Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herstel Britse economie na coronaklap hapert

Herstel Britse economie na coronaklap hapert

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De economie van het Verenigd Koninkrijk is in augustus met 2,1 procent gegroeid ten opzichte van de voorgaande maand. Daarmee valt het herstel tegen, na de historische klap door de uitbraak van het coronavirus dit voorjaar.

Het Britse nationale statistiekbureau wijst er daarbij op dat het Britse bruto binnenlands product (bbp) nog altijd 9,2 procent onder het niveau van februari 2020 ligt. Die maand wordt gezien als de laatste maand voordat lockdownmaatregelen in binnen- en buitenland zorgden voor de sterkste economische krimp in het Verenigd Koninkrijk ooit gemeten.

Economen rekenden voor augustus in doorsnee op een stijging van het bbp met 4,6 procent ten opzichte van juli. Het tegenvallende groeicijfer is voor de regering extra zuur, omdat in de zomermaand veel beperkende maatregelen tegen het virus waren versoepeld. Op dit moment zijn net zoals in veel andere landen weer meer beperkingen ingevoerd, wat het ergste doet vrezen voor de economische ontwikkeling dit najaar.

In het tweede kwartaal van 2020 kromp de Britse economie met 20 procent. Daarmee was het van alle rijke landen een van de zwaarst getroffen economieën door de pandemie. Naast het coronavirus doemt er een nieuw risico op aan het einde van het jaar. Dan verloopt de overgangsfase na de brexit, terwijl onderhandelingen over een nieuw handelsakkoord voor na 31 december met de Europese Unie amper vlotten. Als er geen akkoord komt, gelden voor de wederzijdse handel weer veel invoerheffingen.

Meer uit Financieel

Irak wil olieproductie fors opvoeren na akkoord VS en Iran

BAGDAD (ANP) - Irak heeft de exploitanten van vijf grote olievelden gevraagd de productie weer op te voeren naar het niveau van voor de oorlog in het Midden-Oosten. Dat gebeurde nadat de Verenigde Staten en Iran een akkoord bereikten dat moet leiden tot de volledige heropening van de Straat van Hormuz.

10 uur geleden
Krant: België start zoektocht naar koper staatsbank Belfius

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering zoekt vanaf maandag officieel een investeerder voor haar belang in staatsbank Belfius, het voormalige Dexia België. Dat schrijft De Tijd op basis van bronnen. Eind vorig jaar stemde de Belgische regering in met de verkoop van een belang van 20 procent van de bank, die sinds 2011 volledig in handen is van de overheid.

11 uur geleden
Economen: Chinese muntmanipulatie kost Duitsland miljarden

KEULEN (ANP/DPA) - De Chinese munt, die volgens critici kunstmatig laag wordt gehouden door Beijing, kost de Duitse economie jaarlijks miljarden euro's aan economische groei. Dat komt naar voren in een studie van het Duitse Economisch Instituut (IW), uitgevoerd in opdracht van het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken.

12 uur geleden
Sportwagenmaker Porsche snijdt verder in kosten

STUTTGART (ANP) - Sportautofabrikant Porsche is bezig de gesprekken af te ronden over extra kostenbesparingen, nu het bedrijf uit Stuttgart zich voorbereidt op een periode met een lagere productie. Het concern verwacht voor de zomervakantie in juli een akkoord te bereiken met werknemersvertegenwoordigers over de bezuinigingen, zei topman Michael Leiters tegen de Frankfurter Allgemeine Zeitung.

14 uur geleden
BYD ontkent milieuschendingen bij bouw fabriek in Hongarije

SZEGED (ANP) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD verwerpt beschuldigingen dat het bedrijf milieuregels in Hongarije heeft overtreden tijdens de bouw van zijn eerste fabriek in de Europese Unie. De Hongaarse politie onderzoekt meldingen dat BYD vervuilde grond van de bouwplaats in de zuidelijke stad Szeged zou hebben afgevoerd naar een andere locatie.

15 uur geleden
FNV: ook medewerkers Holland & Barrett gaan staken

DEN HAAG (ANP) - Ook medewerkers van gezondheidswinkelketen Holland & Barrett doen zondag mee aan een staking in de retailsector, meldt FNV. Vrijdag werd al bekend dat medewerkers van tientallen winkels van slijterijketen Gall & Gall en drogisterijketens Kruidvat en Etos gaan staken.

16 uur geleden
Frankrijk op weg naar zwakste groei in veertien jaar

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei in Frankrijk zwakt dit jaar af doordat huishoudens worden geraakt door de hoge olieprijzen, verwacht het Franse statistiekbureau Insee. Naar verwachting groeit het bruto binnenlands product (bbp) in 2026 met slechts 0,7 procent, na een groei van 0,9 procent in 2025.

16 uur geleden