Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Herstel Amsterdamse hotelbranche trager dan elders in Nederland'

'Herstel Amsterdamse hotelbranche trager dan elders in Nederland'

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal hotelovernachtingen in Nederland zal naar verwachting volgend jaar al terug zijn op niveau, behalve in Amsterdam. Daar zal het herstel nog een jaar langer duren omdat de hoofdstad afhankelijk is van toeristen en zakenreizigers, schat vastgoedadviseur Colliers International. Als het wereldwijde reisgedrag blijvend verandert door de coronacrisis, kan het tot 2024 duren voordat het aantal overnachtingen weer op niveau is.

Colliers International denkt dat het aantal hotelovernachtingen in 2022 uit zal komen op bijna 55 miljoen, evenveel als het 'piekjaar' 2019. Herstel in Amsterdam volgt pas een jaar later. Voor dit jaar schat de vastgoedadviseur het aantal overnachtingen in de hoofdstad op bijna 7 miljoen, tegenover ruim 18 miljoen twee jaar geleden. Door de uitbraak van de coronacrisis, met de bijbehorende reisbeperkingen, vielen de hotelboekingen in april vorig jaar in Nederland weg, aldus Colliers.

Reisrestricties die worden afgebouwd en toeristen die langzaam hun weg weer naar Nederland vinden, zorgen volgens Colliers voor het herstel van de hotelmarkt. In totaal zullen binnen- en buitenlandse reizigers dit jaar ruim 34 miljoen overnachtingen boeken, 37 procent minder dan in 2019, maar 12 procent meer dan in 2020. Tot en met oktober 2020 stond de teller op 10 miljoen overnachtingen.

Verder voorziet de vastgoedadviseur op lange termijn tot een kwart minder zakelijke reizen. Volgens Colliers kunnen veel vergaderingen en evenementen ook online worden gehouden. Ook de prijzen van hotelkamers en dus de omzet van hotels zullen nog wel even te lijden hebben onder de virusuitbraak.

Meer uit Financieel

Omzet en winst moederbedrijf Booking.com hoger ondanks oorlog

NORWALK (ANP) - Reisbedrijf Booking Holdings, het Amerikaanse moederbedrijf van onder meer Booking.com, heeft de omzet en winst zien stijgen in het tweede kwartaal. Dat is ondanks de impact van de oorlog in het Midden-Oosten, waarvan eerder werd verwacht dat die de vraag naar reizen drukt. "Ondanks de aanhoudende geopolitieke en macro-economische onzekerheid tijdens het tweede kwartaal, bleef de onderliggende reislust veerkrachtig", zegt topman Glenn Fogel in een toelichting op de kwartaalcijfers.

49 minuten geleden
SpaceX voert omzet flink op in eerste resultaten sinds beursgang

STARBASE (ANP) - SpaceX, het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk, heeft in het tweede kwartaal de omzet fors opgevoerd. Het bedrijf profiteerde onder meer van een sterke groei van het aantal Starlink-abonnees en meer opbrengsten uit zijn tak voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

50 minuten geleden
SpaceX voert omzet flink op in eerste resultaten sinds beursgang

STARBASE (ANP) - SpaceX, het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk, heeft in het tweede kwartaal de omzet fors opgevoerd. Het bedrijf profiteerde onder meer van een sterke groei van het aantal Starlink-abonnees en meer opbrengsten uit zijn tak voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

3 uur geleden
Plussen op Wall Street na hoop op deal over Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag aanzienlijk hoger de handelsdag uitgegaan. Uitspraken van Qatarese en Amerikaanse functionarissen over voortgang in de gesprekken over de Straat van Hormuz wakkerden de hoop aan op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook was er optimisme na goed ontvangen bedrijfsresultaten.

3 uur geleden
Wakker Dier dient klacht in tegen grote insectenkweker

AMSTERDAM (ANP) - Stichting Wakker Dier heeft een klacht ingediend bij de Reclame Code Commissie tegen Protix, een grote insectenkweker. Volgens de organisatie doet het bedrijf misleidende duurzaamheidsclaims.

3 uur geleden
Procter & Gamble koopt supplementenfabrikant Thorne, zegt topman

CINCINNATI (ANP) - Procter & Gamble (P&G), het moederbedrijf van bekende consumentenmerken als Gillette, Pampers, Ariel en Oral-B, koopt de Amerikaanse fabrikant van voedingssupplementen Thorne voor 3,8 miljard dollar. Dat heeft P&G-topman Shailesh Jejurikar gezegd tegen nieuwszender CNBC.

5 uur geleden
Novo Nordisk optimistischer over verkopen afslankmiddelen

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense farmacieconcern Novo Nordisk heeft zijn financiële verwachtingen voor dit jaar naar boven bijgesteld. De maker van het afslankmiddel Wegovy verwijst daarbij naar hogere verwachtingen voor de verkopen van zijn middelen tegen overgewicht en diabetes.

5 uur geleden