuw handelsakkoord voor na 31 december met de Europese Unie amper vlotten. Als er geen akkoord komt, gelden voor de wederzijdse handel weer veel invoerheffingen.

Meer uit Financieel

Beurzen New York licht lager na opgelopen rentes staatsobligaties

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met kleine verliezen gesloten. Beleggers keken met argusogen naar opgelopen rentes op staatsobligaties en verwerkten de stijging van de olieprijzen, die de inflatie verder kan aanjagen.

3 uur geleden
VN waarschuwen voor verslechterde economie Palestijnse gebieden

GENÈVE (ANP) - De Palestijnse gebieden kampen met verslechterde economische omstandigheden. In de Gazastrook is meer dan 90 procent van alle bedrijven beschadigd of verwoest. Op de Westelijke Jordaanoever kampt de Palestijnse Autoriteit met een economische en financiële crisis die het onderwijs en de gezondheidszorg raakt. Daarvoor waarschuwt VN-organisatie voor handel en ontwikkeling UNCTAD in een nieuw rapport.

3 uur geleden
Jetten rekent op oplossing voor dreigende restricties ASML

NEW YORK (ANP) - Premier Rob Jetten zegt er vertrouwen in te hebben dat hij met de Amerikaanse regering een oplossing vindt rondom dreigende nieuwe exportrestricties voor chipmachinemaker ASML. Congresleden in de VS hebben voorstellen gedaan om de export van chiptechnologie van Veldhovense bedrijf naar China verder te beperken. Jetten zei "veel gesprekken" met president Donald Trump en Amerikaanse politici te hebben gevoerd over deze zogeheten Match Act.

6 uur geleden
Topvrouw TenneT wil in Europa meer aandacht voor weerbaarheid

DEN HAAG (ANP) - Na twee oorlogen die de afgelopen jaren hebben geleid tot minder energie voor Europa, is er nog steeds niet genoeg aandacht voor de weerbaarheid van het energiesysteem. Dat heeft topvrouw Manon van Beek van hoogspanningsnetbeheerder TenneT donderdag gezegd tijdens een symposium van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) over het Europese energiesysteem.

6 uur geleden
ECB bevestigt vertrek directielid Schnabel

FRANKFURT (ANP) - Isabel Schnabel, lid van de directie van de Europese Centrale Bank (ECB), stapt op per 3 januari 2027. Dat heeft ze aan president Christine Lagarde laten weten, meldt de ECB. Eerder op de dag meldde Bloomberg al op basis van ingewijden dat Schnabel zou vertrekken voor een functie bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF).

8 uur geleden
New York klaagt Polymarket aan wegens illegale gokactiviteiten

NEW YORK (ANP/RTR) - De procureur-generaal van New York heeft donderdag een rechtszaak aangespannen tegen de Amerikaanse voorspellingssite Polymarket. Volgens haar zijn deze zogenoemde voorspellingsmarkten in strijd met de betreffende gokwetgeving.

8 uur geleden
Klein verlies AEX in afwachting uitkomst gesprekken Trump en Xi

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies de handel uitgegaan. Daarmee volgt de graadmeter van hoofdfondsen de tendens in de rest van Europa. Beleggers hebben speciale aandacht voor de topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Beleggers houden daarnaast de stijgende olieprijzen in de gaten.

8 uur geleden