Herstel advertentiemarkt goed voor resultaten RTL Nederland
HILVERSUM (ANP) - RTL Nederland heeft in de eerste helft van het jaar flink geprofiteerd van het herstel van de tv-advertentiemarkt. Vanwege de coronacrisis waren veel bedrijven in de vergelijkbare periode vorig jaar nog erg terughoudend als het gaat om dure reclamecampagnes via de televisie, maar inmiddels is het beeld veranderd. Daarnaast heeft streamingdienst Videoland er veel abonnees bijgekregen, wat eveneens bijdroeg aan de financiële resultaten.
De omzet van het bedrijf achter zenders als RTL 4, RTL 5 en RTL 7 steeg met ruim een vijfde ten opzichte van een jaar eerder tot 253 miljoen euro. Het bedrijfsresultaat liep daarbij op tot 54 miljoen euro, waar in de eerste helft van vorig jaar nog maar 2 miljoen euro winst in de boeken ging.
Videoland telde eind juni ruim 1 miljoen abonnees, bijna 21 procent meer dan een jaar terug. Die sterke groei zou vooral komen door interesse in succesvolle series als Mocro Maffia en The Handmaid's Tale, die in Nederland te zien zijn bij Videoland en bijvoorbeeld niet bij rivaal Netflix. Ook realityprogramma's als Temptation Island, Love Island en Prince Charming waren populair.
Investeringen
Topman Sven Sauvé vindt dat de eerste helft van 2021 "op financieel vlak positief" was. Hij benadrukt met deze resultaten nog meer ruimte te kunnen creëren voor verdere investeringen in wat hij noemt onderscheidende lokale content en tech. "En dat maakt de Nederlandse consument de uiteindelijke winnaar", zo geeft hij aan.
Onlangs werd bekend dat RTL Nederland samen verder gaat met mediabedrijf Talpa Network van ondernemer John de Mol. Talpa is het bedrijf achter tv- en radiozenders als SBS 6, Net5, Veronica en Radio 538. Alleen twee onderdelen van Talpa, die tv-programma’s bedenken en produceren, gaan niet mee naar het fusiebedrijf.
Door de samensmelting moet een sterk mediaconcern ontstaan dat de concurrentie aankan met grote techbedrijven, kondigden de Luxemburgse RTL-moeder en Talpa in juni gezamenlijk aan. Talpa krijgt na de samenvoeging met RTL Nederland een belang van 30 procent in dat bedrijf. RTL Group houdt een belang van 70 procent in zijn Nederlandse divisie. De partijen verwachten dat de deal in de eerste helft van volgend jaar afgerond kan zijn. Dat hangt onder andere af van goedkeuring van de mededingingsautoriteiten.
Meer uit Financieel
BANGKOK (ANP) - De Nederlandse economie groeit dit jaar waarschijnlijk beduidend harder dan gedacht. Dat voorspelt het Internationaal Monetair Fonds (IMF), dat in nieuwe ramingen ook zijn prognose voor Duitsland en de wereldeconomie als geheel heeft verhoogd. Volgens IMF-hoofdeconoom Silvana Tenreyro laat de wereldeconomie veerkracht zien na de grote verstoring van de energiemarkten door de uitbraak van de oorlog tegen Iran begin dit jaar.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het aan het begin van de nieuwe handelsweek voorzichtig aan, na de koerswinsten van vorige week. Ze stelden zich terughoudend op in aanloop naar kwartaalcijfers van grote banken als JP Morgan Chase, Citigroup en Morgan Stanley deze week. Er zijn ook belangrijke cijfers uit de chipsector op komst. Zowel chipmachinemaker ASML als de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC delen hoe het afgelopen kwartaal is verlopen. De beurshandel in New York stond maandag ook onder druk door een stijging van de olieprijzen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door problemen met de IT-systemen is het momenteel chaos in de winkels van Albert Heijn, zegt Jacqueline Twerda, vakbondsvrouw bij CNV. Volgens haar zijn medewerkers momenteel vooral bezig met het plakken van prijsstickers op de schappen, omdat de vermelde prijzen in de winkel regelmatig niet kloppen. De IT-systemen zijn naar verwachting pas dinsdagmiddag weer in de lucht, hoorde Twerda van medewerkers.
9 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Meta is niet van plan om zijn AI-brillen van de markt te halen ondanks de ophef over deze brillen met camera, ook wel gluurbrillen genoemd. Alex Himel, directeur van Meta's brillentak, heeft maandag in gesprek met Nederlandse journalisten gereageerd op de commotie, die hij op zichzelf niet verrassend vindt.
9 uur geledenZAANDAM (ANP) - De politie en Albert Heijn (AH) staan met elkaar in contact, nadat het bedrijf zondag te maken kreeg met een cybersecurityincident. Dat zegt een woordvoerder van de politie. "Tot op dit moment is nog geen strafbaar feit vastgesteld", aldus de politiezegsman.
10 uur geledenZAANDAM (ANP/RTR) - De IT-problemen bij het moederbedrijf van Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland. Ook bij ketens van Ahold Delhaize in het buitenland doen diensten het niet of liggen websites eruit.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese luchthavenorganisatie ACI Europe en Airlines for Europe (A4E), de grootste brancheorganisatie van luchtvaartmaatschappijen in Europa, waarschuwen maandag opnieuw voor een falend nieuw digitaal grenscontrolesysteem. Hierdoor lopen de wachttijden bij de grenscontrole nog altijd op, wat leidt tot grote verstoringen voor passagiers, luchthavens en luchtvaartmaatschappijen in het Schengengebied.
11 uur geleden